Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

12 minutes ago, Tale said:

Država ima milione kvadrata koje ne koristi a koje bi mogla da ustupi na stanovanje.

Nešto od tih kvadrata su pravi stanovi, neki od tih stanova su nakon smrti osoba bez naslednika ostali opštinama.

Upravo sam to opisala u poslednjem postu.

  • +1 2
Link to comment

Ja verujem da ima tona praznih stanova po BGu.

Mislim da sam citala za slicno i po nekim drugim metropolama gde je uleteo investicioni novac korporacija (- ocigledno ne sa tim uzrokom kod nas).

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Plajvi said:

1) Bude ti odobren kredit nakon sto najzad pribavis i odneses dentalni otisak pokojnog navrdede - na platu od 100k dinara 180 godina vracas dug za jednosoban stan od 80k eura
2) Jedes 2x dnevno jer kirija i ostalo

nedovoljna je to plata za tu vrednost stana ako je rok otplate 20 godina.

80.000e, ako ti je prvi stan onda je učešće 8.000e. svi troškovi kredita sem prenosa apsolutnih prava i naknade agenciji od 2%) su 1200 e, agenciji još 1600e i taj prenos apsolutnih prava nek je još toliko, pa onda opremanje stana najjeftinije može do 5000 k evra... znači treba ti živih para (da bi bio komotan u procesu) 18.000 evra.

dalje, mesečna rata kredita na 72.000 e ti je u banci koja prati euribor oko 490e u narednih 6 meseci (a posle ne znamo), a u banci koja daje fiksnu ratu ti je oko 580 evra, dakle iznos od oko 58 000 RSD do 68.000 RSD.

Ostaje ti za život i račune 42.000 - 32.000 RSD. 

 

 

edit. ne znam da oduzimam

 

edit edita. a za te pare možeš da kupiš neku višnjičku banju ili, u boljem slučaju, karaburmu. kvadratura do 45 kvm max.

 

Edited by pt 2.0
  • +1 4
Link to comment
Just now, Plajvi said:

Ma pricam otprilike i karikiram, nisam ni ja racunao :D U prilog tome da smo u totalnom kurcu. 

ja ti pričam tačno jer danima računam upravo za tu vrednost kredita.

prošla sam sve intervjue - kreditne savetnike posredničke agencije, kreditnu službu u mojoj banci, iskusnog agenta i sama preorala ceo internet.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Država ima milione kvadrata koje ne koristi a koje bi mogla da ustupi na stanovanje.
Nešto od tih kvadrata su pravi stanovi, neki od tih stanova su nakon smrti osoba bez naslednika ostali opštinama.
stvarno? :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, pt 2.0 said:

ovo sam oduvek želela da pitam, a nisam htela da ispadnem glupa u društvu.

kako će uduplati kirije ako sistem postavi tako da SVA PLAĆANJA idu na belo, plus prijava boravka?

koliko god da on mene natera da platim, država to treba i može da vidi CEO IZNOS KOJI PLAĆAM i da mu onda prema tome traži porez.

 

 

I u tom slučaju država može da postavi limit za povećanje kirije usled inflacije ili u ovom slučaju povećane potražnje prouzrokovane prilivom izbeglica. Kao što je Danska uradila ove godine - zabranjeno je stanodavcu da diže kiriju naredne dve godine i tako štite podstanare od izbacivanja.

  • +1 5
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
42 minutes ago, maheem said:

I u tom slučaju država može da postavi limit za povećanje kirije usled inflacije ili u ovom slučaju povećane potražnje prouzrokovane prilivom izbeglica. Kao što je Danska uradila ove godine - zabranjeno je stanodavcu da diže kiriju naredne dve godine i tako štite podstanare od izbacivanja.

 

Onima koji su vec u stanu ili i novima koji tek traze stan?

Link to comment
17 minutes ago, Mel said:

 

Onima koji su vec u stanu ili i novima koji tek traze stan?

Onima koji su u stanu. Za nove postoji zakon maksimalne rente po kvm (zavisi od grada i godine izgradnje objekta). Ovaj zakon bas i ne funkcionise u praksi ali su neki zavrsili na sudu tako da se glas podstanara ipak nekako moze cuti.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...