Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

...dinkic je opet resio da cupa tajkune i pravi extra profit bankama...ove subvencije su prevara, hoce ponovo da napumpaju cene kvadrata preko soma i po, doduse sada samo za novogradnju...a za tih 20 soma subvencije ce ljudi da plate skuplji kvadrat za gajbu u pizdi lepoj materini, posto nigde drugde nem mesta...osim kod miska u belvilu......jeftina gradnja se vise ne spominje, osim u dulicevim fantazijama, opet nas zatrpavaju subvencijama, a sam belvil je jeftina gradnja iz udzbenika...idealan primer kakvi stanovi bi trebalo da kostaju 1000 evra kvadrat...fora da ce subvencionisati samo novogradnju ce da potraje dok ne zavale belvil, a onda ce ponovo moci sve zivo, samo da bi banke uzele brdo kesa ni za sta......ko god misli da kupi gajbu, neka se kloni ovih subvencija...5,9%...i to je kao do jaja kamata???!!!!...prijatelj je uzeo kredit u svajcarcima pre godinu i po dana, imao privilegije zbog dobre pozicije i velike plate, i sa ovakvim liborom ima 3,5% kamatu...svako ko dobro zaradjuje, dobice u svojoj banci priblizne uslove kao ove subvencije, pod uslovom da kupi stariji stan koji imaju realnu cenu...sto puta sam rekao, kad se kupuje gajba vazna je samo cena...kamate ce da padnu, makar za deset godina, ali ko kupi stan koji je precenjen bar 20%, mnogo se zajebao u startu i nema popravnog......subvencije su farsa, a cene kvadrata i dalje preskupe....padaju i padace jos, a i ono sto se proda ode za bar 15% manje od satro poslednje cene......ljudi, ne dajte svoje pare... :D ...da rentirate gajbu pet godina, to je 18 soma evra...90% gajbi za prodaju, a koje izgledaju kao iznajmljena, je bar 15 hiljada skuplja od realne cene...pomnozite to sa kamatom na 30 godina, opustite se u iznajmljenom stanu i cekajte...bar do sledeceg leta :)

Edited by BigLebowsky
Link to comment
pod uslovom da kupi stariji stan koji imaju realnu cenu...
a koja je to realna cena stanova ( NBG, blokovi) ? Kako znati do kada će padati, a kada će početi da raste, jer i tih godinu dana je bolje biti u svom stanu, nego u tudjem...znam da ti nisi baba Vanga, nego samo govorim ono što mene muči...
Link to comment
a koja je to realna cena stanova ( NBG, blokovi) ? Kako znati do kada će padati, a kada će početi da raste, jer i tih godinu dana je bolje biti u svom stanu, nego u tudjem...znam da ti nisi baba Vanga, nego samo govorim ono što mene muči...
Realna cena je ona koja se uspostavi u realnoj ekonomiji bez balona. Kako je srpska ekonomija 1 balon pojam realne cene je vrlo rastegljiv...Kada balon bude izduvan ili prsne sam od sebe jer vise nece biti love spolja mozemo pricati o realnoj ceni. Kada ce se to desiti zavisi od toliko faktora (koji su makar meni nepoznati) da je glupo prognozirati.Sto se tice samih subvencija, 450 miliona (5 mil evra) o kojima trubi Dinkic je dovoljno za cirka 250 stanova u Belvilu. Nekako cenim da ce to glavnica tog novca ici upravo tamo... Sledece godine videcemo, s obzirom da ce drzava morati da stedi, cenim da ce ovo biti kao sa besplatnim akcijama...
Link to comment

...pa to sto su pali, to je samo deo cifre koja je isla direktno bankama u dzep...ako dinkic ne ispadne vuna, nego odrze ove subvencije samo na novogradnju, koja vise i ne moze da se valja za onoliko koliko bi investitori voleli, starogradnja ce jos da leti dole, pogotovo na nbg-u...moje misljenje je da to ipak nece trajati zauvek, ali hoce bar do kraja sledece godine......sto se tice cene kvadrata, svaki stan je prica sa sebe, naravno...ali ako je sada u starim blokovima prosek oko 1400 evra, taj prosek je precenjen 15%...sto znaci, za 1200 po kvadratu se treba zamisliti, bez obzira na kamatu...

Link to comment
...pa to sto su pali, to je samo deo cifre koja je isla direktno bankama u dzep...ako dinkic ne ispadne vuna, nego odrze ove subvencije samo na novogradnju, koja vise i ne moze da se valja za onoliko koliko bi investitori voleli, starogradnja ce jos da leti dole, pogotovo na nbg-u...moje misljenje je da to ipak nece trajati zauvek, ali hoce bar do kraja sledece godine......sto se tice cene kvadrata, svaki stan je prica sa sebe, naravno...ali ako je sada u starim blokovima prosek oko 1400 evra, taj prosek je precenjen 15%...sto znaci, za 1200 po kvadratu se treba zamisliti, bez obzira na kamatu...
Kada kazes blokovi, mislis li na savske ili i na one sa druge strane Jurija Gagarina (61, 62, 63 ,64)?
Link to comment

dodje ti na isto, sto se tice cene...u savskim je lepse i blize reci, ali su su strukture gajbi njesra, pogotovu u 70 i 45. Soliteri i 61-4 blokovi imaju bolje strukture, ali su ogromni soliteri, koji leti neretko uzasno smrde od onih smetlarnika uz garaze....kako umeju da izgledaju nekada zelene povrsine izmedju zgrada, bolje da ne pisem...tako da je izbor izmedju malo bolje okoline kad izaces iz zgrade, a sranje rasporeda u stanu, ili malo bolje gajbe i malo vise sranje okoline ispred...ima ljudi koji peferiraju i jednu i drugu opciju...blok 44 i 70a su za nijansu skuplji, posto su mesavina ova dva....blizu su save i nemaju idiotske strukture stanova kao 70 i 45...meni bitna stvar u vezi starogradnje na nbg-u je sto ne postoje spavace sobe od 9 kvadrata i dnevne sobe od 10, vec su sobe velike i primerene coveku, tj. ljudima.......ali svejedno, kad ti neko trazi 90 ili 85 soma evra za 60 kvadrata na cetvrtom spratu bez lifta i ispod ploce, i ima argument kako je to nevidjena ponuda posto je cena pre godinu dana bila 120 hiljada, mozes samo da se smejes...ako se izuzmu prvi stanari koji su gajbe tamo dobili maltene za dz iz otkupa, niko tamo stan nije platio vise od 1000 maraka kvadrat......ako se ovome doda cinjenica da su sve te zgrade stare 30 i vise godina i da se uglavnom ne odrzavaju, jasno je da razuman covek to nece da plati koliko bi mali perica voleo i koliko mu kazu alke i banke da kosta...cak ni budale kao ja, koja iz bloka moze da zapali samo preko grane, eventualno...

Link to comment
dodje ti na isto, sto se tice cene...u savskim je lepse i blize reci, ali su su strukture gajbi njesra, pogotovu u 70 i 45. Soliteri i 61-4 blokovi imaju bolje strukture, ali su ogromni soliteri, koji leti neretko uzasno smrde od onih smetlarnika uz garaze....kako umeju da izgledaju nekada zelene povrsine izmedju zgrada, bolje da ne pisem...tako da je izbor izmedju malo bolje okoline kad izaces iz zgrade, a sranje rasporeda u stanu, ili malo bolje gajbe i malo vise sranje okoline ispred...ima ljudi koji peferiraju i jednu i drugu opciju...blok 44 i 70a su za nijansu skuplji, posto su mesavina ova dva....blizu su save i nemaju idiotske strukture stanova kao 70 i 45...meni bitna stvar u vezi starogradnje na nbg-u je sto ne postoje spavace sobe od 9 kvadrata i dnevne sobe od 10, vec su sobe velike i primerene coveku, tj. ljudima.......ali svejedno, kad ti neko trazi 90 ili 85 soma evra za 60 kvadrata na cetvrtom spratu bez lifta i ispod ploce, i ima argument kako je to nevidjena ponuda posto je cena pre godinu dana bila 120 hiljada, mozes samo da se smejes...ako se izuzmu prvi stanari koji su gajbe tamo dobili maltene za dz iz otkupa, niko tamo stan nije platio vise od 1000 maraka kvadrat......ako se ovome doda cinjenica da su sve te zgrade stare 30 i vise godina i da se uglavnom ne odrzavaju, jasno je da razuman covek to nece da plati koliko bi mali perica voleo i koliko mu kazu alke i banke da kosta...cak ni budale kao ja, koja iz bloka moze da zapali samo preko grane, eventualno...
Znam ja kakva je struktura i kakve su zgrade oni veliki soliteri odrastao sam tamo. Samo cene me zanimaju... Tu je do skoro bilo dranje po usima pa rekoh da vidim kako stoje stvari sadaJa nisam kao ti, meni nije problem da odem iz bloka pa je li kada je bilo 2 soma kvadrat nisam ni gledao vise...Nego reci mi gde gledas cene?
Link to comment

...precesljam halo oglase na netu da vidim kako padaju gajbe koje stalno gledam...na e-belgrade.net gledam detaljnije, imaju dobar pretrazivac za razliku od svih drugih srpskih sajtova za nekretnine, daju hintove as you type kada pretrazujes po reonu...deluje mi i da se odrzava, posto se potvrdjuje vaznost oglasa......nisam ja jos uvek kupac, samo voajerisem....tako da uglavnom pratim trend i razmisljam kako najbolje da prodjem kada dodje vreme da kupim, a doci ce valjda i taj dan :) ...

Link to comment
...precesljam halo oglase na netu da vidim kako padaju gajbe koje stalno gledam...na e-belgrade.net gledam detaljnije, imaju dobar pretrazivac za razliku od svih drugih srpskih sajtova za nekretnine, daju hintove as you type kada pretrazujes po reonu...deluje mi i da se odrzava, posto se potvrdjuje vaznost oglasa......nisam ja jos uvek kupac, samo voajerisem....tako da uglavnom pratim trend i razmisljam kako najbolje da prodjem kada dodje vreme da kupim, a doci ce valjda i taj dan :) ...
Za boldovano prvi put cujem. Znaci da sam ja voajer pripravnik a mislio sam da sam ozbiljan kupac :lol: Salu na stranu, otprilike je to to. I ja gledam cene pratim trend usput obilazim neke dobre ponude (kada sam u Bg.)... Mislio sam da na prolece pazarim ,ali avaj Dinkic resio da me zezne.
Link to comment

Blok 63, novogradnja (bordo zgrada u kojoj dominira kladionica) - 2000e/kvm. Necu sa je 'leba najesti od ovih subvencionisanih kredita, na NBG-u uopste nema normalne novogradnje ...

Link to comment

^ el je ima igde za normalne pare? za sta god da se uvatim na vracaru, nije ispod 2500, a stara gradnja je vec na 2000. ima webnekretnine.net, onako+gohome.rs, nije lose sto pretrauje neke druge portale, a i konta kako god da definises ponudu, jedino sto ide +/- 20-30 soma na bilo sta sto upises u search kao kinstu. siroko.

Edited by holden kolfild
Link to comment

pa dobro, niko ne moze da zabrani da se ljudi gadjaju ciframa. isto i ovde na vracaru. sarene cene, ima svega i svacega. a u realnosti, 2000 starogradnja, bolji komadi malo vise, novogradnja 2200-2300.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...