Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

10 hours ago, ultra plasticni said:

Ljudi su deposedovani i uskraceno im je pravo na stanovanje. Sramite se sta pisete ovde za solidne cene prcvarnika od 10 m2

 

Valjda je jasno da u vecini slucajeva takvi stanovi nisu za pravo ili dugoročno stanovanje?!

Moja drugarica je tokom postdoka u Londonu zivela u sobi od 10 kvadrata i delila kujnu i kupatilo sa njih jos dvoje, da bi bila na 10 minuta pešice od instituta, i tako tri godine. Ljudi uzimaju nesto samo da preko nedelje ne bi imali po 100km tamo vamo a imaju super posao. Gomila je takvih ljudi po svetu, pa cak i kod nas imas nekad takve primere.

Link to comment
Dobrica je izneo zanimljiv predlog 
 
 

Ja podržavam ovo iako sam svestan da je neizvodljivo pre svega zato što bi se stvorila ogromna rupa u državnim finansijama.



....shiit has hit the fan.
Link to comment
7 hours ago, djordje geprat said:

ja sam odavno rekao da je bezobrazluk da se na kupovinu stana plaća 10% PDV a na kačkavalj, viršle i majonez 20%

10% pdv je samo na novi stan i postoje mehanizmi oslobadjanja. Nesto kao 40m2 za nosioca nekretnine i po 15m2 ili 20m2 za svakog clana domacinstva.

Polovni stanovi imaju neki porez od 2%.

Link to comment
1 hour ago, x500 said:

10% pdv je samo na novi stan i postoje mehanizmi oslobadjanja. Nesto kao 40m2 za nosioca nekretnine i po 15m2 ili 20m2 za svakog clana domacinstva.

Polovni stanovi imaju neki porez od 2%.

ma znam ja za to da je prvi stan oslobođen poreza ali, sada ti meni kaži da li jeu redu da pera, žika, tajkun, krimos, vrhunski sportista, pevaljka........kupe drugi treći, peti ........stan i na tu kupovinu plate 10% PDV a ja odem u lidl da kupim kačkavalj, čokoladu, čvarke i stonebaked picu i račun bude opterećen sa 20%

 

koliki je porez kad bih otišao u dilerski salon da kupim neki novi auto reda 20000€?

  • +1 1
Link to comment

Djordje, bilo bi pravednije da je pdv uvek 20% kako za stan, tako i za ostale stvari. Uzgred, izvinjavam se ako gresim, ali hrana. (I jos par stvari ukljucujuci i racunare) bi trebalo da ima nizi PDV od 8%.

 

@napadaj stari stanovi imaju neki namet od 2%, ili je tako barem bili pre 10 godina. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...