Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

29 minutes ago, Jesper23 said:

Gdje je brate kod nas 450 eura za jednostoban stan?

 

Kod nas nema Rusa, ali su cijene porasle.

Eno ti ga na Mejdanu u jednoj od  one 4 zgrade od zelenog mosta moj rođak izdaje za 300 eura.

Zgrada iz 66.stan, pa onako...polurenoviran, 40m2.

Link to comment
29 minutes ago, Jesper23 said:

Gdje je brate kod nas 450 eura za jednostoban stan?

mislim da je stan veci od jednosobnog. Zato je i cena veca.

 

30 minutes ago, Jesper23 said:

Kod nas nema Rusa, ali su cijene porasle

Nema puno Rusa, ali ima Ukrajinaca :)

Begaju od mobilizacije u Rumuniju i tu dobiju papire da su azilanti. Sa tim papirom prrlaze u Srbiju, i onda djuskaju izmedju Srbije i RS. Rade na gradjevinama i u poljoprivredi. Uglavnom mladji ljudi izmedju 20 i 30 godina.

 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, BWA said:

Eno ti ga na Mejdanu u jednoj od  one 4 zgrade od zelenog mosta moj rođak izdaje za 300 eura.

Zgrada iz 66.stan, pa onako...polurenoviran, 40m2.

Velika je razlika između 450 i 300 eura. To za 300 eura je 3 puta jeftinije nego što čovjek plaća. Ja rentam stan od 45 kvadrata u Cerskoj (blizu fakulteta) za 250 eura. Mogao bi podići, ali je tu bračni par sa bebom. Ljudi su psovci pa mi se ne da, a i sam bio podstanar pa neću da gulim.

 

Ok možda je veći stan, ali opet duplo veća renta podrazumjeva da imaš i duplo veću platu, a to baš i nije ostvarivo za većinu ljudi. Kod nas su cijene ludilo, za Bg i NS neću ni da pričam.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Jesper23 said:

Velika je razlika između 450 i 300 eura. To za 300 eura je 3 puta jeftinije nego što čovjek plaća. Ja rentam stan od 45 kvadrata u Cerskoj (blizu fakulteta) za 250 eura. Mogao bi podići, ali je tu bračni par sa bebom. Ljudi su psovci pa mi se ne da, a i sam bio podstanar pa neću da gulim.

 

Ok možda je veći stan, ali opet duplo veća renta podrazumjeva da imaš i duplo veću platu, a to baš i nije ostvarivo za većinu ljudi. Kod nas su cijene ludilo, za Bg i NS neću ni da pričam.

Koliko vremena bi ti prosečno trebalo da izbaciš stanara iz stana koji prestane da placa i odbije da izadje? Na legalan način?

Link to comment
4 minutes ago, Jesper23 said:

Velika je razlika između 450 i 300 eura. To za 300 eura je 3 puta jeftinije nego što čovjek plaća. Ja rentam stan od 45 kvadrata u Cerskoj (blizu fakulteta) za 250 eura. Mogao bi podići, ali je tu bračni par sa bebom. Ljudi su psovci pa mi se ne da, a i sam bio podstanar pa neću da gulim.

 

Ok možda je veći stan, ali opet duplo veća renta podrazumjeva da imaš i duplo veću platu, a to baš i nije ostvarivo za većinu ljudi. Kod nas su cijene ludilo, za Bg i NS neću ni da pričam.

Slažem se ja sa tim.

Ali, provjeri koliko je zakup stana od 50-ak m2 kod Medicinske elektronike ili oko Jevrejskog centra u novogradnji.

Ispod 900 KM nema šanse.

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Koliko vremena bi ti prosečno trebalo da izbaciš stanara iz stana koji prestane da placa i odbije da izadje? Na legalan način?

Nisam imao tih problema zaista, ali sumnjam da bi koristio legalan način. Kod nas su svi postupci jako spori, tako da vjerujem da bi trebalo barem 6 mjeseci (najoptimističnije prognoze).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, Jesper23 said:

Nisam imao tih problema zaista, ali sumnjam da bi koristio legalan način. Kod nas su svi postupci jako spori, tako da vjerujem da bi trebalo barem 6 mjeseci (najoptimističnije prognoze).

A koji postupak bi koristio? Parnicni ili administrativni?

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

A koji postupak bi koristio? Parnicni ili administrativni?

Sila, lagano otvoriti vrata pa pokazati put ulice i promjeniti bravu. Ako neće na fino, onda sačekati da izađu i promjeniti bravu. Bila je kod nas jedna slična situacija gdje je čak podstanar promjenio cilindar na vratima, čovjek razvalio vrata i zamjenio bravu. Kad je došla murija rekao da je zaboravio ključ i da razvaljuje svoja vrata, na tome ostalo.

 

Inače tužba, trebalo bi da su to hitni postupci, ali kod ans ništa nije hitno. 

Edited by Jesper23
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 hours ago, x500 said:

mislim da je stan veci od jednosobnog. Zato je i cena veca.

 

Nema puno Rusa, ali ima Ukrajinaca :)

Begaju od mobilizacije u Rumuniju i tu dobiju papire da su azilanti. Sa tim papirom prrlaze u Srbiju, i onda djuskaju izmedju Srbije i RS. Rade na gradjevinama i u poljoprivredi. Uglavnom mladji ljudi izmedju 20 i 30 godina.

 

ono sto sam do sada video po putu od ukrajinaca, sigurno ne radi nikakvu gradjevinu

Link to comment

Kolega moje žene je kupio za 2.100 € u bloku 6x, ne znam tačno koji, rekla je blizu firme, koja je na uglu J. Gagarina i Gandijeve. Ne zna ni ona detalje, samo da je stan 55-60 kvm.

Link to comment

U poreskom resenju za Porez na imovinu koje je stiglo pre par dana, polje "Amortizacija u %" je prazno, kao i susedno polje "Presecna cena po kvm nepokretnosti u zoni". 

Takodje, konacan iznos poreza za placanje je jedno 30% visi nego prosle godine.

Ima li jos neko isto iskustvo?

 

Sad naleteh na ovaj tekst - https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/popovic-ssp-sapic-popunjava-rupe-u-budzetu-ukidanjem-amortizacije-u-resenjima-o-porezu-na-imovinu/

Jeste da su nas kriminalci anestezirali pa vise nista ne zvuci nemoguce, al stvarno su lopovi ako je tako...

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...