Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Just now, vememah said:

3. faza ispitivanja oksfordske vakcine u Britaniji:

 

https://www.ox.ac.uk/news/2020-05-22-oxford-covid-19-vaccine-begin-phase-iiiii-human-trials

 

Uporedi to sa onih 38 ruskih ispitanika nakon čega je vakcina odobrena.

Vememahe, razumem ja tebe i podrzavam stav prema vakcinama i potrebi da se do njih dodje najbrze sto je moguce, a pri tom zadrzi/ocuva barem minimum nekih standarda, ali je, meni barem, odvratno sto se ocigledno trka ka uspesnoj vakcini ogavno politizuje, a sve je neprikrivenija cinjenica da macani iz farmaceutske industrije trljaju ruke racunajuci na enormno velike pare.

Bice tu i podmetanja nogu i muljanja ispod zita i pustanja abrova da je nasa bolja od njihove i obrnuto, bice svega...

Sta god i kako god, ako na Corona vakcini neko zaradi pare, bice to civilizacijska sramota koja ce ovu pandemiju obeleziti kao pre svega sunovrat svih vrednosti u koje smo se, na celu sa najrazvijenijima, do pre Corone kleli.

Link to comment
Quote

 

Brazil’s Interim Health Minister Eduardo Pazuello said Thursday (Aug. 13) that the best vaccine option thus far is Oxford. “I can tell you that AstraZeneca, with Oxford, is still our best option. We’re included in it,” he told representatives and senators during a public hearing of the bicameral commission inspecting government efforts to tackle COVID-19.

Brazil inked a $100 million agreement with AstraZeneca-Oxford, which also includes the transfer of technology for the production of vaccine in Brazil. Other Brazilian institutions are collaborating with major international pharmaceutical firms in researching into and developing a vaccine for COVID-19. “The contract will be finalized by Friday, I believe, with the use of resources for AstraZeneca, with Fiocruz. This is the most promising one, but it doesn’t mean we don’t have our eyes on the other ones as well,” Pezuello said.

On the Russian vaccine, the minister said its effectiveness is not clear yet. “It’s very incipient. Views are still shallow, answers are still not in-depth, and we don’t have figures being tracked.” The conclusion, he added, was drawn after a meeting held Wednesday (12), attended by Paraná Governor Ratinho Júnior, representatives from Brazilian national sanitary watchdog Anvisa, and representatives from the Russian firm and the embassy of the country.

The Russian vaccine may be viable, Pazuello argued, but, until then, the matter should hinge on much negotiation before it is considered by Anvisa and has its purchase debated.

 

https://agenciabrasil.ebc.com.br/en/saude/noticia/2020-08/oxford-vaccine-best-option-so-far-govt-argues

Link to comment

Oksfordska vakcina se testira i u SAD i Brazilu, a uskoro i u Indiji.

 

Oxford COVID-19 vaccine: Human trials expected to end by November, production from early 2021

13 Aug 2020

Written By Anulekha Ray

- The phase III trial has already started in United States and Brazil
- The COVID-19 vaccine has shown promising results in the first phase of clinical human trial

The phase III clinical trial of COVID-19 vaccine developed by the University of Oxford will be completed by the end of November of early December, an official said. University of Oxford joined hands with British Swedish firm Astrazeneca to make a COVID 19 vaccine. The phase III trial has already started in United States and Brazil. The vaccine has shown promising results in the first phase of clinical human trial. The researchers said that they found their experimental COVID-19 vaccine produced a dual immune response in people aged 18 to 55. “We are seeing good immune response in almost everybody," said Dr Adrian Hill, director of the Jenner Institute at Oxford University.

Under an agreement between Mexican and Argentine governments and drugmaker, AstraZeneca may start production of Oxford COVID-19 vaccine in the first quarter of 2021. Sylvia Varela, head of AstraZeneca Mexico, said that Phase III trials were expected to conclude by November or December. If the results are successful, the mass production may start early next year in Mexico.

India's apex drug regulatory body also granted approval to Serum Institute of India (SII) to conduct phase II and III human trial for the Oxford COVID-19 vaccine in India. "As per the study design, each subject will be administered two doses four weeks apart (first dose on day one and second dose on day 29) following which the safety and immunogenicity will be assessed at predefined intervals," the official told PTI.

SII said the Bill & Melinda Gates Foundation will provide at-risk funding of $150 million to manufacture 100 million doses of COVID-19 vaccines for India and low-and-middle income countries. Under this agreement, Pune-based firm can charge a maximum of $3 per dose for the two COVID-19 vaccines. The vaccine maker will get the funding from the Gates Foundation through international vaccine alliance GAVI.

"Keeping in mind the pandemic situation, we have two dedicated facilities to produce millions of doses of the COVID-19 vaccine, while withholding vast production of other products," Adar Poonawalla, chief executive officer, SII.


https://www.livemint.com/news/india/oxford-covid-19-vaccine-human-trials-to-end-by-november-mass-production-from-early-2021-11597314049068.html
Link to comment

Daće im izgleda i Putin...

 

Quote

Phase II/III trials ongoing in the UK and Brazil, a Phase I/II trial in South Africa, and trials planned in the US, Japan and Russia.

https://www.astrazeneca.com/media-centre/press-releases/2020/astrazeneca-concludes-agreement-with-the-european-commission-for-the-supply-of-up-to-400-million-doses-of-azd1222-covid-19-vaccine.html

 

...što nije čudno pošto su, podsećam, već sklopili dil sa njima za proizvodnju u Rusiji za najveći deo bivšeg SSSR-a, Balkan i Bliski istok.

 

 

Edited by vememah
Link to comment

A evo i iz Mejla potvrde onoga što je pisao Telegraf nakon objavljivanja rezultata testiranja na majmunima, a to je da se ne očekuje da će oksfordska vakcina sprečavati širenje virusa, već da će samo znatno ublažavati simptome.

Quote

 

Downing Street has been advised that while there is a 50 per cent chance that an effective vaccine will be administered in the UK next year, it is unlikely to give complete protection against the virus.

Instead, the Oxford University team expect the jab to ‘mitigate’ its worst effects by lessening the severity of the symptoms. 

Sources say trials of the vaccine – codenamed ChAdOx1 nCoV-19 – found two-thirds of recipients developed headaches and a fifth became feverish.

The potential limitations are likely to concern No 10. 

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8607849/Top-Oxford-vaccine-scientists-ethics-row-infect-volunteers-coronavirus.html

 

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Vememahe, razumem ja tebe i podrzavam stav prema vakcinama i potrebi da se do njih dodje najbrze sto je moguce, a pri tom zadrzi/ocuva barem minimum nekih standarda, ali je, meni barem, odvratno sto se ocigledno trka ka uspesnoj vakcini ogavno politizuje, a sve je neprikrivenija cinjenica da macani iz farmaceutske industrije trljaju ruke racunajuci na enormno velike pare.

Bice tu i podmetanja nogu i muljanja ispod zita i pustanja abrova da je nasa bolja od njihove i obrnuto, bice svega...

Sta god i kako god, ako na Corona vakcini neko zaradi pare, bice to civilizacijska sramota koja ce ovu pandemiju obeleziti kao pre svega sunovrat svih vrednosti u koje smo se, na celu sa najrazvijenijima, do pre Corone kleli.

 

Naravno, ali ne znam kako ne vidis da je upravo Putin taj koji je najvise ispolitizovao celu stvar? Svi zure, ali neki bas srljaju da se zapljunutm

Link to comment

Da dopunim gornji citat iz Mejla:

Quote

 

A source said: ‘It is important to manage expectations about the vaccine. 

'It’s not ready yet and when it is, it will not be a complete magic bullet or be without mild, but irritating side effects which could put some people off.

‘But it looks as if it will mitigate the worst effects for the most vulnerable and is a vital part of the jigsaw to combat this.’

 

 

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

Naravno, ali ne znam kako ne vidis da je upravo Putin taj koji je najvise ispolitizovao celu stvar? Svi zure, ali neki bas srljaju da se zapljunutm

Alo bre, gde si video da branim Putina...

On 14.8.2020. at 15:32, namenski said:

Ima i toga, ne kazem.

Ali ima i toga da se radi o jednom poprilicno zatvorenom i poprilicno autoritarnom sistemu u kome cesto leva ruka ne zna sta radi desna, a do glavnog i odgovornog po prirodi stvari dopiru probrane vesti, onakve kakve on zeli da cuje.

I da mu nece biti prvi put da natrci i ispadne grbav i/ili smesan sa sve potrebom da se vadi/vade i on i zemlja koji su, kako to vec ide, u mnogome poistoveceni.

Dodaj tome animozitet prema Rusiji i svemu ruskom na skoro kompletnom Zapadu, dodaj politiku koje ima itekako...

A i pare su u pitanju, i to velike: sve se bojim da velike zapadne farmaceutske kompanije boga mole da je ruska vakcina OK i da ce posluziti dobrobiti covecanstva i da ce se odreci kamara para koje se od uspesne vakcine ocekuju.

Sve i da je ruska vakcina OK, bice saplitana i minirana na svakom koraku.

 

Obaska sto nesto bas i nisam siguran da je (samo) on ispolitizovao stvar: ispolitizacija je pocela omalovazavajucim reakcijama na pojavu/najavu ruske vakcine, a bice da je vise nego ocigledno da i jedni i drugi i treci srljaju i vakcinometrisu...

 

Umesto da, recimo, lepo kazu nesto kao 'narode, frka je, pokusavamo sto najbolje mozemo da iskarabudzimo nesto upotrebljivo, znamo da ce na taj nacin ostati poprilicno toga nepoznatog i nepredvidivog, ali pandemiologijatm je statistika, pa sta koga zapadne, za moguce posledice, dugorocne narocito ne garantujemo, ali se iz govana vaditi mora, dogorelo je do nokata, ode sve u pizdu lepu materinu....'

  • +1 1
Link to comment

Ne znam, meni se ovako sa strane cini da mnogo sistematicnije i profesionalnije poslu pristupaju ovi sa Oxforda, pa i uprkos frci sa vremenom, nego ekipa koja je odjednom objavila da je prva registrovala vakcinu, pre III faze, testiranu na 50 ljudi. Nekako mi to nebo i zemlja, videcemo, mozda grešim 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Ne znam, meni se ovako sa strane cini da mnogo sistematicnije i profesionalnije poslu pristupaju ovi sa Oxforda, pa i uprkos frci sa vremenom, nego ekipa koja je odjednom objavila da je prva registrovala vakcinu, pre III faze, testiranu na 50 ljudi. Nekako mi to nebo i zemlja, videcemo, mozda grešim 

I ja.

Ali po svemu sto sam procitao o regularnom razvoju vakcina - ovde na forumu naravno - za to su potrebne bukvalno godine.

Tako da se bojim da smo u principu, ma o cijoj se vakcini radilo, spremni da prihvatimo macku u dzaku; evo vememah je koliko malopre postovao vest da je moguce da oksfordska vakcina ne vakcinise nego ublazava simptome.

Pa je prema tome, situacija - daj sta das, ali samo brzo....

 

Najgore ce biti ako se kod vakcina pojavi, a siguran sam da hoce, sindrom maske: jedni su za, drugi protiv...

Tesko da danas ima demokratske vlade koja bi usla i u medicinski i u politicki rizik da vakcinaciju propise kao obaveznu.

A ako ne bude obavezna, ja vakcini, ma koliko uspesna bila, ne vidim svrhu. 

Link to comment
38 minutes ago, namenski said:

Alo bre, gde si video da branim Putina...

 

Obaska sto nesto bas i nisam siguran da je (samo) on ispolitizovao stvar: ispolitizacija je pocela omalovazavajucim reakcijama na pojavu/najavu ruske vakcine, a bice da je vise nego ocigledno da i jedni i drugi i treci srljaju i vakcinometrisu...

 

Umesto da, recimo, lepo kazu nesto kao 'narode, frka je, pokusavamo sto najbolje mozemo da iskarabudzimo nesto upotrebljivo, znamo da ce na taj nacin ostati poprilicno toga nepoznatog i nepredvidivog, ali pandemiologijatm je statistika, pa sta koga zapadne, za moguce posledice, dugorocne narocito ne garantujemo, ali se iz govana vaditi mora, dogorelo je do nokata, ode sve u pizdu lepu materinu....'

strasno koliko lupetas. bolje stani, izguglaj malo bolje, ne blamiraj se.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...