March 17, 20251 yr 1 hour ago, Desmond Bojčinski said: Kako ne voleti nemački danas se javljala u progam neka novinarka nemačkog dopisništva, a naše gore list... pola priča kao onaj splića što je išao u lidl po limun, a pola kao her flik. izveštavala je sa protesta i sve vreme govori, nije bila štampeda... opasna štampeda izvinjavam se stanoposednicima!
March 17, 20251 yr 1 hour ago, bags said: Da, kod mene se ta oblast oko grada zove Speckgürtel. (slaninasti pojas ili pojas slanine) Ovo postaje sve bolje i bolje 😂
March 18, 20251 yr 11 hours ago, Pixisis said: Sve u svemu, mislim da je Shan Jan uskočio na vreme na taj talas. Za koju godinu taj gap će se zatvoriti ili bar suziti, a on će moći da kaže da je bio prvi. Ali vreme će već pokazati. Nama je lako, mi smo samo posmatrači 😃 Nije baš prvi. Dosta se Beograđana doseljava poslednjih godina. Ja sam pre 6 godina odlučio da se doselim i jedva skrpio za stan od 50m2 na Tesli. 29.500 je koštao. A zauvek ću pamtiti trosoban stan u Drinskoj, blizu 80m2, prodavao se za 32.000. Nisam imao, jbg ... Ali, dobro, taj stan bi verovatno zadovoljio sve zahteve, pa ne bih imao potrebe da tražim dalje/više, kao što se ispostavilo posle ...
March 18, 20251 yr Znaci cena skocila dva tri puta u 6 godina Mada stvarno mislim da nece ici ispod 1000 nikad vise u Pancevu. Mozda neki potres privremeni i to je to. @Ardian kako ti je u Pancevu u odnosu na BG?
March 18, 20251 yr Odlično!! BG mi je dok**čio još pre 15-20 godina, pa sam probao da nađem humanije mesto za život u NS. Jako sam pogrešio u proceni! Mislim da sam to, konačno, našao u PA. Gužve - nikad. Parking - uvek. Sadržaji - svi. BG, ako zatreba - blizu. I, meni veoma važno, treba i neke istorije, neke priče, svedoka prošlih vremena. Meni su u okruženju objekti stari 150-200 godina. Neki u lošem stanju, neki držeći, neki tek renovirani. Svi oni pričaju neke priče. Uglavnom iz vremena Banatske Vojne Granice. Koga zanima da istražuje, može biti jako zanimljivo ...
March 18, 20251 yr 1 hour ago, Ardian said: Nije baš prvi. Dosta se Beograđana doseljava poslednjih godina. Dobro, ja to malo da ga ohrabrim 😃 prvi sledeći dan posle kupovine stana, čovek zna da se preispituje da li je upravo napravio najbolji potez ili najveću grešku u svom životu. Naročito kad je potez još uvek ovako "neuobičajen" Ti si išao ispred talasa i sad si na konju. Ali ti si bio avangarda, a to sad polako postaje mainstream.
March 18, 20251 yr 15 hours ago, Pixisis said: Pa kad je tako, bolje kupiti stan u gradiću odmah pored nego u toj neurbanizovanoj periferiji. Možda tamo može da padne i neka middle class idila tipa kuća i crni labrador uz dvoje dece (one of each, ofc) 😃 Ja sam sličnom logikom uzeo prizmenu kuću u Rumi. Ja sam inače orijentisan na NS, ali viđam prilično Bg tablica po Rumi Edited March 18, 20251 yr by Time Crisis
March 18, 20251 yr nažalost, pančevo je bukvalno metropola u odnosu na te rume, inđije, pazove i ostali seoski šoder u formatu varošica. dobra odluka jane.
March 18, 20251 yr 22 hours ago, brusli said: Komsija skoro renovirao, po PS-u, sveeeee, 600 E/m2. šta može da košta 600€ izuzev kupatila, da li je parket pravljen od palmi sa havajskih ostrva i ukrašen kožama sibirskih tigrova, da li je stolarija pozlaćena jbt
March 18, 20251 yr 1 minute ago, gone fishing said: šta može da košta 600€ izuzev kupatila, da li je parket pravljen od palmi sa havajskih ostrva i ukrašen kožama sibirskih tigrova, da li je stolarija pozlaćena jbt Pre 7-8 godina je ful sredjivanje lagano islo do 350-400 bez bahacenja ili ultraskupog parketa/keramike, tako da ne zvuci cudno 600 danas, cene su otisle jezivo gore.
March 18, 20251 yr a pre 10g komplet struja, keramika(kupatilo&kuhinja), prozori(pvc), vodoinstalater, hoblovanje, krečenje/farbanje +200€/m2
March 18, 20251 yr Što nažalost, to je čista refleksija istorijskog položaja Pančeva i tih drugih varošica. Jedno je grad koji je uvek bio grad i to se vidi i po arhitekturi i infrastrukturi. Nekad centar kom je gravitirao taj okrug Banata, a kasnije i grad koji je profitirao od blizine Beogradu (mada je to i mač sa dve oštrice jer se bio sveo na beogradsku periferiju). Koji drugi grad imamo na toj blizini Beogradu? Nijedan. Sve ovo drugo su varošice i možda nekada dostignu položaj gradića, ali startna pozicija je daleko jer su to uvek i bile. Dosta vremena ima da prođe do tad. Meni od svih njih bolje deluje Beška (koja nije ni varošica) a nju niko ne spominje 😃 Mada vidim reklame za stanove, tako da se i tamo užurbano gradi. Moj favorit od svih tih mesta/gradića/gradova su Sremski Karlovci. Tamo bih se preselila iz mesta. Istorija, lepota i još Dunav Između dva najveća centra u zemlji, dovoljno malo i dovoljno veliko. Baš su nedavno u nekom izglasavanju proglašeni za najbolje mesto za život. Samo što prazan plac košta otprilike kao 2 stana u Pančevu, a o kući da ne govorim.
March 18, 20251 yr tacno se secam da su u godinu dana (2020/2021) kanalizacione cevi skocile 100% takodje, bile su tvrdnje da je, nakon pocetka rata u ukrajini, gradjevinska gvozdjurija otisla duplo... jbg inflacija
Create an account or sign in to comment