Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

44 minutes ago, Milosh76 said:

Moj kolega izdaje stan u 63 bloku na dan, ide mu jako dobro.. 20ak dana pun u proseku.

Za strance je sigurno mnogo isplativije imati stan u Starom Gradu al u mom slucaju mi pikamo prevashodno neki stan gde bi mi iz familije ziveli i to je NBG. Super ako moze i to na dan da se izda, eto igrarije za stare dane. 

 

Medjutim, ako gledamo kako se krece pad nataliteta i emigracija, nekako sumnjam da ce za 20 godina da to bude dobra investicija. Mozda ipak kupiti tu neku kucicu na nekom Grckom ostrvu.

 

Glavni problem Srbije je sto ne postoji drugi nacin investiranja para. Privatno penziono je nesigurno, prinosi na bankarskim fondovima su manji od inflacije a neko diretno ulaganje opet ide preko brokera koji ti uzima par % svake godine bez da radi bilo sta. Nekakav biznis... bolje da spalis pare u kladionici, manje ces da se mucis a i manja sansa da ti neki SNS reketas polomi kicmu ako mu ne platis. 

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Leia said:


Onda super, eto resenja ko god nece da se bavi stanarima

 

 

Ali moras da cistis stan iza svakog gosta, pa nova posteljijna, pa jurnjave... nije bas tako lako kao sto izgleda

 

41 minutes ago, Lezilebovich said:

20 dana mesecno tokom ceke godine u bloku 63 ? 
zvuci baaas nerealno, ali svaka mu cast kako je uspeo ... 

 

Da trosoban stan... ima i nasih i stranaca dosta.

Link to comment

BTW drugarici skoro gosti preko AirBnB zaboravili ukljucenu ringlu pa je ona toliko zagrejala plinsku bocu da je ova eksplodirala :ph34r: Ceo stan unisten al sreca u nesreci je da AirBnB pokriva troskove u takvim situacijama pa bi trebalo da refundiraju. 

  • Tužno 1
Link to comment
49 minutes ago, Milosh76 said:

Ali moras da cistis stan iza svakog gosta, pa nova posteljijna, pa jurnjave... nije bas tako lako kao sto izgleda


Ne znam postoje li neke agencije koje bi se time bavile za neki procenat? Ili da se dogovori s nekom tetom iz zgrade da cisti i docekuje goste za neke parice

Kako god okrenes ipak je minimalan angazman a za neku sasvim ok kintu za nase prilike

Link to comment
9 minutes ago, Leia said:


Ne znam postoje li neke agencije koje bi se time bavile za neki procenat? Ili da se dogovori s nekom tetom iz zgrade da cisti i docekuje goste za neke parice

Kako god okrenes ipak je minimalan angazman a za neku sasvim ok kintu za nase prilike

 

Moj drugar to radi, najbolje je sam zato sto ako se povezes na nekakve aplikacije koje usmeravaju i gde imas povratne informacije bitno je da usluga bude najbolja moguca, a to najbolje radis sam. Moze i neko drugi ali je rizik, dovoljno je jedna pogresna procena, pogotovo sto se biznis prosirio, pa je svaki milimetar bitan, da tako kazem

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Leia said:


Ne znam postoje li neke agencije koje bi se time bavile za neki procenat? Ili da se dogovori s nekom tetom iz zgrade da cisti i docekuje goste za neke parice

Kako god okrenes ipak je minimalan angazman a za neku sasvim ok kintu za nase prilike

Procenat je bas, bas veliki plus te agencije imaju i neke stanove koji su im drazi (citaj njihovi na jedan ili drugi nacin) i njih prve nude&izdaju... 

 

Krvav je lebac (nas)  tajkuna jbg

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Shan Jan said:

BTW drugarici skoro gosti preko AirBnB zaboravili ukljucenu ringlu pa je ona toliko zagrejala plinsku bocu da je ova eksplodirala :ph34r: Ceo stan unisten al sreca u nesreci je da AirBnB pokriva troskove u takvim situacijama pa bi trebalo da refundiraju. 

Htedoh da pitam za AirBnB, pošto bi to trebalo da je sigurno za onoga ko izdaje... vidim ima lepih ponuda, a i cene su vrlo prihvatljive, u stvari jeftine (za moj pojam). Odlično da sam ovo otkrio, da ne moram da se trpam rodbini u male stančiće. (Izvinjene na trollovanju... svako gleda šta njemu treba, pa i ja.)

Link to comment
47 minutes ago, jorma shparga said:

Procenat je bas, bas veliki plus te agencije imaju i neke stanove koji su im drazi (citaj njihovi na jedan ili drugi nacin) i njih prve nude&izdaju... 

 

Krvav je lebac (nas)  tajkuna jbg


Auh kakvi crni tajkuni za nekoliko stotina evara (a i to verovatno daj boze) mesecno “ekstra profita”… 

Malo smo mi trziste, a realno i vukojebina u Evropi, ja sam iznenadjena da to uopste ikako funkcionise kod nas 

Link to comment
8 hours ago, francuski sobar said:

E onda je sastavio ugovor na pet strana gde je popiso sav nameštaj i imovinu i u kom stanju sećam se stavke sudoper od nerđajućeg čelika sa dva odlivna mesta (ko da ću jedno odneti lol) i onda smo se slikali kako se rukujemo ko tito i naser sa primerkom ugovora u rukama, naravno slikali se deset puta dok mu ne ispadne kako treba.

 

Ukapiro sam tad da ralno nije lako ni stanodavcem biti, veliki su to strahovi, pito sam ga onomad kad su rusi navalili oće li otkazivati ili dizati cenu, kaže ne pada mu napamet da rizikuje sve iz početka.

 

 

Uzeo sad da gledam svoj ugovor sa zakupcem, 10 strana.:happy: S tim što sam ga overavao kod notara.

 

Apropo strahova, u svojoj zgradi sam prisustvovao sceni između dva starija čoveka koji su doputovali iz unutrašnjosti kako bi molili svog stanara da počne da im plaća kiriju ili izađe iz stana. Prilično jeziva situacija, setio se toga kad sam video vest.

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Medjutim, ako gledamo kako se krece pad nataliteta i emigracija, nekako sumnjam da ce za 20 godina da to bude dobra investicija. Mozda ipak kupiti tu neku kucicu na nekom Grckom ostrvu.

 

Za 20 i više godina biće samo još veća koncentracija u velikim gradovima, tako da će verovatno biti

Link to comment
46 minutes ago, Shan Jan said:

To je tacno ali ja nisam siguran da ce i to odrzati ovaj nivo ljudi u BGu uz pad nataliteta i emigraciju iz Srbije.

 

Na duže staze ne, ali 10 do 20g ne bi trebalo da bude većih padova jer će svakako biti priliva iz manjih gradova, ponešto i iz regiona (Bosna, CG i slično)

Link to comment
9 hours ago, Time Crisis said:

 

Za 20 i više godina biće samo još veća koncentracija u velikim gradovima, tako da će verovatno biti

Nije velikim gradovima, nego samo dva grada, BG i NS. Ostalo je smešno.

Link to comment
14 hours ago, Shan Jan said:

 

o je tacno ali ja nisam siguran da ce i Tto odrzati ovaj nivo ljudi u BGu uz pad nataliteta i emigraciju iz Srbije.

ne pratis, ljudi se masovno vracaju u srbiju

 

plus je natalitet pozitivan cini mi se posle jako dugo vremena

Edited by extragluv
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...