Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U firmi je nas sestorica, dvojica smo vakcinisani. Ostali jok, cak poprilicno glasno antivaksuju. Kolega koji je gay, dosta progresivan momak, me je jako iznenadio svojim izrazito antivaks stavovima i "korona ne postoji" pricom.

 

U prosloj firmi, isto. Mesovito musko-zenska ekipa sa "Nisi se valjda vakcinisao" stavom.

 

Svako je kovac svoje srece..te stoga ne mogu da se ljutim. Kuju, doduse, i tudju ali ja na to vise ne mogu da uticem. Ispritiskao sam ljude koje volim i do kojih mi je stalo da se vakcinisu, svi su bustovani i toliko. 

 

Ostale cemo da ozalimo i nastavimo sa zivotom.

  • +1 1
Link to comment




Svako je kovac svoje srece..te stoga ne mogu da se ljutim. Kuju, doduse, i tudju ali ja na to vise ne mogu da uticem. Ispritiskao sam ljude koje volim i do kojih mi je stalo da se vakcinisu, svi su bustovani i toliko. 
 
Ostale cemo da ozalimo i nastavimo sa zivotom.


Evo ovaj stav ja nikako ne razumem a ovde je nekako dominantan. Da je ostalo na ovom pasusu gore sve bi bilo ok ali uvek mora da se doda ovo nevakcinisane cemo da ozalimo, prezalimo i teramo dalje, jer eto oni ce svi do jednog umreti i tako treba, to Darvine care. Eto ja kevu ubedjujem otkako su krenule vakcine i ne vredi, sad neka crkne, prezalicu lako. Valjda mi je prepisala onaj lokal u centru, moram brzo da proverim dok nije kasno.

Dace Bog da svi a pre svega vakcinisani prezive bez virusa ili sa lakim simptomima a ja cu da poslusam Lo Zingara i povucem se na pdf sport i kojekuda gde je opustenije, ovde talasam bespotrebno. Izvinjavam se stvarno za sve nesporazume i sto sam ispao kreten mnogo puta. Naginjem ka vakcinaciji kad dodje vreme (iskreno, ne zbog vas nego vidim da ce to postati normalno na svakih par meseci) ali neke stvari ovde nikako ne mogu da skapiram i svarim, majke mi.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
 
i sta velis gli ... da izadjem na ulicu da bi se svi glijevi ovoga sveta vakcinisali ... to je resenje ?
pogubio si se momce ... da si ziv i zdrav ... 

Ovo nisam video, promaklo. Ne, nastavi da pises po netu i jace klikces na mis i enter, to ce im pre otvoriti oci nego moj predlog.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
Just now, Zli Gli said:


 

 


Evo ovaj stav ja nikako ne razumem a ovde je nekako dominantan. Da je ostalo na ovom pasusu gore sve bi bilo ok ali uvek mora da se doda ovo nevakcinisane cemo da ozalimo, prezalimo i teramo dalje, jer eto oni ce svi do jednog umreti i tako treba, to Darvine care. Eto ja kevu ubedjujem otkako su krenule vakcine i ne vredi, sad neka crkne, prezalicu lako. Valjda mi je prepisala onaj lokal u centru, moram brzo da proverim dok nije kasno.

Dace Bog da svi a pre svega vakcinisani prezive bez virusa ili sa lakim simptomima a ja cu da poslusam Lo Zingara i povucem se na pdf sport i kojekuda gde je opustenije, ovde talasam bespotrebno. Izvinjavam se stvarno za sve nesporazume i sto sam ispao kreten mnogo puta. Naginjem ka vakcinaciji kad dodje vreme (iskreno, ne zbog vas nego vidim da ce to postati normalno na svakih par meseci) ali neke stvari ovde nikako ne mogu da skapiram i svarim, majke mi.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

 

Druze..jesi li ti daltonista ili nesto slicno.

 

Gde sam se ja to tako izrazio, aman covece ?

Link to comment



Ispritiskao sam ljude koje volim i do kojih mi je stalo da se vakcinisu, svi su bustovani i toliko. 
 
Ostale cemo da ozalimo i nastavimo sa zivotom.


Mozda si samo nespretno napisao ali lose zvuci bas bas



Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

@Zli Gli

 

Loše je baš baš jedino ovo što se i dalje dešava sa koronom.

 

Ljudi su s pravom kivni na one koji posle dvije godine mrcvarenja neće da stave masku, prime vakcinu, ignorišu katastrofalno stanje u zdravstvu, ništa ih ne zanima i tek tako hoće da je sve normalno kao ranije, a nisu spremni da urade apsolutno ništa da doprinesu da se problem riješi. Ne vide da su sami ogromni dio tog problema i da itekako snose odgovornost, pošto zbog njih stradaju i oni koji pokušavaju da zaštite i sebe i druge.

 

Sjećaš se kada su bile one velike poplave, polazil su ljudi usred noći da brane Šabac, sakupljali hranu, odjeću za ugrožene, primali ih u svoje domove - pokazali solidarnost, brigu za opšte dobro, uložili neki trud da pomognui neznancima iako sami nisu bili direktno pogođeni. Ovo sada udara na sve nas, traje duže i odnosi mnogo više žrtava, privremeno ili trajno oštećuje živote, privredu... ali ona opšta mobilizacija društva izostaje.

 

Sada je juriš u Šabac da se zavrne rukav i primi vakcina. Niti je teško, niti košta, niti boli.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Leia said:

Sta bre zvuci lose? Zvuci tacno onako kako jeste. Ko iz bilo kojih razloga odbija ili odlaze da se vakcinise i odradi taj minimum koji svako moze i trebao bi da odradi da zastiti sebe i druge, sta tacno treba da ocekuje od drustva? Da mu dignu spomenik? Hodaju kao po iglama da mu slucajno ne povrede osecanja?

 

Niko ne prizeljkuje da nikome da umre, ma koliko taj bio glupav ili neodgovoran. To su reci koje izlete u afektu i niko normalan to ozbiljno ne misli.

Dokle li ces vise dramiti jebote :ph34r:

Malo se mesa drustvena odgovornost i efikasnost vakcina.Drustvena odgovornost u Srbiji je nula,Ma minus i od strane vlasti A i naroda mozda i vise..Efikasnost vakcina jeste upitna,ljudi koji su primili po dve doze su imali teske simptome ili izgubili zivot kao Jumanji.

Takodje su dve potpuno razlicite stvari postavljati kriticka pitanja u vezi lecenja i vakcine,opsteg zdravstvenog stanja nacije.U mnogim zemljama je AZ iskljucena,Moderna ima ogranicenu ponudu zbog mogucih nezeljenih efekata.To je na ovim stranicama tabu da se prica.Velika je razlika izmedju toga i potpunog negiranja,zvalavljenja po punoletstvima,babinama,svadbama i sahranama ,igranja gare.Ko zeli moze slobodno da primi od svake vrste po jednu dozu i miran.Al ne mora da ide i upire drugima prst da i oni apsolutno i jedino tako da postupe.

covek moze da bude vakcinisan i da Siri zarazu.Znaci pracenje preventivnih normi je jednako znacajno ako ne i znacajnije od vakcine.

 

Edited by askeladden
  • +1 3
  • -1 2
Link to comment

Sreca pa je Zli jedini neodgovoran na ovom puritanskom forumu. To sto tema o putovanjima u doba korone prsti od postova ko je gdje bolje prosetao dupe i kako falsifikovati potvrdu o vakcinaciji Kinezom je valjda model pozeljnog ponasanja.

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, askeladden said:

Malo se mesa drustvena odgovornost i efikasnost vakcina.Drustvena odgovornost u Srbiji je nula,Ma minus i od strane vlasti A i naroda mozda i vise..


E bas zato jedva cekam da objave obaveznu vakcinaciju, sto se mora desiti pre ili kasnije inace ovome nikada necemo videti kraj.

Tako ce i ovi alternativno inteligentni i alternativno odgovorni biti postedjeni tog uzasa da ih neko tera da misle ili da preuzmu odgovornost za sebe i druge.

Kao sto je oduvek i bilo, i kao sto treba da bude, a ne da se neguju kojekakvi blentavi snowflakes cija nas povredjena osecanja kostaju zivota svakodnevno.

 

A u pricu o efikasnosti vakcina necu ni da ulazim uopste, kome posle 2 godine nije jasno da je zasticeniji od teskih simptoma bolesti sa vakcinom nego bez vakcine - ja sigurno necu gubiti svoje vreme i nerve da mu na nezan nacin objasnjavam.

  • +1 4
Link to comment

Dvadeset minuta poslusajte.Niko nece iskoreniti Coronu vakcinisuci sve I svja.Jbte,Polio je promolio glavu negde u Africi a Coronu cemo iskoreniti sa 4,5doza.Vodite racuna o opstem zdravlju i nadajmo se da ce ovo preci u sezonsku bolest sa vecom stopom zaraznosti i manjim mortalitetom.

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


E bas zato jedva cekam da objave obaveznu vakcinaciju, sto se mora desiti pre ili kasnije inace ovome nikada necemo videti kraj.

Tako ce i ovi alternativno inteligentni i alternativno odgovorni biti postedjeni tog uzasa da ih neko tera da misle ili da preuzmu odgovornost za sebe i druge.

Kao sto je oduvek i bilo, i kao sto treba da bude, a ne da se neguju kojekakvi blentavi snowflakes cija nas povredjena osecanja kostaju zivota svakodnevno.

 

A u pricu o efikasnosti vakcina necu ni da ulazim uopste, kome posle 2 godine nije jasno da je zasticeniji od teskih simptoma bolesti sa vakcinom nego bez vakcine - ja sigurno necu gubiti svoje vreme i nerve da mu na nezan nacin objasnjavam.

Evo okacio sam ako te ne mrzi da poslusas.Znaci nista ravnozemljastvo i pavlovica mast i sta god.Da li je vakcina iskoreniti grip?Cak i milion bukvalno milion puta efikasnije vakcine za Polio nisu uspele da iskorene posast.

Edited by askeladden
Link to comment
Just now, askeladden said:

nadajmo se da ce ovo preci u sezonsku bolest sa vecom stopom zaraznosti i manjim mortalitetom.


Upravo na ovo i mislim kad kazem “videti kraj”, a jedini nacin da do toga stignemo je masovna vakcinacija.

Ali ne, nek youtube naucnici pricekaju magicnu 100% efikasnu vakcinu :ph34r:

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, askeladden said:

Malo se mesa drustvena odgovornost i efikasnost vakcina.Drustvena odgovornost u Srbiji je nula,Ma minus i od strane vlasti A i naroda mozda i vise..Efikasnost vakcina jeste upitna,ljudi koji su primili po dve doze su imali teske simptome ili izgubili zivot kao Jumanji.

Takodje su dve potpuno razlicite stvari postavljati kriticka pitanja u vezi lecenja i vakcine,opsteg zdravstvenog stanja nacije.U mnogim zemljama je AZ iskljucena,Moderna ima ogranicenu ponudu zbog mogucih nezeljenih efekata.To je na ovim stranicama tabu da se prica.Velika je razlika izmedju toga i potpunog negiranja,zvalavljenja po punoletstvima,babinama,svadbama i sahranama ,igranja gare.Ko zeli moze slobodno da primi od svake vrste po jednu dozu i miran.Al ne mora da ide i upire drugima prst da i oni apsolutno i jedino tako da postupe.

covek moze da bude vakcinisan i da Siri zarazu.Znaci pracenje preventivnih normi je jednako znacajno ako ne i znacajnije od vakcine.


Nisam primetio da je ovde bilo tabu da se priča o tome da su AZ, Moderna ili neka druga (bile) problematične ili ograničenoj ponudi. A pogotovo nije novost da zaštita koju pružaju vakcine nije apsolutna, da neko vakcionisan može i da zarazi druge, i da se razboli, pa čak i da umre uprkos vakcini. Niti da zahvaljujući vakcini sada treba da skinemo maske i krenemo da se masovno grlimo i ljubimo.

Nije mi jasno šta je poenta tvoje poruke. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...