Jump to content
IGNORED

Садња дрвећа у граду


Ravanelli

Recommended Posts

ako s eovo nastavi pušumićemo novi beograd

 

odemo na avalu, frušku goru ili adu

 

iskopamo neko lepo mlado drve i onda posađujemo po komšiluku

Link to comment
16 hours ago, Ravanelli said:

ako s eovo nastavi pušumićemo novi beograd

 

odemo na avalu, frušku goru ili adu

 

iskopamo neko lepo mlado drve i onda posađujemo po komšiluku

Jel znas da ce procenat tih mladica koje prezive biti 0%? Ne diraj ih, mozda porastu tamo gde su krenule.

Link to comment

Razmisljao sam o tome, videcemo za mesec, dva

Ovo dva sto sam uzeo sa napustenih gradilista su se uhvatila... Za sada 

Fruska, jedno do sada nije, jedno jeste, al toj mladici sam slomio koren. 

5 visanja sto sam uzeo na pijaci, sve dobro za sada, jedino sto mesto koje sam im namenio nije na suncu, al tu mi je bilo celavo

Juce sam zasadio 3 lipe sa avale, pa cemo videti

Edited by Ravanelli
Link to comment

Sadio si visnje u gradu? Ili pricas o nekoj prirodi? Ako je priroda onda ok. Drvece koje sadi zelenilo po gradu ima vise sanse da prezivi jer se nalazi u njihovoj evidenciji te ga zalivaju, odrzavaju i sl.

Link to comment

u gradu. ispred zgrade ima neka ogromna... ajde da kažem žardinjera, iako ima verovatno preko 100m2 , pa ću zalivati kada nema kiše dugo

mislio sam i pamaps travu, ali to možda sledeće godine

 

prošle godine su nedavimobeogradaši i ova lokalna ekipa sadili po bloku uz pomoć neke organizacije

to je bio ozbiljan poduhvat. Kupovali stabla od oko 3m iz rasadnila srbija suma na topcideru

od recimo 30-40 stabala otprilike 4,5 je muerte. zalivali sve sami

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pa imas ringlove /dzenerike na svakom koraku

 

Anyhow, u ns gde sam odrastao ima jedan drvored sa 10tak, sad vec masivnih tresnji,tako mi palo na pamet. Ove su male, nece to mnogo da naraste, a kapiram da ce deca i penzosi to da obrste jos i pre nego sto im vreme bude 

Link to comment
35 minutes ago, djeneralche said:

Nisam skolovan ali mislim da nije voce za grad, padaju plodovi, trule, skupljaju se pcele ose i muve.

dobar deo ploda će svakako da propadne, al drvo ko drvo, ako se u startu fino odneguje može da ode vrlo visoko

 

imam na poslu i ovde u kraju po drvo trešnje, brat bratu 15ak m u visinu

Link to comment
Nisam skolovan ali mislim da nije voce za grad, padaju plodovi, trule, skupljaju se pcele ose i muve.
Raspravljao sam sa poznanicom koja je u blokovima organizovala sađenje voćki u blokovima, to jrste bila akcija NDB.
Ja sam bio sumnjičav oko sađenja modernih sorti voća na tim "livadicama" po blokovima, jer te sorte koje se "izbacuju" danas traže dosta brige i "hemije", prosto tako ih prave...
Odgovor je bio:

Jbga, takvu smo donaciju dobili od rasadnika...

Ajde videćemo....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Čisto sumnjam da će da se staraju o tom voću, ako uopšte poraste, jer ne verujem da će iko da ga orezuje ili prska plavim kamenom i drugim preparatima.

Link to comment
taj princip nimalo nije u redu. bez obzira na donaciju, izbor vrste mora da bude pejzazno opravdan.
Mislim da je ovde u bloku situacija da je to jedna zapuštena livada, svaki blok ima to...
Moguće da je ideja da se posadi drveće, pa ako reše da tu grade nešto da se onda kuka...
Mislim, meni je to naivno, ali...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

lol

 

znači zgrešio sam što sam na ćelavo žardinjeru u svom dvorišu (koju btw jedino ja čistim od mseća, jer zelenilo i čistoća ne mogu da se dogovore kome taj pripada) posadio 5 višanja koje mogu da izrastu najviše oko dva metra

 

ne stvarno, cepanje dlake da ne postoji ovaj svet ne bi bio isti. kako mi se kvalitetno sere od vas

 

samo papalj zna kako mi je

Edited by Ravanelli
Link to comment
lol
 
znači zgrešio sam što sam na ćelavo sranje u svom dvorišu posadio 5 višanja koje mogu da izrastu najviše oko dva metra
 
ne stvarno, cepanje dlake da ne postoji ovaj svet ne bi bio isti. kako mi se kvalitetno sere od vas
 
samo papalj zna kako mi je
Pa dobro, bar si creva ispraznio...
Trebao si prvo da se malo raspitaš.
Npr. zelenilo ima pravo da sutra kad poraste to drvo, može da odbije da ga skreše, jer oni imaju spisak posađenog drveća.
Na stranu što nije svako drvo za svako mesto.



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

hahahaha, koji vrhovi gluposti

napiši prijavu, molim teeeeee

 

i za to i za onu rupu što smo asfaltirali

 

takođe, da prijavim da sam juče iz dečijeg vrtića sklonio neko bodljikavo sranje od drveća koje je divlje izraslo, a ništa nisam pitao zelenilo

 

 

MALO DA SE RASPITAŠ; ZELENILO MOŽE DA SKREŠE DRVO KOJE Si POSADIO; IMA PRAVO NA TO: NISI KONSULTOVAO PEJZAŽNOG ARHITEKTU I STRUKU!!!!

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...