Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Hermetico said:

Pa napisao sam 'i tvoj'. Ja se stvarno trudim da budem precizan, štrebos urođeni. ;/

Мој превид, извини.

Мада, мислим да се суштина не мења јер свако угрожавање нечијег, туђег живота, чињењем/нечињењем...

У овом конкретном случају са пуном свешћу да својим поступком потенцијално угрожаваш другог...

Јебига...

 

Не пада ми на памет боља паралела од намерног и свесног пројуривања аутом кроз црвено светло на семафору, а на све то не ради се о ситуацији која би могла да се подведе под неће ваљда....

  • +1 3
Link to comment

Ja imam razumevanja za Glija.

Ne za stav u vezi vakcine nego razumem da su nasi ljudi puni strahova.

Mi koji kao to vidimo ne mozemo na silu npr. vikanjem ili cak vredjanjem nekoga nauciti da se ne plasi. Komplikovan je to proces koji zahteva svesno angazovanje zajednice sa akcentom na negu drustvenog prostora, medjutim ovde je to karta na koju se igra iz interesa bilo politicki bilo u licnim odnosima tako da je rezultat ovakav kakav je.

 

 

Edited by Friend
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Friend said:

Ja imam razumevanja za Glija.

Ne za stav u vezi vakcine nego razumem da su nasil ljudi puni strahova.

Mi koji kao to vidimo ne mozemo na silu npr. vikanjem ili cak vredjanjem nekoga nauciti da se ne plasi. Komplikovan je to proces koji zahteva svesno angazovanje zajednice sa akcentom na negu drustvenog prostora, medjutim ovde je to karta na koju se igra iz interesa bilo politicki bilo u licnim odnosima tako da je rezultata ovakav kakav je.

 

 

Ja imam razumevanja za njega recimo jer čovek kad je u depri organizam mu ne funkcioniše normalno, imam razumevanja za razne nevakcinisane ljude jer su možda isto u nekom stanju svesti, a moram da uključim i ulogu države i kriznog štaba jer i ova riba svakako od glave smrdi. Reagovao sam na 'normalni nevakcinisani'. Ne osuđujem ih - apatični, zbunjeni, panični, ali ne bih upotrebio izraz normalni. 

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Oduvek smo mi sa prirodnih nauka bolje razumeli društvene probleme :fantom:

To sa nesposobnoscu prirodnjaka/tehnicara da razumeju drustvene probleme je zlobna izmisljotina takozvanih drustvenjaka i ostale trule inteligencije... :sleep:

 

Mislim, ljudi koji su uspeli da izmere udaljenost recimo Alfe Kantauri, izvagaju Mars, posalju coveka na Mesec, naprave most, avion koji leti 5,000 km/h, branu na reci velicine Dunava ili vecoj, itd, itd..., da ne mogu da razumeju elementarne drustvene odnose... :isuse: 

 

Svasta...:fantom:

  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment

Zaista dubok covek moze kvalitetno da radi posao koji pozeli, ostali rade mehanicki sta im je zakonom slucajnosti zapalo kroz skolsku putanju.

 

Pajseri znaju tehnikalije bilo prirodne ili drustvene - prave baje se pitaju ZASTO, a ne samo kako.

Link to comment
18 minutes ago, namenski said:

To sa nesposobnoscu prirodnjaka/tehnicara da razumeju drustvene probleme je zlobna izmisljotina takozvanih drustvenjaka i ostale trule inteligencije... :sleep:

 

Mislim, ljudi koji su uspeli da izmere udaljenost recimo Alfe Kantauri, izvagaju Mars, posalju coveka na Mesec, naprave most, avion koji leti 5,000 km/h, branu na reci velicine Dunava ili vecoj, itd, itd..., da ne mogu da razumeju elementarne drustvene odnose... :isuse: 

 

Svasta...:fantom:

 

cesto ne mogu prosto zato sto se ni urodjeni talenti ni stecene vjestine ne transliraju iz oblasti u oblast nuzno, a realno ni precesto, cak i kad te oblasti nisu previse udaljene. postoji, naravno, zdrav razum tamo gdje je dovoljan.

drugo, kod brojnih - a naravno daleko od toga da su to svi - prirodnjaka postoji intelektualna i licnosna sklonost da fluidnost povijesne i drustvene zbilje pretocenu u teoriju tj model  vide kroz navodnu ugradjenu gresku kojha se ogleda u nepreciznosti. a greska je upravo njihova, fluidnost je normalna stvar, kazu podaci sa terena iz posljednjih par desetina hiljada godina.

(trol je, ali zbog ovoga me nervira i spin da oni koji se citavog zivota bave politikom zapravo nemaju radnog iskustva)

Edited by morgana
  • +1 5
  • Wub 2
Link to comment

Da parafraziram eminentnu profesorku istorije iz gimnazije kad joj je drugarica rekla da nije predavala to što je pita: "pa vi ste prirodni smer, vi treba da razmišljate i zaključujete, niste glupi ko ovi sa društvenog smera." :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...