Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

deliblatske peščare

 

 

bar će imati šta da pričaju deci, “ja kad sam živeo u žarkovačkom kokošinjcu i išao peške do megatrenda možeš i ti predškolski da ne ideš vanredno”

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
17 minutes ago, djordje geprat said:

koja je veličina tih placeva?

ne poznajem novi sad. da li je izvesno širenje grada u tom pravcu?

Grad ce da se siri u svim pravcima...

 

Zida se i podaje tamo gde do pre 10 godina nikom na pamet nije padalo...

 

Ja zivim dve ulice od kraja grada... U narednih 5 godina od mene do kraja grada ce ziveti 10000 ljudi...

 

Na Sremskoj strani se gradi vec sad, a tek ce da se gradi... Ludaci ce da grade gotovo na Tvrdjavi, o cemu dalje da pričamo...

 

Dakle, da sirice se gde god moze... 

  • Hvala 1
Link to comment
ja znam dvoje kojidrže stare stanare, ne dižu im cenu, neće da rizikuju izdavajući nekom drugom. vrabac je u ruci.

I ja znam jednog [emoji6]
I još ga podstanar "smara" stalno ga isprobavajući da li će da digne stanarinu "jer Rusi i Ukrajinci..."



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, slepa živana said:

studenti će u grocku. 3 sata dnevno u prevozu. manje će da uče, a slabo i uče. sve kako treba.

Mogu da uce u prevozu :)

 

Prijatelj mog oca je svojevremeno krajem 60tih studirao (i zavrsio) veterinu. Omiljeno mesto za ucenje mu je bilo na drvetu, ziveli su u nekim udzericama, vagon sistem, na Karaburmi. Za sv. Iliju je brijao glavu i ceo mesec sprema ispite u krosnji. 

Jedan moj komsija je ucio ekonomiju 92/3, bilo ih je puno (4+3) u stanu od 36 m2. On je vikendom oko 4 ujutro vatao tramvaj 5, obidje par krugova i uci. 

 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

do kog centra emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Busom od glavne stanice u PA do zgrade republicke skupstine u Bg treba nesto manje od pola sata.

 

Vozom od glavne stanice u PA do Vukovog spomenika nekih 20 minuta.

 

Isao intenzivno protekla dva meseca pa znam iz prve ruke.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

Za sv. Iliju je brijao glavu i ceo mesec sprema ispite

 

ovi danas, sto su cele godine osisani na nulu, nemaju sanse da ostvare akademsku karijeru :sad:

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

 

Busom od glavne stanice u PA do zgrade republicke skupstine u Bg treba nesto manje od pola sata.

 

Vozom od glavne stanice u PA do Vukovog spomenika nekih 20 minuta.

 

Isao intenzivno protekla dva meseca pa znam iz prve ruke.

 

 

Kad bi vratili voz kako je nekada bio, na 15 minuta to bi bilo vrh.

A glavnu stanicu će premestiti kod buvljaka, jer je neko pametno sedamdesetih to tako zamislio i oni ne vide da ima razloga to menjati :facepalm:

 

A sve ostalo stoji, do mosta 20tak min top, i onda kako te posluži most i saobraćaj, ali tehnički do skupštine jako brzo, do kalemegdana okolo brzo, proboj do NBG ume ok, i sada preko BNV do sajma čak fino, samo semafori, i do mostarske petlje a time i topčidera  fino, obiđeš gužvu, 45-50min generalno za taj neki krug iza PA da dosegneš, Ušće, Sava Centar, Sajam, Topčiderska Zvezda, Autokomanda... Ali ume most da zakuje.

  • +1 1
Link to comment
On 20.8.2022. at 3:52, boldrock said:

 

__________

 

Ove noskich "život u kutiji cipela na autoputu za 100 dinara" priče bih splitovao.

 

Samo da pojasnimo nešto pošto se meni ovde redovno u usta guraju stvari koje uopšte nisam napisao. 

 

@Time Crisis se zalio na to kako je podstanar i bez izgleda da tu situaciju izmeni. Ja sam mu napisao da ima jeftinih varijanti od 15k eura. Onda su nekoliko njih tvrdili da to ne postoji dok linkovi nisu krenuli da rade. Zatim nakon linkova je bila priča o svim negativnim aspektima života van grada kao i standardno prozivanje mene na ličnoj osnovi. Tada sam objasnio na ličnom primeru da pošto nisam mogao da kupim nekretninu u Sidneju kupio sam daleko od Sidneja i da sam svojevremeno putovao sat i 45 minuta do posla od vrata do vrata. Onda je bila priča da je meni bilo mnogo lakše jer sam išao vozom a nisam vozio i da sam mogao da radim iz voza. Zatim sam napisao da ako firma insistira da se radi iz kancelarije neće ti uvažiti rad iz voza već će ti pre odobriti da izbegnes gužvu u prevozu, dodjes u kancelariju u 6 ujutru i odeš u 2 popodne.

 

Ukratko: nisam napisao da je za sve i uvek bolje ovo ili ono, već sam naveo kao jednu opciju da postoje nekretnine za 15k eura na sat vremena vožnje od Beograda prema Google maps. To su činjenice. E sad kome šta odgovara, kakve ko probleme ima i ostalo, to je njihova stvar i u to ne bih ulazio.

U svakom slučaju ću samo ponoviti ono što tvrdim još od 2010e a to je da je uvek finansijska nezavisnost najbolja varijanta, zlatni gral. Ili srebrna opcija - rad na daljinu. Toliko. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Poredis neuporedivo, bukvalno.
U Srbjji vozma infrastruktura je ovcajna. Putna nesto bolja, zdravstvena je katastrofalna.

Za tih 15k evra ne mozes kupiti bas nista iole normalno za zivot. Mozes u nekim mestima koja su klinicki mrtva, gde zivot staje u 6 popodne, gde lekara nema, bolnice takodje, gde gradski prevoz ne postoji....

A poredjenje Sidneja i Beograda i voznje vozom sat i 45... besmislica.

Do pre koju godinu, voz do Mladenovca je isao oko 2h, to je nekih 30km od centra BG, beogradska opstina.

Link to comment

@noskich radno mesto u beogradu a život van njega je vrlo teško prihvatljivo. radno mesto na karaburmi a stan na vidikovcu ubistveno po nerve. izbaci iz diskusije varijante rada van radnog mesta.

 

stvarnost je ovakva. 7 polazaka dnevno, prilagodljivo radnom vremenu voz lazarevac - vukov spomenik/buvljak i obratno NBG 1 sat odnosi najmanje 11 - 13 sati dnevno. svako ko stavi prst na čelo potražiće posao u lazarevcu ili stan u beogradu. ili, neće kupiti stan u lazarevcu ako ima stabilan posao u beogradu.

Link to comment
  • how much is an apartment in Belgrade? I'm considering of buying one
  • I heard 400k RMB can buy an apartment. is that cheap?
  • what's the normal size for a family?
  • what's normal price for 70m in downtown area, and what's the price if I rent it?
  • the landlord will provide furnitures, right?
  • it says central heating. What's the fuel? gas? what if no gas in winter as the war goes there?
  • But the gas comes through Ukraine

ovo je kineski prijatelj koji se seli za bgd iz pekinga za par meseci. 

 

nista ja ovo ne znam da mu odgovorim. srecom imam da preporucim ko zna :D

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...