Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

pa dobro, niko ne moze da zabrani da se ljudi gadjaju ciframa. isto i ovde na vracaru. sarene cene, ima svega i svacega. a u realnosti, 2000 starogradnja, bolji komadi malo vise, novogradnja 2200-2300.
di ima, a da znas da valja? po mogucstvu ili niska-pozarevacka-supljikca, il ono oko hrama f.filipovica i sl. evenualno save kovacevica, ali to je vec skupo.ima opasno dobra u prote mateje, ispod spanske ambasade, al je 3000, ako ne i vise. baba visnjina je 2800, kraj radova u martu ako je polis radio, onda je neka kerefeka od fasade. Edited by holden kolfild
Link to comment

jbga izrazih se neprecizno - novogradnja, izgradjeno pre 3-4 god pa se sada prodaje, drugari bas kupili 70 i kusur kvadrata na pocetku golsvortijeve. vrlo pristojno i odlican layout, sad ulica takva je kakva je, ali stan def nije bucan.sta sam jos video. da, u molerovoj 46 se prodaje mislim zadnji sprat ali je stan dosta spektakularno napucan za svojih 60-tak kvm. mislim da je cena oko 2300E - bila, mogu da proverim da li je prodato. info je od pre mesec i po, mozda i dva.

Link to comment
jbga izrazih se neprecizno - novogradnja, izgradjeno pre 3-4 god pa se sada prodaje, drugari bas kupili 70 i kusur kvadrata na pocetku golsvortijeve. vrlo pristojno i odlican layout, sad ulica takva je kakva je, ali stan def nije bucan.sta sam jos video. da, u molerovoj 46 se prodaje mislim zadnji sprat ali je stan dosta spektakularno napucan za svojih 60-tak kvm. mislim da je cena oko 2300E - bila, mogu da proverim da li je prodato. info je od pre mesec i po, mozda i dva.
aha, to su onda te cene. ja pomislio novo bas novo, tesko ima za ispod 2500. evo sad video da je bozidar adzije 2750/m2.sto se tice molerove, ima jedan 60m2 za 160k, potpuno sredjen,nikako ne po mom ukusu, ali jeste sredjen (ima ga na fotkama na ovim portalima) na IV/IV, iznad je terasa, ali mislim da je na cosku sa h.djerinom.edit: ovo sto ja pricam za molerovu je stara gradnja.e, da. topolska 100m2 ruina od potkrovlja - 160000. jbt, nemam pare, al otisao bih samo da vidim kucu/zgradu :) Edited by holden kolfild
Link to comment
a koja je to realna cena stanova ( NBG, blokovi) ? Kako znati do kada će padati, a kada će početi da raste, jer i tih godinu dana je bolje biti u svom stanu, nego u tudjem...znam da ti nisi baba Vanga, nego samo govorim ono što mene muči...
on jeste baba Vanga. Iskreno se nadam da ga tretiraš kao razbibrigu u slobodno vreme, a ne kao ozbiljnu konsultaciju za životno važne stvari.
Link to comment
e, da. topolska 100m2 ruina od potkrovlja - 160000. jbt, nemam pare, al otisao bih samo da vidim kucu/zgradu :)
tempting. jedna od najlepsih vracarskih ulica - ako ne i najlepsa. cudno jeftino, sem ako ne treba da se ulozi 100k u sredjivanje. ko zna sta je to - pre jedno 5 godina sam isao da gledam potkrovlje u onoj zgradi gde je kafic moment i to je bilo skaredno iskustvo, sto je najludje ekspresno je prodato.
Link to comment
on jeste baba Vanga. Iskreno se nadam da ga tretiraš kao razbibrigu u slobodno vreme, a ne kao ozbiljnu konsultaciju za životno važne stvari.
:lol: ...de si care, pitao sam se sto te nema da objasnis kako belvil vredi dva soma kvadrat....jel' se prodalo nesto od tvog poslednjeg javljanja, ili se trljaju ruke na subvencije... Edited by BigLebowsky
Link to comment
:lol: ...de si care, pitao sam se sto te nema da objasnis kako belvil vredi dva soma kvadrat....jel' se prodalo nesto od tvog poslednjeg javljanja, ili se trljaju ruke na subvencije...
ticu, sad kad su gepekovali gancije i zaravnali malo deponije one okolo, uz mladjin boost ima da ode na 2500, mark my words!
Link to comment
aha, to su onda te cene. ja pomislio novo bas novo, tesko ima za ispod 2500. evo sad video da je bozidar adzije 2750/m2.sto se tice molerove, ima jedan 60m2 za 160k, potpuno sredjen,nikako ne po mom ukusu, ali jeste sredjen (ima ga na fotkama na ovim portalima) na IV/IV, iznad je terasa, ali mislim da je na cosku sa h.djerinom.edit: ovo sto ja pricam za molerovu je stara gradnja.e, da. topolska 100m2 ruina od potkrovlja - 160000. jbt, nemam pare, al otisao bih samo da vidim kucu/zgradu :)
pise i na tramvaju Volksbank...., pa ne daju pare kad udjes :) , trenutno se na Vracaru mogu zabosti solidni stanovi po 2 soma, a za to sto si pomislio novo bas novo, veruj mi da bih uvek pre uzeo staro bas staro.... Edited by nexus13
Link to comment
pise i na tramvaju Volksbank...., pa ne daju pare kad udjes :) , trenutno se na Vracaru mogu zabosti solidni stanovi po 2 soma, a za to sto si pomislio novo bas novo, veruj mi da bih uvek pre uzeo staro bas staro....
jasno, nema spora :) mozda cu biti u poziciji da necu moci da biram, pa rek'o da l neko zna nesto da valja od tog novog bas novog. nego, kod prevremene otplate subvencionisanog kredita, recimo posle prve tri godine subvencije drzave, sta se desava osim sto gubim pravo na onih 0.1% kamate u poslednjih 5 godina na deo koji takodje subvencionira drzava? verovatno placam penal banci i to je to? Edited by holden kolfild
Link to comment
a koja je to realna cena stanova ( NBG, blokovi) ? Kako znati do kada će padati, a kada će početi da raste, jer i tih godinu dana je bolje biti u svom stanu, nego u tudjem...znam da ti nisi baba Vanga, nego samo govorim ono što mene muči...
Падаће све док промет не буде почео да расте. Цене не могу да расту ако се не повећа потражња.Све наравно зависи од очекивања колико ће још дуго, да ли се исплати изнајмљивати стан годину дана или га купити. Ја мислим да се исплати, неко други ће ти казати да не. Јаковац из Колирс је јавно тврдио још далаке 2007. (пре кризе) да ће станови до 2009. изгубити 40% вредности јер су прецењени. Ти бирај коме ћеш да верујеш, имаш и став људи из агенција као и шефа продаје у Белвилу. Нуде наградну игру за најудаљенијег купца... Edited by savindan
Link to comment
:lol: ...de si care, pitao sam se sto te nema da objasnis kako belvil vredi dva soma kvadrat....jel' se prodalo nesto od tvog poslednjeg javljanja, ili se trljaju ruke na subvencije...
nisi za baš ozbiljnu priču. otprilike, iskonstruišeš u glavi neku svoju teoriju, ili nešto što bi ti želeo - a što nema veze sa realnošću, nije bitno.mislim, tvoj je problem, sve dok ne uzmeš sebi za pravo da savetuješ ljude u ozbiljnim stvarima.a lako ćeš proveriti šta bilo koji investitor misli o vladinoj politici u oblasti gradjevine, stambenih kredita, subvencija... sve najgore, u najkracem. subvencije se ne prave za Belvil, već za... šta znam šta. Izbore, svakako. Možda i neku državnu, paradržavnu firmu. Neće se preko subvencija prodati nijedan stan u Belvilu.
Link to comment
nisi za baš ozbiljnu priču. otprilike, iskonstruišeš u glavi neku svoju teoriju, ili nešto što bi ti želeo - a što nema veze sa realnošću, nije bitno.mislim, tvoj je problem, sve dok ne uzmeš sebi za pravo da savetuješ ljude u ozbiljnim stvarima.a lako ćeš proveriti šta bilo koji investitor misli o vladinoj politici u oblasti gradjevine, stambenih kredita, subvencija... sve najgore, u najkracem. subvencije se ne prave za Belvil, već za... šta znam šta. Izbore, svakako. Možda i neku državnu, paradržavnu firmu. Neće se preko subvencija prodati nijedan stan u Belvilu.
...subvencije se prave za banke, da bi sunule neki lep kredit u budzet...sve banke vec imaju odvojene ponude za belvil, a jedna ima i deo kolaca, ne znam koliki...subvencije opet omogucavaju da stan moze da kupi i onaj ko u stvari ne moze, samo sto mora da ga kupi po cenama kakve su sada...subvencije su ocajnicki pokusaj da se zastiti nerealna cena kvadrata u bg-u i podigne traznja koja je skoro na nuli vec vise od godinu dana...svi ti potezi su iskljucivo na stetu kupaca i beogradjana koji su jos uvek platezno nesposobni da placaju rate od 500 evra za gajbu......drugo, nikoga ja ne savetujem, vec pricam ono sto mislim i ono sto znam...a sta investitori misle o vladinoj politici me nevidjeno zabole...nego, mogao da nam kazes, koja je cena kostanja kvadrata u belvilu, 750-800 evra?...ili manje?...i onako drugarski, post ti je njesra i cista diskvalifikacija...jel se ti to nesto ljutis na mene?
Link to comment
subvencije su ocajnicki pokusaj da se zastiti nerealna cena kvadrata u bg-u i podigne traznja koja je skoro na nuli vec vise od godinu dana...svi ti potezi su iskljucivo na stetu kupaca i beogradjana koji su jos uvek platezno nesposobni da placaju rate od 500 evra za gajbu...
Tačno tako. Postoji neka mršava nada da će taj očajnički pokušaj propasti jer je crnogorsko-kosovska kombinacija uglavnom završena, gastarbajteri su takođe ili završili šta su imali ili su se okrenuli drugim lokacijama, a špekulanti su se povukli. Protekla godina je zapravo pokazala gde su Beograđani u celoj priči. U podstanarima, naravno. Ko je mogao da podigne kredit podigao ga je u vreme balona, dok su investitori (kakav predivan eufemizam za hrpu ološa, secikesa, prevaranata i najgoriih kriminalaca) i banke su zadovoljno trljali ruke. Prvi su skidali kožu sa leđa Crnogorcima, Kosovarima i gastošima, naplaćujući im i do 2k evra za kvadrat u betonskoj soliterčini sa ruinirano-uriniranim liftovima, grafitima na međuspratu i pacovima u prizemlju; drugi su skidali kožu sa leđa mladim ljudima i mladim parovima, otkidajući ih od kamata, klauzula i provizija. I sada država pokušava da pomogne tim dvema grupama a sopstvene građane i dalje tretira kao najveće debile, kreirajući kriminalcima teoretske i praktične okvire za nesmetano obavljanje njihovih kriminalnih delatnosti nad narodom. Žasu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...