Jump to content
IGNORED

Umesto EURO 2020


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    18

  • Meazza

    10

  • omiljeni

    6

  • Glass Joe

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, omiljeni said:

 

Ja sam poreklom iz zapadnobačkog okruga i garantujem da niko nije gori od nas. :D

Sombor i okolina nisu izbacili bukvalno ni jednog jedinog igrača koji je odmakao dalje od marginalne uloge u nekom od timova iz mulja jelen super lige. A ni takvih nema mnogo.

Možda je bilo pre 100+ godina nekog igrača koji se nametnuo u K und K, ligama jer je u tom kraju već bilo dosta klubova u periodu 1900-1910, ali ja ni za takve nisam čuo.

Najveći uspeh somborskog fudbala je, pazi sad...Džaja služio vojsku u Somboru, pa je malo trenirao sa lokalnim igračima u sklopu priprema za SP.

Ali bez zezanja :D

Sledeći najveći uspeh je...Tumbaković služio vojsku u Somboru, pa je on odigrao 1 sezonu za Radnički. Ilija Pantelić je branio za Radnički par sezona dok je bio mlad, ali ni on nije iz tog kraja. 

Crvenka ima Ratka Svilara i on je bukvalno jedini poznatiji igrači iz celog sreza. Sin mu brani za Benfiku, čini mi se.

Odžaci su imali onog Davidova. On je igrao za Kulu i nešto malo za Partizan. Možda se čak upisao za repku.

Kroz Kulu je prošlo dosta igrača, ali ne znam da je i jedan od boljih i poznatijih bio lokalac osim Davidova. Isto tako i Apatin.

Znam da ima jedan iz Ratkova koji je otišao valjda u Kulu, možda je bio malo i u Obiliću, pa onda u Bugarsku i tamo  je dugo igrao prvu ligu. Tamo dobio državljanstvo pa je utefterio i par nastupa za Bugarsku repku. To je bilo otprilike početkom 2000ih, ali iskreno nemam pojma kako se čovek zove, samo znam da postoji.

 

Kod nas samo košarkaši, za fudbal smo diletanti. :fantom:

Za bugare su igrali predrag pazin i zlatomir zagorcic, ne znam da ima jos neki

Link to comment
29 minutes ago, MocaVukotic said:

Za bugare su igrali predrag pazin i zlatomir zagorcic, ne znam da ima jos neki

 

našao sam ga

https://en.wikipedia.org/wiki/Dragoljub_Simonović

 

odigrao je samo 1 utakmicu pa nije prošlo mnogo zapaženo kod nas.

piše da je rođen u Beogradu što je možda i istina, ali je 100% iz Ratkova

 

p.s.

evo spominju ga i na wiki stranici kluba

https://sr.wikipedia.org/sr-el/ФК_Раднички_Ратково

 

Quote

Dva igrača iz ove generacije su otišla u prvoligaške klubove. Simonović je pristupio kulskom “Hajduku”, iz kojega je potom otišao u bugarski “Liteks”, gde je imao sjajnu karijeru. Igrao je čak i jednu utakmicu za reprezentaciju naših suseda.

 

piše i da su imali nekog Ćirića u Partizanu

prvi put čujem za čoveka.

 

https://crnobelanostalgija.com/2012/10/foto-arhiva-zoran-ciric.html

https://www.ico.rs/legenda-odzackog-fudbala-zoran-ciric-uspesno-gazi-trenerskim-stazama/

 

uglavnom, to su te vedete zapadnobačkog okruga. :cool:

 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

uglavnom, to su te vedete zapadnobačkog okruga. :cool:

 

Зато сте сад актуелни.

 

 

 

spacer.png
spacer.png

 

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

To su Begec i Gajdobra. Juznobacki srez, a ne zapad.

Onaj Ninkov je koliko sam ja upoznat rodom iz Deronja, sela kod Odzaka koje je poznato po lubenicama i filmu Skupljaci Perja. Bio kapiten u Zvezdi i ima 10ak nastupa za repstaciju. Sad je valjda u 6. ligi u Francuskoj u klubu koji se borio za opstanak

Link to comment
On 29.4.2020. at 20:16, omiljeni said:

To su Begec i Gajdobra. Juznobacki srez, a ne zapad.

 

Бегеч и Товаришево. Али да, јужнобачки округ, у праву си.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...