Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Leia said:


Upravo na ovo i mislim kad kazem “videti kraj”, a jedini nacin da do toga stignemo je masovna vakcinacija.

Ali ne, nek youtube naucnici pricekaju magicnu 100% efikasnu vakcinu :ph34r:

Kao sto rekoh ,ne kacim ni ove sto se mazu svinjskom mascu ni ove sto bi spricali bebe.I dok se ovde raspravlja ,imas bazen zaraze medju metabolicki bolesnim i BMI preko 30%.Vakcinisao ne vakcinisao oni ce biti rezervoar infekcije.Ima ih 40% u USA.Pojaseve za kola ne vezuju zbog debljine i proizvodjaci moraju da misle na njih prilikom dizajniranja automobila.Znaci pobedili zakon i fabrike.Kako mislis njih da resimo?

Link to comment
1 minute ago, Frile said:


Nisam primetio da je ovde bilo tabu da se priča o tome da su AZ, Moderna ili neka druga (bile) problematične ili ograničenoj ponudi. A pogotovo nije novost da zaštita koju pružaju vakcine nije apsolutna, da neko vakcionisan može i da zarazi druge, i da se razboli, pa čak i da umre uprkos vakcini. Niti da zahvaljujući vakcini sada treba da skinemo maske i krenemo da se masovno grlimo i ljubimo.

Nije mi jasno šta je poenta tvoje poruke. 

Poenta i jeste da se ovde prizeljkuje smrt nevakcinisanima dok je putovanje i poseta restoranima ok.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, askeladden said:

Poenta i jeste da se ovde prizeljkuje smrt nevakcinisanima dok je putovanje i poseta restoranima ok.


Eto, par postova ranije sam jasno napisala da niko nikom ozbiljno ne prizeljkuje smrt, da se ljudima smucilo da slusaju gluposti i da kazu svasta u afektu, i sad opet ovo.
U cemu je problem, funkcionalna nepismenost?

Link to comment
Just now, Leia said:


Eto, par postova ranije sam jasno napisala da niko nikom ozbiljno ne prizeljkuje smrt, da se ljudima smucilo da slusaju gluposti i da kazu svasta u afektu, i sad opet ovo.
U cemu je problem, funkcionalna nepismenost?

Dobro da,ja sam funcionalno nepismen i glup dok drugi u afektu tako malo.Pa da.
Ni prica o tome da primis 3,4,5,18 doza i sve je ok zvuci i na primeru nazalost vidimo da je cista glupost ali nemoj da te to uznemirava.

  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, pbg12345 said:

 

Znam da je jedan forumas ignorisao propisani karantin

 

Heheheh, koji si ti lik :D

 

 

Kako se zove onaj lik iz Asterixa koji stalno započinje svađu? :D

Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

prica o tome da primis 3,4,5,18 doza i sve je ok zvuci i na primeru nazalost vidimo da je cista glupost

Naravno da nije sve ok, ali je u proseku mnogo bolje (smanjuje se rizik od zaražavanja, hospitalizacije i smrti, za mnogo veći postotak nego što se povećava rizik od opasnih nuspojava) nego da ne primiš nijednu.

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, askeladden said:

Dobro da,ja sam funcionalno nepismen i glup dok drugi u afektu tako malo.Pa da.
Ni prica o tome da primis 3,4,5,18 doza i sve je ok zvuci i na primeru nazalost vidimo da je cista glupost ali nemoj da te to uznemirava.

Ko kaze da je sve ok ako se vakcinisemo

Radi se o tome da je to bukvalno jedino i osnovno sto mozemo uciniti da se uopste nadamo da ce se ovo donekle smiriti

  • +1 1
Link to comment
Just now, askeladden said:

Dobro da,ja sam funcionalno nepismen i glup dok drugi u afektu tako malo.Pa da.


Tacno tako. Glupost koja ljude kosta zivota izaziva kod nekih afektivne reakcije, drago mi je da smo barem to savladali.

Zasto 3 doze, ili jednog dana ako budemo imali srece samo jedna sezonska godisnje, nek ti objasnjava neko drugi.

  • +1 1
Link to comment
Just now, papapavle said:

Naravno da nije sve ok, ali je u proseku mnogo bolje (smanjuje se rizik od zaražavanja, hospitalizacije i smrti, za mnogo veći postotak nego što se povećava rizik od opasnih nuspojava) nego da ne primiš nijednu.

Aj da probam ovako.Vakcina protiv sezonskog gripa ima tako nekako oko 50%efikasnost ako se primi rano u sezoni.Kod osoba sa hronicnim bolestima i preko 65 godina se preporucuje i statiisticki produzava zivot.Covid vakcina sad trenutno ne daje zbrojni efekat gde sa svakom dozom procenat zastite raste.Morala bi da se razdvoji statistika do 65 i ispod i sa i bez hromicnih pa da vidimo.Jer sigurno da kod zdravih ljudi treca doza daje vrlo moguce jos bolji rezultat,samo je pitanje koliko bolji nasuprot procentu ozbiljnija nusefekata.Ako ce u zbrojnom procentu da smanji dva dana lezanje A da poveca broj ozbiljnih posledica onda jbga.

  • +1 1
  • -1 3
Link to comment
6 minutes ago, Leia said:


Tacno tako. Glupost koja ljude kosta zivota izaziva kod nekih afektivne reakcije, drago mi je da smo barem to savladali.

Zasto 3 doze, ili jednog dana ako budemo imali srece samo jedna sezonska godisnje, nek ti objasnjava neko drugi.

Vrlo je moguce da ce posle 3 da bude daj samo jos 4 i 5.Naravno obavezno.Za to vreme da se redovno ide u shoping centar,kino i vec pobrojana narodna veselja.Pravi miks gluposti konzumenata i mrve Staljinizma.Da smo mi lepi i debeli i da mozemo na letovanje.I da je neko kriv za to sto nasa sjajna ideja bas i ne funkcionise.

Link to comment
6 minutes ago, askeladden said:

Morala bi da se razdvoji statistika do 65 i ispod i sa i bez hromicnih pa da vidimo.

Važi, hajde da vidimo. Mislim da je Vememah ovde okačio dovoljno podataka da možeš da prođeš kroz njih i pomogneš nam da donesemo zaključak.

  • +1 1
Link to comment

Bukvalno ne poznajem niti jednu osobu iz svog okruženja (a koja se vakcinisala) da je imala ozbiljnije nusefekte vakcinacije.

E sad, moj babl baš i nije reprezentativan, u smislu da se družim i okružen sam vakserima, ali taj broj ljudi je statistički insignifikantan. No, nisam ni iz priča čuo da je neko najebao zbog vakcine.

 

Za mene je       rizik od zaražavanja koronom i moguće posledice long covida >>>>>>>>>>> rizika od nusefekata vakcinacije. 

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...