Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

1 hour ago, Braća Strugacki said:

to neće da stvori tržište za one kojima je potreban stan, a ne mogu da ga priušte, ali će da im poveća stanarinu

 

kao što reče gospodin kud idijoti - sirotinja uvijek najebe


Stvorice ako ne targetiraju PDV nego porez na nekretnine, pa da bajica koji ima 5 stanova mora da iskesira 9000e godisnje, mozda mu dodje iz dupeta u glavu da proda 1-2 stana. Nadjes 10 takvih bajica i eto ti trzista.

 

Dosta toga bi to resilo, problem je samo sto oni koji treba da izglasaju takav zakon su isti oni koji i te stanove gomilaju.

  • +1 2
Link to comment

Sirotinju treba obrazovati i pomoci im da nadju posao. I mozda najvaznizje, nauciti ih da rade i da od svog rada zive (i stede).

Velika vecina siromasnih koje znam su i veliki neradnici nazalost.

 

Sto se tice nekretnina, ne treba kaznjavati ljude koji imaju. Ako je neko nelegalno stekao novac, oduzimaj, cereci, hebi ... radi sta hoces.

Ako je neko posteno stekao pare, onda treba da raspolaze svojim novce na slobodan nacin. U protivnom, covek ce da uzme pare i odnese ih van zemlje. 

Druga vazna stvar koja se zaboravlja porez izrazen u procentima jeste progresivan po svoj prirodi. Ne treba povecavati % poreza. Npr ako ja imam stan od 200k eur i placam 200 eur godisnje to je 0.1%. Ako Radisa ima jednu ili vise nekretnina u vrednosti od 500k, njegov porez po stopi od 0.1% je 500 eur godisnje. Nema razloga da on placa 0.2% tj 1000 eur.

 

Link to comment
38 minutes ago, x500 said:

Sirotinju treba obrazovati i pomoci im da nadju posao. I mozda najvaznizje, nauciti ih da rade i da od svog rada zive (i stede).

Velika vecina siromasnih koje znam su i veliki neradnici nazalost.

 

 


Za Srbiju pricas? 

Link to comment

Pa ne nego... Ovo sto x500 kaze je u teoriji besprekorno i tacno. Ali u centralizovanoj drzavi kakva je ova, nece biti moguce kapiram nikad

Imam potpuno suprotno iskustvo, znam gomilu ljudi koji su obrazovani, vredni i radni kao konji, a ne mogu ni ves masinu/sporet/klimu/bojler da kupe bez kredita

Edited by Plajvi
  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Plajvi said:


Za Srbiju pricas? 

Pricam generalno za bilo koju drzavu, ili barem ove koje znam, pa to ukljucuje i Srbiju.

 

Moj prezir prema neradnicima i dzabalebarosima nije za temu o nekretninama.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
1 hour ago, morgana said:

šampita je protein, to ide u mišiće, i šećer za mozak. zdrava hrana.

Predaje mi žena kreditni plan u banci juče na sastanku i objašnjava detalje. Primera radi, rata koja je do uskladjivanja euribora (što se u mojoj banci dešava 2x godišnje) bila 395 e će od 30.11. pa narednih 6 meseci da bude oko 100 evra viša.

Kaže da ovakvo ludilo nije videla otkad radi sa kreditima (a u tom sektoru je 16 godina) i da se ne zna kad će stati, ali se zna da ako ne stane vrlo uskoro ode sve k vragu.

Agent za nekretnine kaže da je godišnji promet (?) u Srbiji od prodaje nekretnina ogroman i u totalnom neskladu sa stanjem ekonomije, kao i da je to posledica što se ljudima koji imaju ne isplate štednje… Plus dijsapora, plus sad Rusi.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
47 minutes ago, pt 2.0 said:

možda je pomešao tvoj i svoj kišobran?

 

ja sam se upustila u istraživanje tržišta nekretnina poslednjih nedelju dana. prošla banke agente sve oglase svih sajtova...

nikad neću kupiti stan, a kako stvari stoje ni iznajmiti kad me izbace odavde idućeg avgusta.

osećam se kao cvrčak koji je pevao celo leto. :D

 

 

Nisi ti cvrcak nego je situacija neizdrziva. Ja se mislio da uzmem kredit ali sad sa povecanjem euribora je to prosto neisplativo. Nadam se samo da ce malo da se smiri situacija i da nema bas neogranicen broj rusa koji zele da kupe stan u Srbistanu. 

  • +1 1
Link to comment

takoreci, pare se peru ulaganjem u nekretnine, vidljivo po tome sto preovladjujuci br nekretnina biva kupljen za kes

 

u rentiranju je sa rusima nastao haos u bgd i ns. stanodavci nerijetko dizu kiriju i duplo i de fakto tako izbace stare stanare. apsolutno sam za dopustanje boravka onima koji na ovaj ili onaj nacin bjeze od rata, ratovanja i ratne ekonomije ali nisam za to da se deregulacijom postigne da domace stanovnistvo mora da mijenja mjesto boravka ili bankrotira na rentu. ovo je ozbiljna drustvena kriza i udara na one koji imaju manje.

 

 

Edited by morgana
  • +1 6
  • Hvala 3
Link to comment

Izvinite sto ulecem sa ovom glupom pricom dok pisete ozbiljne stvari. 

Od kad je kesica frikom graska 400gr. Bila je 500, pa 450. E sad je 400. Mozda sam ja nesto propustila 

Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jeste. Pravo lice liberalnog tržišta. Crknite svi koji ne možete da platite, a Rusi mogu.

Javlja mi se komunjarski nagon, vrlo.

 

Pa da. Tako je svuda u svetu itd.

Link to comment
9 minutes ago, Sandradjer said:

Izvinite sto ulecem sa ovom glupom pricom dok pisete ozbiljne stvari. 

Od kad je kesica frikom graska 400gr. Bila je 500, pa 450. E sad je 400. Mozda sam ja nesto propustila 

Frikom brine da ostanemo vitki.

 

p.s. U mom slučaju da postanemo. Počeću da kupijem grašak, dok još ne krenu na zrno da ga prodaju. Mada, i to će imati svojih draži - svi ćemo biti princeze na zrnu graška.

Edited by pt 2.0
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...