Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

On 5.8.2021. at 2:54, radisa said:

Kolega im igleda nagrabusio kao posledica long covida...

 

Vakcinisan, pa dobio, ali nije osetio skoro uopšte, 1 dan imao malo povišenu temp, izgubio ukus i miris, valjda, otišao testirao se, ali bukvalno nikakav dalji efekat... Nije uzimao ni bolovanje...

 

Oko mesec-dva kasnije, moždani udar, posledica zgršavanja krvi, D dimer mu u nebesima, eno ga sad leži u bolnici, valjda će biti sve OK... Inače, bivši atletski reprezenatitvac, u top formi i dalje, i dalje se bavi sportom iako je u drugoj polovini 50ih...

 

Jeben je covid u PM...

Sta je na kraju bilo sa kolegom?

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Sta je na kraju bilo sa kolegom?

Kolegi su posle šloga nali tromb u nozi i nešto na srčanim zaliscima... Tromb prate, smanju je se valjda, nadaju se da će se razgraditi, a treba da ide na neku operaciju na zaliscima...  Mađutim sad je problem sa bolnicama, pa čeka...

 

Usrao se živ, kako i ne bi...

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

brat bivše žene jutros umro na respiratoru, 41 godina, zdrav, prav. istina, gojazan.

glasni antivakser, otišao za deset dana.

 

u pm. inače pizdim na avakse i svašta izgovaram. sad se žderem, pogodilo me ovo.

 

Edited by banatjanin
  • Tužno 13
Link to comment

Prva osoba koju sam lično znao a da je umrla od kovida. Kevin prijatelj, stariji čovek stolar izmedju ostalog pravio i igračke od drveta. 

 

Nevakcinisan brat mu preminuo od kovida pre nekog vremena, posle toga i on izbegavao vakcinu jer eto ako se tad nije zarazio onda je sigurno već i preležao...

Link to comment

@*edited by mod, za ne poverovati jbt

čoveku umre brat i on i dalje neće da se vakciniše :ph34r:

strašno

 

totalno ludilo je ušlo u narod

ja se skro svaki dan nađem u situaciji razrogačivanja očiju, neverovanja

do sada sam bila entuzijasta i nešto kao objašnjavala, ali više ne mogu

 

pa šta da kažem kada mi osoba koja živi u bg i nije blesava, na ovoliki broj zaraženih kaže ''e ovo mi je sumnjivo, ma gde nađu 20.000 da ih testiraju i zašto ? ''

a ne treba ni tv da gleda, treba samo da prođe pored jedne covid ambulante, pa da shvati otkud tih 20k testiranih

ali sve je uzalud, naprosto ne vredi

 

  • +1 7
Link to comment

+1

jbg

osmi dan ima 38+, obori paracetamolom na sat dva , rolerkoster. danas sam ga zvao jedva prica kolko kaslje

 

tvrdoglav ko mazga, nije hteo da se vakcinise. razlog - ne postoji

Link to comment

Srbe će iskoreniti njihov nedotupavi inat i ništa drugo. Gomila se nije vakcinisala jer je neko rekao da to MORA. čuj mene neko da natera, evo im ga :lakat:

samo neko kurobecanje bez pokrića.

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment
On 25.9.2021. at 7:44, radisa said:

Kolegi su posle šloga nali tromb u nozi i nešto na srčanim zaliscima... Tromb prate, smanju je se valjda, nadaju se da će se razgraditi, a treba da ide na neku operaciju na zaliscima...  Mađutim sad je problem sa bolnicama, pa čeka...

 

Usrao se živ, kako i ne bi...

 

 

ovo je potpuno isto sa kumom mog brudera, jedno što on zimus nije ni stigao da se vakcinše i koronu teško preležao. isto sportista žilav , aktivan.  dok je čekao operaciju srca jedva preživeo moždani udar a posle 2 meseca su mu jedan zalistak promenili skroz, drugi okrpili na Dedinju i rekli da je to najbolje što je moglo da se uradi te da na neki aktivan   život kao ranije  više ne računa i da bude srećan što je živ. Još se oporavlja 

  • Tužno 1
Link to comment
Moja familija, i bliža i dalja, fala Vučiću, pošteđena je do sada od korone, niko jače bolestan, svi vakcinisani. Ali se na moju sestru onako baš obrušila...
 
Poznanica iz kraja, žestoka antivakserka, završila kod nje u Batajnici, Inače se leči ruskim čajevima, ima bezboj teorija šta su vakcine, skeneri su opasni, zrače i sl.
Stanje se pogoršava, teška upala oba plućna krila. Njen muž (takođe antivakser) zove moju sestru i pita:
-Stanje se pogoršava, pitam se da li ona tamo dobija dobru terapiju?
 
Ja bih ga tu polila benzinom i zapalila, ne znam koji odgovor očekuje od lekara kada ga pita da li dobro leči. Ali ne i moja sestra. na ovakvo pitanje, odgovara strpljivo, polako, objašnjavajući tok terapije. KAKO? Kako im ne kažeš što se niste vakcinisali budaletinei??? Kaže mi pacijent je pacijent, moje je da ga izlečim,
 
Ali antivakser ide dalje:
-Možda su to samo terapije kojima bolnica raspolaže, ako postoji neki lek koji može da se kupi privatno ili nabavi iz inostranstva, recite, nabavićemo, pare nisu problem.
 
Znači, vakcinu nećemo, jer u njoj ima to i to, ili nečemo jer "ne znamo šta je u njoj", ali hoćemo lek, koji ni ne znamo kako se zove, ni da li postoji, ali daj ga, nema veze, ne pitam. Strpaću u sebe bilo šta, samo da se izlečim. Kada je gusto, nema se vremena za bistrenje interneta i teoretisanja o sastavu leka.
 
Ne znam kako je ona ispala takva, ali, iako privatno o antivakserima misli sve najgore, na poslu je prema svima, baš svima, maksimalno ljubazna i posvećena. Ja ne znam koliko prekovremenih sati i vanrednih dana, koji se btw nigde ne upisuju, niti zaračunavaju je ostala na poslu. Za ovih godinu i po dana, imala je 10 dana odmora. Četiri crvene zone, od decembra Batajnica non stop, prošlo leto sa 0 dana odmora. Lako je reći da je to prosto takva osoba, posvećeni lekar kome je svaki pacijent važan, ali ja znam da joj je cela ova epidemija napravila haos od života. Viđamo se retko, ali i 10 minuta razgovora je dovoljno da se vidi da su joj živci otišli u kurats, i da megatone svoje energije ostavlja na poslu, na račun sopstvenog zdravlja. Ne jednom sa probala da kažem nešto u stilu, pusti to, idi ti kući, dobila sam verbalnu šljagu, i pre nego što sam uspela da završim rečenicu. Šta je vozi, ja nemam pojma, ali vozi je i u ukupnom zbiru nekako čini mi se loše po nju.

 
Naravno da je loše, ostaviće svoje zdravlje zbog ljudi koji to ne zaslužuju. Dok nije bilo vakcine mogu da razumem da radiš i van granica svoje mogućnosti i snage, takav je posao. Ovo sad, da te zajebava džukela antivakserska... ma nema tih para ni te zakletve.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Lako je tako rezonovati iz naše pozicije, no zamislite da ste lekar, i da odbijete pomoć osobi koja će očigledno umreti bez iste. 

Da li bi ostali pri istom stavu? Ipak je u pitanju ljudski život, ma koliko ta osoba bila glupa i zatucana.

  • +1 4
Link to comment
33 minutes ago, Tihajeza said:

Moja familija, i bliža i dalja, fala Vučiću, pošteđena je do sada od korone, niko jače bolestan, svi vakcinisani. Ali se na moju sestru onako baš obrušila...

 

Poznanica iz kraja, žestoka antivakserka, završila kod nje u Batajnici, Inače se leči ruskim čajevima, ima bezboj teorija šta su vakcine, skeneri su opasni, zrače i sl.

Stanje se pogoršava, teška upala oba plućna krila. Njen muž (takođe antivakser) zove moju sestru i pita:

-Stanje se pogoršava, pitam se da li ona tamo dobija dobru terapiju?

 

Ja bih ga tu polila benzinom i zapalila, ne znam koji odgovor očekuje od lekara kada ga pita da li dobro leči. Ali ne i moja sestra. na ovakvo pitanje, odgovara strpljivo, polako, objašnjavajući tok terapije. KAKO? Kako im ne kažeš što se niste vakcinisali budaletinei??? Kaže mi pacijent je pacijent, moje je da ga izlečim,

 

Ali antivakser ide dalje:

-Možda su to samo terapije kojima bolnica raspolaže, ako postoji neki lek koji može da se kupi privatno ili nabavi iz inostranstva, recite, nabavićemo, pare nisu problem.

 

Znači, vakcinu nećemo, jer u njoj ima to i to, ili nečemo jer "ne znamo šta je u njoj", ali hoćemo lek, koji ni ne znamo kako se zove, ni da li postoji, ali daj ga, nema veze, ne pitam. Strpaću u sebe bilo šta, samo da se izlečim. Kada je gusto, nema se vremena za bistrenje interneta i teoretisanja o sastavu leka.

 

Ne znam kako je ona ispala takva, ali, iako privatno o antivakserima misli sve najgore, na poslu je prema svima, baš svima, maksimalno ljubazna i posvećena. Ja ne znam koliko prekovremenih sati i vanrednih dana, koji se btw nigde ne upisuju, niti zaračunavaju je ostala na poslu. Za ovih godinu i po dana, imala je 10 dana odmora. Četiri crvene zone, od decembra Batajnica non stop, prošlo leto sa 0 dana odmora. Lako je reći da je to prosto takva osoba, posvećeni lekar kome je svaki pacijent važan, ali ja znam da joj je cela ova epidemija napravila haos od života. Viđamo se retko, ali i 10 minuta razgovora je dovoljno da se vidi da su joj živci otišli u kurats, i da megatone svoje energije ostavlja na poslu, na račun sopstvenog zdravlja. Ne jednom sa probala da kažem nešto u stilu, pusti to, idi ti kući, dobila sam verbalnu šljagu, i pre nego što sam uspela da završim rečenicu. Šta je vozi, ja nemam pojma, ali vozi je i u ukupnom zbiru nekako čini mi se loše po nju.

 

 

Verovatno i jeste loše po nju jer moralna sadisfakcija je velika ali ne može da nadoknadi sve te živce, posvećeno vreme, nerviranja i frustracije, život tj rad u konstantnom okruženju virusa.

Inače, više bih voleo da je od ljudi koji bi tom mužu rekla da je njihovo neodgovorno ponašanje i nepoverenje ka medicini dovela dotle, i da ima najbolju moguću terapiju, te da ako im to nije dovoljno lek traži tamo gde su se informisali oko vakcina. 

  • +1 5
Link to comment

@Tihajeza Strašno je to. Ali tvoja sestra verovatno ne može drugačije.
Možda ipak ima neke pravde na kraju, eto ako treba 10% ljudi da dobije neku "pravdu", uvek sam za to da takvi ljudi kao tvoja sestra dobije taj neki zrak nade..
Takođe, vi oko nje morate baš da obratite pažnju na neke znake[emoji769] kod nje ako ih bude, nadam se da neće, jer ona će da gura i gura i neće se obazirati na te znake da organizam ili psihički ili fizički ne može više...







... Shiit has hit the fan

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...