Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

5 minutes ago, Mel said:

 

Pa da. Tako je svuda u svetu itd.

U pravu si, libek je preovlađujuči egzistencijalni oblik.

Do kad se ne propadne, onda država duradi. Ali kad se pruži prilika, pohlepa über alles.

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Mel said:

 

Pa da. Tako je svuda u svetu itd.

 

Nije tako svuda u svijetu. 

 

Tekuca kriza podstanarskog stanovanja u Srbiji nastala je naglo i u stvari je teski poremecaj. Svuda u svijetu, tj u onom njegovom dijelu kome valjda stremimo, najčešće  postoji makar neki odgovor na krizu, utoliko sto se gradovi decentralizuju za razliku od Beograda koji ima jedva koju opstinu osim Starog grada i NBG sa povoljnom infrastukturom, sadrzajem i mogucnoscu za rad i zivot na koliko toliko pristojnoj udaljenosti i/ili uz pristojnu mogucnost prevoza. Nije Srbija Njemacka sa dobrom umrezenoscu. Eto, mozda Bgd moze da kaze da je San Francisko za siromasne, a oni nek idu da zive ispod mosta, u kutijama ili u pjescari. S tim da Srbija nije ni SAD da mogu lako da presele i tako amortizuju problem u okviru liberalnog sistema kad vec drzava ne pomaze.

 

 

Edited by morgana
  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

ja ne mogu da smislim shta bi drzava mogla duradi u ovom sluchaju. ne moze da limitira cene izdavanja, izavachi su po pravilu ilegalci, sve to je u haosu oduvek, a na nash uobichajeni nered se samo kalemi novo chudo. bukvalno divlji isteruju pitome, ali realno nisu krivi. nama ne pada na pamet da uredimo neki sistem dok bash tu konkretno ne dogori.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



Link to comment
30 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jeste. Pravo lice liberalnog tržišta. Crknite svi koji ne možete da platite, a Rusi mogu.

Bukvalno nas sve radno sposobne i iole obrazovane teraju iz zemlje po ubrzanom planu i programu. Kao i druge normalne* što (bi da) imaju decu i porodicu.

Meni nije jasno ko treba da zaradjuje penzije ovim tempom i odlivom ako je većina radno sposobnih miljama daleko od toga da ih kredit za stan ne gurne u bedu i zaista najcrnje dužničko ropstvo.


 

*= ljudi koji žive od zarada a ne peru pare i sl.

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, morgana said:

Svuda u svijetu, tj u onom njegovom dijelu kome valjda stremimo, postoji makar neki odgovor na krizu

 

 


https://www.euractiv.com/section/politics/short_news/spanish-government-to-approve-affordable-housing-plan-for-young-people/

Pricale su mi kolege s posla o ovome, a verovatno ima i u drugim drzavama, mozda postoje i mere koje obuhvataju celokupno stanovnistvo a ne samo da stite mlade govna™

U top 3 zelja u ovom zivotu mi je da Srbija postane decentralizovana drzava u punom smislu te reci, prve dve cu lakse ostvariti :laugh:

Edited by Plajvi
  • Wub 1
Link to comment
Just now, morgana said:

 

Nije tako svuda u svijetu. 

 

Tekuca kriza podstanarskog stanovanja u Srbiji nastala je naglo i u stvari je teski poremecaj. Svuda u svijetu, tj u onom njegovom dijelu kome valjda stremimo, postoji makar neki odgovor na krizu, utoliko sto se gradovi decentralizuju za razliku od Beograda koji ima jedva koju opstinu osim Starog grada i NBG sa povoljnom infrastukturom, sadrzajem i mogucnoscu za rad i zivot na koliko toliko pristojnoj udaljenosti i/ili uz pristojnu mogucnost prevoza. Nije Srbija Njemacka sa dobrom umrezenoscu. Eto, mozda Bgd moze da kaze da je San Francisko za siromasne, a oni nek idu da zive ispod mosta, u kutijama ili u pjescari. S tim da Srbija nije ni SAD da mogu lako da presele i tako amortizuju problem u okviru liberalnog sistema kad vec drzava ne pomaze.

 

Sto se ne presele ti iz San Franciska onda? Ili oni po LAju o kojima mustang ponekad napise neku?

Sem toga, svi ti koji mogu 'lako' da se presele i amortizuju po Americi su oni koji se kod nas sele i amortizuju po EU vec dugo.

Ne znam koliko si svesna promena u recimo socijalnom stanovanju po nekim zemljama EU u zadnjih 20 god.

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ja ne mogu da smislim shta bi drzava mogla duradi u ovom sluchaju. ne moze da limitira cene izdavanja, izavachi su po pravilu ilegalci, na nash uobichajeni nered se samo kalemi novo chudo. bukvalno divlji isteruju pitome, ali realno nisu krivi. nama ne pada na pamet da uredimo neki sistem dok bash tu konkretno ne dogori.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

mogla je da uradi ono sto i drugi - da dozvoli radni boravak onolikom broju ljudi koliko moze da podnese

 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Sto se ne presele ti iz San Franciska onda? Ili oni po LAju o kojima mustang ponekad napise neku?

Sem toga, svi ti koji mogu 'lako' da se presele i amortizuju po Americi su oni koji se kod nas sele i amortizuju po EU vec dugo.

Ne znam koliko si svesna promena u recimo socijalnom stanovanju po nekim zemljama EU u zadnjih 20 god.

 

 

svesna sam

Link to comment
 
mogla je da uradi ono sto i drugi - da dozvoli radni boravak onolikom broju ljudi koliko moze da podnese
 
mislish da ovi ljudi svi dolaze sa dozvolom?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

mislish da ovi ljudi svi dolaze sa dozvolom?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

mnogi da, narocito u prvim talasima. onoliko ruskih firmi je doseljeno.

 

naravno da nemaju svi dozvolu.

 

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

ja ne mogu da smislim shta bi drzava mogla duradi u ovom sluchaju. ne moze da limitira cene izdavanja, izavachi su po pravilu ilegalci, sve to je u haosu oduvek, a na nash uobichajeni nered se samo kalemi novo chudo. bukvalno divlji isteruju pitome, ali realno nisu krivi. nama ne pada na pamet da uredimo neki sistem dok bash tu konkretno ne dogori.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

Pristupi analizi podataka popisa? :fantom:

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Tpojka said:

 

Pristupi analizi podataka popisa? :fantom:

Uvede stambene fondove za potrebne struke, mlade i sredovečne ljude sa nerešenim stambenim pitanjem?

 

(Dada, znam da nam zemlju vode uglavnom likovi bez ikakvog zanimanja ili obrazovanja, ako se kriminal i mafija ne računaju u struku)

 

edit.

evo pretrage za iznajmljivanje stanova u beogradu. stavila sam kao jedine kriterijume beograd i stan u zgradi. uživajte...

https://www.nekretnine.rs/stambeni-objekti/stanovi/izdavanje-prodaja/izdavanje/vrsta-stana/stan-u-zgradi/grad/beograd/opremljenost-nekretnine/namesten-sa-uredajima/lista/po-stranici/10/

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...