Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, askeladden said:

Covid vakcina sad trenutno ne daje zbrojni efekat gde sa svakom dozom procenat zastite raste


Ja sam ukapirao da uopšte nije stvar zbirnog efekta (t.j. da trećom dozom ne pokušavamo da postignemo još bolju zaštitu od one koju daju dve doze), nego da efekat vakcine vremenom slabi, pa je potrebno "dopunjavati".

A ozbiljni nusefekti ne postoje, ili su zanemarivi u odnosu na dobitak, a dobitak je mnogo veći od "skraćenja ležanja za dva dana" ako sam te dobro razumeo.
 

Link to comment
Just now, Leia said:

@askeladden Pa nista, kad vec ne mogu budale da se nateraju da nose maske i drze distancu, ajde da ukinemo i vakcine pa ko pretekne pricace.

Jel to to genijalno resenje?

Evo ovako.Norveska 87% dve doze.Nisam ovako na brzinu nasao za gl.grad oprosti jer cu porediti sa Bg u Danasu nasao procente.

Elem,Norveska 87% dve doze.BG 59,7 dve doze i 20% procenata 3 doze.U Norveskoj broj umrlih i hospitalizovanih je iluzorno porediti sa Srbijom.Poenta da vakcinama ali ne koristiti to kao magicno resenje za apsolutni bol u kurcu vlasti i gradjana za mere.Vucic i govna se vise boje da ne fine izbore jer mladi ne mogu u kafanu zbog korone.O tome pricam.Treca doza starima i ugrozenima i kraj.A ne vijati decu posto poto i ici sa mitraljezima da se daje 3,4,koja vec doza.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Frile said:


Ja sam ukapirao da uopšte nije stvar zbirnog efekta (t.j. da trećom dozom ne pokušavamo da postignemo još bolju zaštitu od one koju daju dve doze), nego da efekat vakcine vremenom slabi, pa je potrebno "dopunjavati".

A ozbiljni nusefekti ne postoje, ili su zanemarivi u odnosu na dobitak, a dobitak je mnogo veći od "skraćenja ležanja za dva dana" ako sam te dobro razumeo.
 

Zavisi od populacije,starosti,opsteg zdravlja,i o Boze zelje proizvodjaca da zarade koju milijardu vise.

Link to comment
Just now, askeladden said:

Poenta da vakcinama ali ne koristiti to kao magicno resenje za apsolutni bol u kurcu vlasti i gradjana za mere.Vucic i govna se vise boje da ne fine izbore jer mladi ne mogu u kafanu zbog korone.

 

Pa svi mi ovde na forumu i kukamo i kunemo vlast zbog toga, svi znamo da vakcine nisu magično rešenje koje će nas izvući iz pandemije, nego se moraju kombinovati sa antiepidemijskim merama. I sad tu dolazimo na polje politike, i naše nazovi političare koji zbog rejtinga svesno žrtvuju ljudske živote, a argument im je "imate vakcine, šta hoćete".

Niko ovo ni ne spori

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Sammael said:

@askeladden Dakle, da se zatvorimo u kuće i na strogu dijetu do daljnjeg? Pokušavam da razumem šta misliš da je rešenje.

Pa da na neki nacin.Primio sam vakcine ali i dalje postujem sve mere kao da nisam.Putovao sam za Srb zbog neodloznih obaveza koje sam odlagao do minut posle 12.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 

Pa svi mi ovde na forumu i kukamo i kunemo vlast zbog toga, svi znamo da vakcine nisu magično rešenje koje će nas izvući iz pandemije, nego se moraju kombinovati sa antiepidemijskim merama. I sad tu dolazimo na polje politike, i naše nazovi političare koji zbog rejtinga svesno žrtvuju ljudske živote, a argument im je "imate vakcine, šta hoćete".

Niko ovo ni ne spori

Ako neko izabere da se ne vakcinise i postuje pravila,ne trci na igranku,fudbalsku tekmu ili sta vec,zasto doticni cini vecu stetu od vakcinisanog koji se ne obazire na pravila?Zasto nevakcinisanog da juri Lea sa mitraljezom i gas maskom a la Wolf Brigade?

Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Treca doza starima i ugrozenima i kraj.A ne vijati decu posto poto i ici sa mitraljezima da se daje 3,4,koja vec doza.


Pa jebote ako se kod nas Delta soj siri brzinom svetlosti bas zbog nepostovanja ikakvih mera, zar ti se ne pali lampica da bi buster vakcine bustovale imunitet ljudima i sacuvale mnoge od hospitalizacije ili smrti?

Citaj polako, mozda pomogne :ph34r:

 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Leia said:

@askeladden Pa nista, kad vec ne mogu budale da se nateraju da nose maske i drze distancu, ajde da ukinemo i vakcine pa ko pretekne pricace.

Jel to to genijalno resenje?

Ograniciti broj pri okupljanima i samo vakcinisani.I to je kilava mera al bolje nego nista.

Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Ako neko izabere da se ne vakcinise i postuje pravila,ne trci na igranku,fudbalsku tekmu ili sta vec,zasto doticni cini vecu stetu od vakcinisanog koji se ne obazire na pravila?Zasto nevakcinisanog da juri Lea sa mitraljezom i gas maskom a la Wolf Brigade?

 

Zato što je takvih koje ti navodiš infinitezimalno malo.

Neko ko neće da se vakciniše vidi sebe kao antisistemsku osobu, i teško da će takva osoba strogo poštovati mere i pravila. Pa videli smo da mnogi neće ni maske da nose.

Ovde bih izdvojio one koji zbog medicinskih razloga ne smeju primiti vakcinu.

 

 

Btw, Wolf Brigade - odličan anime, hvala na podsećanju  :thumbsup:

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Pa jebote ako se kod nas Delta soj siri brzinom svetlosti bas zbog nepostovanja ikakvih mera, zar ti se ne pali lampica da bi buster vakcine bustovale imunitet ljudima i sacuvale mnoge od hospitalizacije ili smrti?

Citaj polako, mozda pomogne :ph34r:

 

Ako Delta soj ne reaguje na dve doze,zasto bi reagovao ovako kasno u sezoni,tj stepenu mutacije na trecu vakcinu istog tipa?Vakcina protiv influenze se proizvodi nova svake godine,ne daje se N doza iste?

Link to comment
6 minutes ago, askeladden said:

Evo ovako.Norveska 87% dve doze.


Koje su te dve doze, verovatno Fajzer?
Ne zaboravi da je ovo malo vakcinisanih u Srbiji, vakcinisano većinom Sinofarmom, čije dejstvo slabi mnogo brže nego što su svi očekivali. Ovde je treća doza neophodna.

A to što Norveška daje treću dozu samo rizičnim grupama... Možda iza toga stoji neko racionalno razmišljanje, možda i ne. Možda im se može ako imaju 87% stanovništva vakcinisanih fajzerom. Ima država za koje bih do juče stavio ruku u vatru da su napredne i da sve treba prepisati od njih, pa su se opet pokazale glupo u pandemiji, tako da bih radije prepisivao od onih što su u fazonu better safe than sorry.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Ograniciti broj pri okupljanima i samo vakcinisani.I to je kilava mera al bolje nego nista.


Znaci ipak ima neke vajde i od vakcina? Ali samo ako je neobavezno i slobodarski, slatko i sa tresnjom na vrhu, da neko osetljiv to ne shvati kao atak na njegov licni integritet i suverenitet? 
 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...