Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

aj novobeogradjani pomozite.

za koliko para moze da se iznajmi garsonjera koja je sredjena (znaci bez ikakvih ulaganja. nema vremena za akanje sa majstorima) u okolini fontane, 30+kvm?

ne za mene, hvala bobu, vec za dobrog prijatelja na neko polu duze vreme (cca godinu dana)?

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

U smislu rasta ili vrednosti? Jos su daleko od novogradnje, tu se na NBG krecu cene koliko vidim oko 3-4 000 evra uglavnom. Mada ima i ovakvih bisera:

 

https://www.4zida.rs/prodaja/stanovi/beograd/oglas/jurija-gagarina/6324ae2bf8996d99640f09a0

 

Ako ne znate sta ce te sa milion evra, prodajte stan i mozda budete imali za ovo luce :rolleyes:

 

 

Ovo izgleda ko poslednji nivo Maks Pejna dvojke.

 

max-payne-2-the-fall-of-max-payne-15.big

Link to comment
On 23.9.2022. at 13:50, extragluv said:

sve skandinavski penzosi. ne znam samo na koju su foru toliko isli gore, mozda je pre bilo lakse

 

Švaba i švedo su bili humaniji

Link to comment

BTW euribor je akocio na 2% tokom ove godine. Ovo znaci da ce krediti biti znacajno skuplji. Mislite da ce ovo malo stabilizovati ove lude cene? Da li da se kupuje odmak ili da se ceka godina da mozda malo padnu cene? 

Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

BTW euribor je akocio na 2% tokom ove godine. Ovo znaci da ce krediti biti znacajno skuplji. Mislite da ce ovo malo stabilizovati ove lude cene? Da li da se kupuje odmak ili da se ceka godina da mozda malo padnu cene? 

Osnovna stvar je da pratiš tržište i da vidiš šta se prodaje i po kojoj ceni. Kad malo duže gledaš stanove onda vidiš kako prodavci smanjuju cene ako im je početna cena nerealna. 

Ja već 2 godine gledam stanove u kraju za tasta i taštu (Denkova bašta) i tačno možeš da vidiš kad je neko preterao sa cenom i kad je neko realan pa tako se takvi stanovi i brzo prodaju. 

Ovaj porast euribora će svakako imati uticaja a mislim da su cene dostigle gornju granicu koju većina ljudi može da plati. 

Inače biće zanimljiv razgovor sutra kod savetnika za stambene kredite jer supruga i ja imamo zakazan sastanak. Nju su skoro primili za stalno pa sad može da uzme kredit i ide.o da se raspitam za uslove, mislili smo da uzmemo neki veći stan za više para nego što smo planirali ali ćemo zbog ovog porasta euribora odustati ili ćemo uzeti manji kredit na manji broj godina.

Link to comment

Ako je istina da se 80+% stanova kupuje za keš, teško da će skok euribora direktno uticati drastično na potražnju. 

Prvi će taj skok osetiti ljudi koji plaćaju ratu ili kiriju koja pokriva tu ratu, ima uslova za šitstorm, ali i lako bude da se ništa ne desi.

Link to comment

Jedan dio tih keš kupovina je opet usko vezan za kredite - prodavac dobija keš potekao iz kredita i koristi ga da kupi drugi stan. To u statistici izgleda kao čist keš iako je izvor tih para banka. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...