Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, autsajder said:

@Zli Gli

 

Loše je baš baš jedino ovo što se i dalje dešava sa koronom.

 

Ljudi su s pravom kivni na one koji posle dvije godine mrcvarenja neće da stave masku, prime vakcinu, ignorišu katastrofalno stanje u zdravstvu, ništa ih ne zanima i tek tako hoće da je sve normalno kao ranije, a nisu spremni da urade apsolutno ništa da doprinesu da se problem riješi.

 

bold: da mi je neko rekao marta prosle godine (kada su vakcine bile tek neka nejasna daleka mogucnost) da ce vecina ovako da se ponasa, ne bih mu verovao. Jesu bili i ratovi po Bosni i Hrvatskoj, jesmo videli neljude, ali nekako te zlikovce svedes na manjinu, pojedince - ovo sada zaista ubija veru u covecanstvo. Ovakva neosetljivost, nedostatak empatije, solidarnosti, ovakvo slepilo za realnost ... mi nismo zasluzili da budemo drustvo. Raspadamo se.

 

Quote

Ne vide da su sami ogromni dio tog problema i da itekako snose odgovornost, pošto zbog njih stradaju i oni koji pokušavaju da zaštite i sebe i druge.

 

 

Ovo je najgora stvar u svemu - slepilo. E sad, kod koga je to bezobrazluk, kod koga bezosecajnost a kod koga jednostavno glupost, nebitno je - ljudi umiru, i to ne samo oni koji su slepi jebi ga.

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 

Zato što je takvih koje ti navodiš infinitezimalno malo.

Neko ko neće da se vakciniše vidi sebe kao antisistemsku osobu, i teško da će takva osoba strogo poštovati mere i pravila. Pa videli smo da mnogi neće ni maske da nose.

Ovde bih izdvojio one koji zbog medicinskih razloga ne smeju primiti vakcinu.

 

 

Btw, Wolf Brigade - odličan anime, hvala na podsećanju  :thumbsup:

 

1 minute ago, Leia said:


Znaci ipak ima neke vajde i od vakcina? Ali samo ako je neobavezno i slobodarski, slatko i sa tresnjom na vrhu, da neko osetljiv to ne shvati kao atak na njegov licni integritet i suverenitet? 
 

Khm,da teramo mak na konac.Subvencionisi drzavo genetski test,ako zelis da platis sta znam,100,200e da saznas da li imas skrivene sklonosti ka nusefektima i na osnovu toga primis ili ne.Psihijatriski pacijenti koji mogu oho ho da budu opasni po drustvo,videti pod Breivik,imaju pravo da traze i dobiju oslobadjanje od prisilnog lecenja antipsihoticima.E sad,kao sto rekoh ili postoje licne slobode ili ne?I da li je sloboda da se ide na splav bitnija od slobode izbora primanja leka?

Link to comment
7 minutes ago, Ros said:

Image

 

+

 

08SCI-cheese-graphic-REV2-articleLarge.png?quality=75&auto=webp&disable=upscale

 

 

=

 

 

Ponovo sve objasnjavas vakcinom A ne sveukupnim merama.Vakcine daju pun efekat tek uz postovanje izolacije,smanjenog kontakta i sl.Treca doza ,4 doza da li daju bolji efekat od mera ?To je pitanje?

Edited by askeladden
Link to comment
Just now, askeladden said:

Ponovo sve objasnjavas vakcinom A ne sveukupnim merama.Vakcine daju pun efekat tek uz postovanje izolacije,smanjenog kontakta i sl.

 

ajde sad molim te pogledaj moj post od pocetka do radovana

Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

 

Khm,da teramo mak na konac.Subvencionisi drzavo genetski test,ako zelis da platis sta znam,100,200e da saznas da li imas skrivene sklonosti ka nusefektima i na osnovu toga primis ili ne.Psihijatriski pacijenti koji mogu oho ho da budu opasni po drustvo,videti pod Breivik,imaju pravo da traze i dobiju oslobadjanje od prisilnog lecenja antipsihoticima.E sad,kao sto rekoh ili postoje licne slobode ili ne?I da li je sloboda da se ide na splav bitnija od slobode izbora primanja leka?


Pa nista, ti sacekaj demokratske promene u Srbiji i da na vlast dodje neko ko ce imati i neke liderske sposobnosti a ne Vucic koji pusta svakakve budale i antivaksere da divljaju da mu ne propadnu izbori.

E onda, i samo onda, pogni glavu i pristani da primis vakcinu. Ako se do tad zarazis i preneses porodici i prijateljima, prihvati to kao minornu kolateralnu stetu u borbi za licne slobode.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Leia said:


Pa nista, ti sacekaj demokratske promene u Srbiji i da na vlast dodje neko ko ce imati i neke liderske sposobnosti a ne Vucic koji pusta svakakve budale i antivaksere da divljaju da mu ne propadnu izbori.

E onda, i samo onda, pogni glavu i pristani da primis vakcinu. Ako se do tad zarazis i preneses porodici i prijateljima, prihvati to kao minornu kolateralnu stetu u borbi za licne slobode.

Isto tako ako imas decu ispod 18 daj im vakcine pa ako dobiju miokarditis,mala je to cena da za 6 meseci izadju i kazu ah pa da,postoji mogucnost ali mi smo smatrali…

Link to comment
Just now, askeladden said:

Isto tako ako imas decu ispod 18 daj im vakcine pa ako dobiju miokarditis,mala je to cena da za 6 meseci izadju i kazu ah pa da,postoji mogucnost ali mi smo smatrali…


Verujem da ce ti i za ovo @vememah isporuciti tabelu sa tacnim brojkama…

Ja koliko znam sanse za kontraefekte od vakcina su minorne. 

 

Link to comment

 

55 minutes ago, Frile said:

Ja sam ukapirao da uopšte nije stvar zbirnog efekta (t.j. da trećom dozom ne pokušavamo da postignemo još bolju zaštitu od one koju daju dve doze), nego da efekat vakcine vremenom slabi, pa je potrebno "dopunjavati".

 

Postiže se veća zaštita.

 

FEQObQKXoAk6w4R?format=png&name=large

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Leia said:


Verujem da ce ti i za ovo @vememah isporuciti tabelu sa tacnim brojkama…

Ja koliko znam sanse za kontraefekte od vakcina su minorne. 

 

Finska ,Danska,Svedska,Norveska su iskljucile AZ i kontraindikovale Modernu bez da se konsultuju sa Venemah  i bas zbog tih minornih efekata.Cudo jedno kako se ne brinu za narod.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

Finska ,Danska,Svedska,Norveska su iskljucile AZ i kontraindikovale Modernu bez da se konsultuju sa Venemah  i bas zbog tih minornih efekata.Cudo jedno kako se ne brinu za narod.

 

ali nisu iskljucili vakcinaciju iskljucivanjem nekih od ponudjenih vakcina. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, vememah said:

 

 

Postiže se veća zaštita.

 

FEQObQKXoAk6w4R?format=png&name=large

According to medical experts at Meeden’s Health Desk  here the RRR tells us how much the risk of infection is “reduced in the test vaccine group, compared to a control group who did not receive the test vaccine.” The RRR, or efficacy, tells us "how well the vaccine protects clinical trial participants from getting sick or getting very sick.”

ADVERTISEMENTS
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...