Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

1 minute ago, Leia said:


Problem i jeste sto bi za nekog kao sto je Sinisa Mali drzava zalegla cak i da mu brani laznu diplomu dok neki random gradjanin treba da se raznese bombom iz ocajanja jer ne moze da ostvari cak ni to da raspolaze sopstvenom imovinom. Njih dvojica mi bas nikako nisu za poredjenje

Država zaleže, jel lepo napisao hamlet da ako imaš ugovor izbacivanie ide po automatizmu, bez suda i ičega. Problem je što je ovaj hteo da izbegne plaćanje poreza, pa onda zapravo i nije imao pravi, overen ugovor, nego onaj neki papir koji sami sastave on i zakupac i potpišu se i misle da je to to.

Link to comment
16 minutes ago, Halvard said:

Pa naravno, da svi stanodavci plaćaju porez, kirije bi generalno bile više. Zakon tržišta™.

 

ne nuzno, cak ne i verovatno

trziste uglavnom u najvecoj meri regulisu ponuda i potraznja

kako se ne radi o luksuznom prozvodu, vec o osnovnoj ljudskoj potrebi i najcesce odredjenoj kolicini kapitala sa kojom se raspolaze za tu namenu, kirije ne bi znacajno porasle, ali bi se smanjila dobit koju vlasnik ostvaruje izdavanjem stana

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam zasto bi bilo teško? 

Kad sam iznajmljivao stan, vlasnik stana mi da dve opcije, da potpišemo ugovor ili da ne potpišemo, razlika je 20% veća zakupnina. Logicno birao sam manju zakupninu.

Sad kad izdajem stan, u ugovoru piše da zakupac plaća porez i za toliko su mu uvećane obaveze

Pa što se onda 99,99% stanova u srbiji izdaje bez overenog ugovora? I da te je stanodavac zajebao, kako bi se branio? Kako bi mogao da dokažeš da te je zajebao? Mogao bi, ali bi to trajalo godinama verovatno

Link to comment
Just now, palikaris said:

Država zaleže, jel lepo napisao hamlet da ako imaš ugovor izbacivanie ide po automatizmu, bez suda i ičega. Problem je što je ovaj hteo da izbegne plaćanje poreza, pa onda zapravo i nije imao pravi, overen ugovor, nego onaj neki papir koji sami sastave on i zakupac i potpišu se i misle da je to to.

Nije to rekao hamlet. Ako imas ugovor ne moras da vodis parnicu, a sve ostalo ti je isto.

Link to comment
Just now, Uskebasi said:

Nije to rekao hamlet. Ako imas ugovor ne moras da vodis parnicu, a sve ostalo ti je isto.

Pa da, nema parnice nego odma izvršitelji, zar nije to isto?

Link to comment
12 minutes ago, palikaris said:

Tačno. Al nemaju izbor, a i ako ne plaćaš porez kakvu pravnu zaštitu onda očekuješ jbg

 

Edit: odnosno, zaboravi porez, nego ako ne potpišeš ugovor, npr. radiš na crno kod nekog.

 

Mnogi još uvek i rade na crno ili na sivo (nije pun iznos itd). Ali tu se koliko-toliko kontroliše za razliku od stanova gde nisam nikad čuo da je to neko kontrolisao

Link to comment
1 minute ago, palikaris said:

Pa što se onda 99,99% stanova u srbiji izdaje bez overenog ugovora? I da te je stanodavac zajebao, kako bi se branio? Kako bi mogao da dokažeš da te je zajebao? Mogao bi, ali bi to trajalo godinama verovatno

Ja sam ti rekao sta je meni bio motiv za to, da platim manju kiriju. A stanodavac ide logikom da brze izda stan bez poreza, nego sa porezom. Ja ne razumem prodaji auta na ovlašćenje, bez prevoda, jer je milion komplikacija moguće, ali opet ljudi rade to. 

Ne znam kako mislis da me zajebe stanodavac, u vezi čega? 

Link to comment
Just now, palikaris said:

Država zaleže, jel lepo napisao hamlet da ako imaš ugovor izbacivanie ide po automatizmu, bez suda i ičega. Problem je što je ovaj hteo da izbegne plaćanje poreza, pa onda zapravo i nije imao pravi, overen ugovor, nego onaj neki papir koji sami sastave on i zakupac i potpišu se i misle da je to to.


Po kakvom automatizmu kad ne mozes naci izvrsitelja koji hoce s tim da se bakce, cak je i njima koji se bave tim gadnim poslom sve to too much

A ja od pocetka postavljam pitanje bas tako, ima li razlike u praksi ako je ugovor overen ili nije, ali se iz Hamletovih skrtih odgovora bas i nije moglo zakljuciti.
Nema veze, nesporazum…

 

Link to comment
8 minutes ago, Uskebasi said:

Ja sam ti rekao sta je meni bio motiv za to, da platim manju kiriju. A stanodavac ide logikom da brze izda stan bez poreza, nego sa porezom. Ja ne razumem prodaji auta na ovlašćenje, bez prevoda, jer je milion komplikacija moguće, ali opet ljudi rade to. 

Ne znam kako mislis da me zajebe stanodavac, u vezi čega? 

Otkud znam, izbaci te, ne vrati ti depozit, svašta je moguće i svašta rade realno

Link to comment
6 minutes ago, Leia said:


Po kakvom automatizmu kad ne mozes naci izvrsitelja koji hoce s tim da se bakce, cak je i njima koji se bave tim gadnim poslom sve to too much

A ja od pocetka postavljam pitanje bas tako, ima li razlike u praksi ako je ugovor overen ili nije, ali se iz Hamletovih skrtih odgovora bas i nije moglo zakljuciti.
Nema veze, nesporazum…

 

Ma mislim ceo taj sistem u vezi stanovanja je bolesnički, sve bi ja to razbucao, i izvršitelje i stanodavce i investitore, nego mi je smešno da se oni koji imaju koristi od tako naopako postavljenog sistrma i parazitiraju na tom sistemu žale a u isto vreme neće ni da potpišu ugovor i plate porez na profit, koji se za svaku drugu glupost podrazumeva.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Time Crisis said:

Rekao bih da prosto ni stanodavci ni stanari nemaju poverenja u sistem. Ko bio rekao.

Onda nek ne izdaju stanove jbg, niko ih ne tera. Stanare razumem, nemaju izbora, al ako nemam poverenja u sistem nikad ne bih izdavao svoj stan nekome. 

Link to comment
3 minutes ago, palikaris said:

Ma mislim ceo taj sistem u vezi stanovanja je bolesnički, sve bi ja to razbucao, i izvršitelje i stanodavce i investitore, nego mi je smešno da se oni koji imaju koristi od tako naopako postavljenog sistrma i parazitiraju na tom sistemu žale a u isto vreme neće ni da potpišu ugovor i plate porez na profit, koji se za svaku drugu glupost podrazumeva.


Sta da ti kazem, nije nam valjao socijalizam pa smo morali da se oslobodimo tih stega i nesloboda

U ovakvom “sistemu” stanodavcima je rezon ocigledno da se isplati eskivirati porez jer ce se ako stvari krenu po zlu ionako akati sa izvrsiteljima,

nije sad da ja sve to skupa odobravam, samo konstatujem

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...