Jump to content
IGNORED

Drugi krug (izaći ili ostati kući)


dvb-t manijak

Drugi krug Korone  

85 members have voted

  1. 1. Izaći, ostati kući ili nešto treće, ako (kad) ga bude?

    • Kretaću se svuda i uvak, bez maske i rukavica. Druženje normalno (kafane, diskoteke, splavovi). Šta me briga, ovo je dokazano najsmešniji virus?!
      10
    • Kretanje svuda, ali sa oprezom. Druženje minimlano. U kuću ne primam nikog (osim ukućana).
      47
    • Izlaziću samo kad moram (prodavnica, šetnja psa, posao, crvka) pod maskom. Druženje ništa, osim sa komšijama po neku reč u liftu (glava ka ogledalu).
      18
    • Total lockdown. Ako se virus vraća, znači da je mnooogo opasan!
      1
    • Radim od kuće, ne izlazim i ne družim se, osim online. Nemam ja veze sa koronom.
      9
  2. 2. Kada će biti drugi krug?

    • Nikada! Pobedili smo Koronu!
      13
    • Kasna jesen 2020. (novembar)
      31
    • Leto 2020. (jul ili avgust)
      26
    • Kraj maja ili jun 2020.
      15


Recommended Posts

Nakon prvog kruga, gde smo potukli Koronu, u Srpskoj tradiciji je i drugi krug. 

 

Kada bi mogao da bude taj drugi krug i izaći, ostati kući ili nešto treće, ozbiljna je dilema?

 

Uz želju da smo zaista pobedili Koronu, treba razmisliti i o ovim izborima.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
Quote

(prodavnica, šetnja psa, posao, crvka)

 

Citam ovo i mislim da treba da pise 'cirka', a ono u stvari treba 'crkva' :D 

 

LM, kod mene ce biti kombinacija ova dva 

Quote

 

- Kretanje svuda, ali sa oprezom. Druženje minimlano. U kuću ne primam nikog (osim ukućana).

 

- Izlaziću samo kad moram (prodavnica, šetnja psa, posao, crvka) pod maskom. Druženje ništa, osim sa komšijama po neku reč u liftu (glava ka ogledalu).

 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

fali ti talas, vec sam shokiran da sam propustio izbore

 

glasao sam za rad od kuce/nemam veze 

nema moj izbor pa glasam za novembar

 

 

Edited by villiem
Link to comment

Otprilike kao Sladž. Neću ići baš na svako mesto kao ranije. Kloniću se koncerata gde smo svi na gomili, mislim da ni na utakmice neću ići čak ni ako ih bude.

 

Kreće lepo vreme a i nikada nisam bio tip iz kafića sa espresom tako da ćemo se adska plaža, poneto piće i ja sasvim lepo družiti.

 

Što se tiče drugih - sa klinkom u početku odmereno. Danas smo izašli da uči da vozi bicikl na stazi, izbegavali smo ograđeni deo sa ljuljaškama i klackalicama gde je bilo solidno dece. Ovo znači da ćemo se postepeno otvarati i prema druženjima u parku. Prethodnih 50 dana je provela na livadi u vikendici gde je trčala, sadila cveće i šetala šuma i gorama, tako da nema iskustvo kao ostala zaključana gradska deca. Jedino što nije videla drugu decu sve vreme, ali ne bih voleo ni da zbog toga napravimo neku grešku nakon svih ovih izolovanih nedelja. 

 

A što se tiče mog društva i društvovanja - biće livada i druženja na otvorenom, bez razmene telesnih iskaza emocija ili sportskih duela (ovo sad zvuči kao da ih je bilo i ranije). 

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ne uklapam se ni u jedan odgovor.

Kretanje sa oprezom, izbegavanje gradskog prevoza, nošenje maske u supermarketima, nema kafića ali ima šetnji i druženja gajbi u malom broju među ljudima koji nemaju nikakve simptome.

 

A što se tiče drugog kruga, aj prvo da prođe prvi.

Link to comment
44 minutes ago, Shitgenstein said:

A što se tiče drugog kruga, aj prvo da prođe prvi.

 

Opšti stav je: prošlo.

 

Generalno i jeste, ali da li će vratiti pitanje je.

 

Imamo:

+ svakog dana ima sve manje inficiranih. Tačno, ali nakon više nedelja ozbiljnijih mera. Ništa trajno samo po sebi.

- prokuženost, Već sam pisao da, na osnovu dosadašnjih testiranja, (matematički) očekujem kod nas oko 2% (2,3%) Nema nikakve teorije da bude preko 10%, što je ništa. Znači 0 bodova.

? sezonski karakter. Nema dokaza za tu tezu, a bogami ima dosta protiv, ali ajde "?"

? slabljenje virusa, To je već uskostručno i nerazumljivo jer kad pogledam šta radi virus kad uđe u neki kolektiv, nije mi jasno.

 

Link to comment
10 hours ago, Shitgenstein said:

Ne uklapam se ni u jedan odgovor.

+1

 

Kod nas će sve to da bude jedan talas, a ja kao najozbiljniji kandidat da zapatim virus mogu da štedim ljude oko sebe. Mada ni to ne znam kako ću sa ženom i klincem u kući i drugim krugom uže familije koji se uveliko najavljuje da dolazi da vidi bebca.

Link to comment

za mene će svaki dan biti drugačiji, u zavisnosti od toga na koju nogu ustanem, a to je ustvari isto kao i do sad. samo što je do sada država propisivala stroge mere pa onih dana kada sam verovala da je virus pezopasan, nisam mogla da izlazim i da se ponašam nesmotreno. od danas ću moći.

Link to comment
15 minutes ago, slepa živana said:

za mene će svaki dan biti drugačiji, u zavisnosti od toga na koju nogu ustanem, a to je ustvari isto kao i do sad. samo što je do sada država propisivala stroge mere pa onih dana kada sam verovala da je virus pezopasan, nisam mogla da izlazim i da se ponašam nesmotreno. od danas ću moći.

+1

Generalno ću gledati da pijem kafu u baštama, ili pivo.  Smanjiću verovatnoću, ali neću da bežim i da se izolujem. Jedino što gledam da sve to odložim za recimo 15. maj da vidim u kom pravcu ide ovo sve. Ako bi bio ArsenalFest, nisam lud da propustim Placebo. Možda sam opušteniji jer deluje da u Kragujevcu nema virusa.

Link to comment

Kafice sam jako retko posecivao, nocni izlasci zadnjih x godina svedeni na nulu, jedino cu restorane da batalim otprilike skroz i to je zesce odricanje jer sam bio redovan gde god naletim po Srbiji. Teretane mora jbg i tu cu jedino biti ugrozen, uz posao u kladionici gde cu raditi jednu smenu i 3-4 dana jer sam uvalio klincima nekim da se cimaju, trcanje i voznja bajsom standardno, seks kad bas ne budem mogao da eskiviram nikako... Najvise se bacam na ovaj uvoz kola a tu, ako izuzmemo primopredaju sa vozacima koji dolaze iz Svicarske i prolaze kroz neke zemlje, nema nikakvog rizika.

Sve u svemu, sve slicno kao pre korone.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

Sad tek treba biti oprezan, i vise nego u martu po mom misljenju, jer smo pobedilitm i samo posmatrajte ljude u okolini iz dana u dan kako su sve opusteniji... eto vec se najavljuju punoletstva, zurke...

 

Ljudi su nenormalni, sinoc samo nas dvoje zvizdimo, iz cega sledi da je buka prethodnih dana bila zbog mera :isuse:

Link to comment
40 minutes ago, de Sisti said:

Sad tek treba biti oprezan, i vise nego u martu po mom misljenju, jer smo pobedilitm i samo posmatrajte ljude u okolini iz dana u dan kako su sve opusteniji... eto vec se najavljuju punoletstva, zurke...

 

Ljudi su nenormalni, sinoc samo nas dvoje zvizdimo, iz cega sledi da je buka prethodnih dana bila zbog mera :isuse:

 

Ljudi su budale. Ima čak nekih koji su išli na trčanje/šetnju dok je trajalo vanredno stanje. Ne smem ni da zamislim šta će sad da rade.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...