Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

11 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

Idi bre, ispolivah se ovde. :lolol:

 

 

Ovo kao kod mojih dede i babe na zimskom raspustu i oko Bozica. Dnevni boravak tj trpezarija se greje na Kreku koja se lozi, da l' na ugalj, da l' na drva, a u spavacim sobama se pokriva jorganom, pa nekad i cilimom preko istog. Deda nosio pletenu kapu sa cubom kad ide na spavanje. :D


Pištolj, rakija i pačne, must have :D

Link to comment

Ispričaću još jednom. 

Godinama smo živeli pored jednog stana koji je bio prazan. Državni, da li socijalni stan, ne znam. Prethodni stanari su izbačeni (valjda nisu hteli da se isele), stan je zapečaćen, blindirana vrata. 

Jednom danima čujem neko šuštanje, neko prijavi, i vidim dolazi ekipa državnih službenika, otključava, ulaze unutra, ja stanem, raspitaju se i kod mene šta se čuje, ispostavi se da je neka voda curila. 

Uđem u hodnik, stan je četvorosoban. 

Prazan. I oni odu, on ostane prazan. 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

izvini, nemam zivaca za 'svuda je isto' diskurs pa cu stati u raspravi

 

Verujem, i sama sam tako mislila kao i ti. Pre nego sto sam se iz prve ruke upoznala sa tim kako funkcionisu neki sistemi zapada kad se nadjes na pogresnm mestu u pogresno vreme.

 

Link to comment
24 minutes ago, morgana said:

prosli put kad se u mirnodopskim uslovima desilo naglo i masovno doseljavanje u bgd drzava je izgradila novi beograd. tu je razlika.

 

i svasta jos nesto. medakovic, banjica, miljakovac, brda razna, cerak...

 

al to nije bilo prosli put neho pretpretprosli. al i tada je bila 1 kaludjerica , recimo

onda je drzava suspendovana pa su

u proslom talasu  bili busije, plavi horizonti, altina, ledine, novi surcin...

 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Tpojka said:

 

Ništa onda, mada sam siguran da nikad neću ni pokušati smisliti nešto relevantnije na temu. :fantom:

Ta analiza ti kaže ko sve nije u stanju da živi na 2 mjesta odjednom.

 

Kad imaš rezultat te analize, može da se pristupi prihodu iz ovog posta
 

 

 

ne moze jer popisni podaci ne sluze tome.

 

a poenta mog posta je da zivot u vlasnickom stanu sa roditeljima do visokih godina, sto je prije pravilo nego izuzetak, ne govori o dobroj stambenoj politici iako rezultuje i podatkom o visokom procentu stanovnistva koje zivi u vlasnickom stanu.

 

edit, @munze, slazem se. btw rekla sam u mirnodopskim uslovima jer ne mislim na devedesete.

Edited by morgana
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
38 minutes ago, Plajvi said:

Ali onda ce gazde morati da placaju porez na stanarinu. Pa ce uduplati i zbog toga kirije, ne volu ni oni ali takav je poso :fantom:

ovo sam oduvek želela da pitam, a nisam htela da ispadnem glupa u društvu.

kako će uduplati kirije ako sistem postavi tako da SVA PLAĆANJA idu na belo, plus prijava boravka?

koliko god da on mene natera da platim, država to treba i može da vidi CEO IZNOS KOJI PLAĆAM i da mu onda prema tome traži porez.

 

 

  • +1 4
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

ovo sam oduvek želela da pitam, a nisam htela da ispadnem glupa u društvu.

kako će uduplati kirije ako sistem postavi tako da SVA PLAĆANJA idu na belo, plus prijava boravka?

koliko god da on mene natera da platim, država to treba i može da vidi CEO IZNOS KOJI PLAĆAM i da mu onda prema tome traži porez.

 

 

 

Mislim da to samo znaci da ce gazda da bi ostao na istom, porez naplatiti od tebe.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Mislim da to samo znaci da ce gazda da bi ostao na istom, porez naplatiti od tebe.

još jednom: ja sve što plaćam tražim da se plati na belo preko računa.

ako je iznos X, a iznos i porez Y = X+deltaX, onda će država da vidi da on zarađuje Y, a ne X kako je prijavio, pa da mu traži porez na to.

čime upadamo u inception ako ja neću da sarađujem u njegovom obmanjivanju države.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

jebote ovdje nema ni mogucnosti finansijskog lizinga za stanove, banke i dr  kompanije nisu zainteresovane da grade za izdavanje osim bnv sranja, drzava ne stimulise gradnju povoljnih stanova niti sama gradi, doslovno je sva ponuda spekulativna ili sekundarna

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

još jednom: ja sve što plaćam tražim da se plati na belo preko računa.

ako je iznos X, a iznos i porez Y = X+deltaX, onda će država da vidi da on zarađuje Y pa da mu traži porez na to.

čime upadamo u inception ako ja neću da sarađujem u njegovom obmanjivanju države.

 

Pa ne nema nikakvog obmanjivanja: Kirija ti je 200 evra. Ti / neko zahteva sve na belo. Ok, kirija ti jeod danas  250, 200 ide gazdi, 50 drzavi.

  • +1 1
Link to comment

 

10 minutes ago, pt 2.0 said:

ovo sam oduvek želela da pitam, a nisam htela da ispadnem glupa u društvu.

kako će uduplati kirije ako sistem postavi tako da SVA PLAĆANJA idu na belo, plus prijava boravka?

koliko god da on mene natera da platim, država to treba i može da vidi CEO IZNOS KOJI PLAĆAM i da mu onda prema tome traži porez.

 

 


Pa lepo, stan je njegov i moze da kosta koliko on hoce :D Sto to mora da bude linearno? Moze drzava da ga natera da plati 20% (mislim da je to zakonska stopa sada) ako mehanizam funkcionise, ali je sad trend takav da on moze da digne zakupninu za 100% i opet je dobar, a podstanar u jos vecoj nevolji

Koji ce to tacno podstanar izbor da ima ako vise ne moze da se nadje garnisera za manje od 400e? Negde mora stanovati (naravno pod pretpostavkom da nece/ne moze da nadje drugi posao u drugom gradu, itd.)

Landlordovi nisu u zivotu bili u boljoj poziciji nego sad, svako zeli da zaradi

Ne postoji niti jedan zakon koji moze da limitira visinu onoga sto on trazi, to i razbudjuje unutrasnje komunjare medj' narodom i vapaj da drzava nekako ogranici taj rast cena stanovanja, BG i NS kostaju k'o da zivis u Berlinu jebote 

Sad je i po manjim gradovima garnisera 200e, a i jos je teze naci stan/kucu jer su smestajni kapaciteti mnogostruko manji nego u velikim gradovima 

Edited by Plajvi
  • -1 1
Link to comment
Just now, Plajvi said:

Pa lepo, stan je njegov i moze da kosta koliko on hoce :D Sto to mora da bude linearno? Moze drzava da ga natera da plati 20% ako mehanizam funkcionise, ali je sad trend takav da on moze da digne zakupninu za 100% i opet je dobar, a podstanar u jos vecoj nevolji

ja i govorim o situaciji u kojoj regulacioni mehanizam u potpunosti funkcioniše.

 

p.s. dabogda im braća rusi demolirali sve stanove pri odlasku. ili neotišli nikad.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ja ne mogu da smislim shta bi drzava mogla duradi u ovom sluchaju. ne moze da limitira cene izdavanja, izavachi su po pravilu ilegalci, sve to je u haosu oduvek, a na nash uobichajeni nered se samo kalemi novo chudo. bukvalno divlji isteruju pitome, ali realno nisu krivi. nama ne pada na pamet da uredimo neki sistem dok bash tu konkretno ne dogori.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

Država ima milione kvadrata koje ne koristi a koje bi mogla da ustupi na stanovanje.

Nešto od tih kvadrata su pravi stanovi, neki od tih stanova su nakon smrti osoba bez naslednika ostali opštinama.

  • +1 4
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

ja i govorim o situaciji u kojoj regulacioni mehanizam u potpunosti funkcioniše.


To ce Sicve da udomi onih 300 kadrova da rade :fantom:

1) Bude ti odobren kredit nakon sto najzad pribavis i odneses dentalni otisak pokojnog navrdede - na platu od 100k dinara 180 godina vracas dug za jednosoban stan od 80k eura
2) Jedes 2x dnevno jer kirija i ostalo

Ali gori Hilandar i frkica je na Kosovu, mladi govna, nazad vojni rok, jbg 

Treba da nemamo nikad nista i budemo radosni :riba:
 

  • +1 3
Link to comment

svake godine se broj stanovnika srbije smanji, neka bude za 30.000 (nemam pojma tačan broj, ovo sam negde čuo, ali nije bitno)

 

smanjuje se broj stanovnika, ali imamo potrebu za sve više stanova

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...