Jump to content
IGNORED

Poništavanje ili Priznavanje Prvenstva


Lezilebovich

Šta uraditi sa trenutnim prvenstvom   

23 members have voted

  1. 1. Da li treba proglasiti trenutno vodeću ekipu za šampiona ?

    • Da, pod uslovom da je i matematički obezbeđena titula
    • Da u svakom slučaju
    • Ne, šampiona ne treba proglasiti
  2. 2. Ko treba da ispadne/napreduje ?

    • Prema trenutnom stanju treba odrediti plasman u više lige, evropska takmičena i ispadanja
    • Poništiti prvenstvo i početak sledeće sezone treba da izgleda kao i početak ove


Recommended Posts

14 hours ago, Lezilebovich said:

Bas bih se iznenadio da poremete buduce sezone zbog ove, jer zahteva dogovor svih saveza

 

nema sta savezi da se dogovaraju, uefa propise za sve.

treba nastaviti sezonu kada se steknu uslovi (klubovima omoguciti bar mesec dana treninga pre nastavka), a onda sledecu poceti malo kasnije uz neke modifikacije. npr ne igrati domaca kup takmicenja da bi se ti termini iskoristili za prvenstvene utakmice, dozvoliti da prelazni rok traje do decembra, i slicno...

Edited by Nikodije
Link to comment

sve više sam za to, da ukoliko se ne steknu uslovi do maja, prvenstva budu otkazana. sezona 19/20 nema šampiona i od avgusta jovo na novo


što kaže nikodije, timovima bi trebalo obezbediti i neki period treninga/priprema, a kako će se to odraziti na kasicu u nionu cenim da im je to prva briga trenutno

 

a ako potraje sve ovo nada mi je da će profesionalni sport, a pre svega fudbal, prestati da postoji u dosadašnjem obliku i da će doći do izvesnog reseta sistema

Link to comment

pa ako bi klubovi poceli sa treninzima 1.juna npr (s tim da bi bilo posteno da se nastavak sezone igra samo ako svi imaju iste uslove, sto znaci da svi pocnu 1. juna), nastavak bi mogao da krene 1. jula, i do kraja avgusta bi moglo sve da se odigra. onda neka kraca pauza u septembru, pa da nova sezona pocne u oktobru. mislim da je to izvodljivo.

doduse nisam siguran da je mesec dana treninga dovoljno nakon tolike pauze. verovatno bi ranije morali da pocnu sa treninzima, ili da se sezona nastavi jos kasnije.

Edited by Nikodije
Link to comment
5 hours ago, Host said:

U ABA ligi je Partizan i matematicki obezbedio prvo mesto i treba da mu se pripise titula. Sa druge strane, u Linglong (:kecman:) Super ligi je jos uvek sve neizvesno, pa prvenstvo treba ponistiti. 

Obezbedili ste prvo mesto da bi se saznalo na koju poziciju idete na plej of. 

Link to comment

Da je ja pitam (a ne pitam se) - ako postoji mogucnost da se odigraju preostala 4 kola redovnog dela prvenstva onda to odigrati a plejof otkazati. To bi dalo barem neki legitimitet ovogodisnjem prvenstvu - svako sa svakim odigrao dva puta, jednom kuci jednom sa strane. Proglasiti sampiona, ko ide u Evropu a ko ispada.

 

Ako ne moze da se odigra onda jbg prekid i nikom nista. Visa sila.

 

 

Link to comment
4 hours ago, Nikodije said:

pa ako bi klubovi poceli sa treninzima 1.juna npr (s tim da bi bilo posteno da se nastavak sezone igra samo ako svi imaju iste uslove, sto znaci da svi pocnu 1. juna), nastavak bi mogao da krene 1. jula, i do kraja avgusta bi moglo sve da se odigra. onda neka kraca pauza u septembru, pa da nova sezona pocne u oktobru. mislim da je to izvodljivo.

doduse nisam siguran da je mesec dana treninga dovoljno nakon tolike pauze. verovatno bi ranije morali da pocnu sa treninzima, ili da se sezona nastavi jos kasnije.


uf, to je mnogo zajebano, kretati sezonu u oktobru sa rasporedom koji je ionako pretrpan, a posle sledece sezone te ceka i Euro. Nema teorije, morali bi da igraju svaki drugi dan utakmicu. Nama gledaocima super, ali za fudbal je to neizvodljivo.

 

 

Link to comment

Zavrsavanje prvenstva kad se za to steknu uslovi. Sledece prvenstvo odigrati ili po nekom skracenom sistemu, ili promeniti kalendar da bi se oba odigrala na vreme.

Link to comment

gde nema plejof - prihvatanje trenutnog stanja kao zavrsnog

gde ima plejof - ponistavanje prvenstva 

 

fair enough :)

Spoiler

grobari, palim vas samo :D

 

Edited by Ros
Link to comment
6 hours ago, goofs said:


uf, to je mnogo zajebano, kretati sezonu u oktobru sa rasporedom koji je ionako pretrpan, a posle sledece sezone te ceka i Euro. Nema teorije, morali bi da igraju svaki drugi dan utakmicu. Nama gledaocima super, ali za fudbal je to neizvodljivo.

 

 

 

Zato sam i napisao da bi se sledeće sezone mogli ukinuti domaći kupovi, a ti termini koristili za prvenstvene utakmice, jer neće biti termina za sve. Ali da, svakako je problematično da sledeća sezona krene u oktobru zbog eura2021. Ali ne vidim da može drugačije pošto mi deluje da će Uefa mafiosi insistirati da se ova sezona završi na terenu a ne za zelenim stolom.

Isto važi i za košarkaške mafiose iz Barselone, i to će se igrati u julu mesecu. A ako se bude igrala Evroliga, igraće se i Aba.

Edited by Nikodije
Link to comment
11 hours ago, Redoran said:

Ja sam za to da se prvenstvo nikada ne završi niti ponovo započne. Iznenadna smrt profesionalnog fudbala i sporta uopšte može samo da koristi čovečanstvu.

 

Slazem se.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...