Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Mnogo je bezobrazan, jer niko nije toliko glup.
A ako se zajebava[emoji769], zajebava se sa nečim što ima smrtni ishod.







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment

Glupost i bezobrazluk najcesce i idu zajedno u paketu, covek prosto nema kapacitet da kontrolise svoje impulse tj. da odcuti ako vec nema nista pametno da kaze

Ne verujem da je zlonameran, za to je ipak neophodno biti sposoban da sagledas posledice svog razmisljanja i delovanja

Tragicno je sve ovo

 

  • +1 2
Link to comment

Gli se istripovao da mu je ovde neko želeo najgore dok je bio bolestan, pa sada kontrira svi su isti pričom da dokaže neku poentu gde joj mesto nije. Ovih danas smo barem videli kolika solidarnost i podrška postoji medju forumašima, plus je forumska maskota vec skoro 15 godina i sigurno mu ljudi ne žele zlo. Svašta se kaže u afektu i besu. 

 

Imam drugara koji je sličnom fazonu, nije bio protiv vakcinacije ali je eto kontraš i skeptik pa se nije vakcinisao. Pre par meseci se zarazio sa celom familijom, gadno ga izudaralo i na kraju je samo pitao posle koliko vremena od preležanog Covida sme da primi vakcinu. Pogreši čovek jebiga, ali i nauči posle. 

  • +1 8
Link to comment

@Zli Gli

Npr. ja nemam razumevanja za nevakcinisane, niti ću imati. Ja bih vam sva prava ograničio, dok ne budete prinuđeni cmizdreći da se izbockate, čak bih vam i lečenje u potpunosti naplatio. Konačno se krećemo ka tome, verovatno ćemo do kraja sledeće godine gledati obaveznu vakcinaciju u mnogim državama. Nevakcinisani produžavaju pandemiju, šire mnogostruko više virus i kapacitete zdravstvenog sistema istežu do krajnjih granica.

Ja ću sada pući nekoliko stotina evra privatno, zato što državni zdravstveni sistem ne može najjednostavniju uslugu, višestruku plaćenu preko doprinosa da pruži.

  • +1 6
Link to comment

Nije @Zli Gli zlonameran, ali mora shvatiti da to što ima dosta "agresivnih" vakcinisanih(mada ne vidim problem u tome s obzirom na situaciju), pa možda i, da banalizujem, nekih suštinki loših ljudi među njima, "gorih" od nekih nevakcinisanih, ne znači da u ovom slučaju vakcinisani nisu u pravu, a to jedino bitno.

 

To što neko "agrešivnošću" kod nevakcinisanih izazove kontraefekat, veći je problem tih nevakcinisanih.

 

I da, popne mi se kosa na glavi od izraza "vakser" i "antivakser" :D

 

@Mos

 

Bravo za post.

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment

Preko 5000 stranica je ispisano na ovim covid 19 temama. Doprinose ljudi, prenose istrazivanja, sto licnim pricama. Svi trazimo tracak nade da ce se ovo konacno okoncati. Svi patimo kad se desi nesto lose. Istovremeno znamo kako je sve to u realnosti, posebno u Srbiji. Normalni ljudi su vakcinisani uredno i postuju mere i bilo kakvo poredjenje sa drugim skupovima je nedopustivo. 

Mene vredja, po pitanju vakcinacije i mera sam normalna i dosta vise ikakvih provokacija na tu temu. Tako se ponasam i u zivotu van foruma 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

Ne znam da li je vec bilo na nekom topiku - EU zemlje, veza izmedju broja vakcinisanih i broja umrlih:

 

image.thumb.jpeg.5ebc1881c664db9eaad447203cb39b62.jpeg

 

 

Od 5 najgorih na ovom grafikonu, 4 su nam susedi a otprilike samo HU nije gora od nas gledano po nasim zvanicnim brojkama (slicna je).

Edited by jimi
Link to comment
6 hours ago, Zli Gli said:



 

 


Internet je cudo, ima raznih ludaka. Ja se vise ne kladim ali mislim da nema tih desetina smejucih emotikona kad umre bilo ko (osim ako nije onaj patrolna sapa smrad, onda moze), pogotovo decko od 16 godina, cak ni od strane antivaksera a svakako ne od strane normalnih nevakcinisanih. Ako takvi uopste postoje, jelte.

Inace, za mene licno ne postoji velika razlika izmedju ekstremnih antivaksera i ekstremnih huskaca na vakcinu. Idiota u oba tabora za izvoz, to neka agresija, ludilo mozga, sacuvaj me Boze.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

 

 

Takav stav je imala moja drugarica, pa eno je pri kraju šestomesečnog tretmana za razbijanje tromba.

 

Nemoj da misliš da je ovo zloban post. Znam da si dobar dećko. Samo malo razmisli, pogledaj brojeve, imaš ovde koliko je više smrtnih slučajeva u odnosu na prethodne godine.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, jimi said:

Od 5 najgorih na ovom grafikonu, 4 su nam susedi a otprilike samo HU nije gora od nas gledano po nasim zvanicnim brojkama (slicna je).

 

ne, kod nas je situacija mnogo gora.

ne zaboravite manipulacije sa brojem stanovnika, kod nas barem 15%-20% stanovnistva ne boravi u Srbiji. Ako ne i 30%..

a ne bi me cudilo, da kod ovih statistika, i broj stanocnika na Kosovu ulazi u pun broj.

Link to comment
48 minutes ago, Mos said:

Gli se istripovao da mu je ovde neko želeo najgore dok je bio bolestan, pa sada kontrira svi su isti pričom da dokaže neku poentu gde joj mesto nije. Ovih danas smo barem videli kolika solidarnost i podrška postoji medju forumašima, plus je forumska maskota vec skoro 15 godina i sigurno mu ljudi ne žele zlo. Svašta se kaže u afektu i besu. 

 

Imam drugara koji je sličnom fazonu, nije bio protiv vakcinacije ali je eto kontraš i skeptik pa se nije vakcinisao. Pre par meseci se zarazio sa celom familijom, gadno ga izudaralo i na kraju je samo pitao posle koliko vremena od preležanog Covida sme da primi vakcinu. Pogreši čovek jebiga, ali i nauči posle. 

Inače nikad ne bih bio surov prema nekome u depresiji, kako god do toga došlo, nit sam ja svetac (daleko od toga). Nego to pominjanje njih normalnih, nema potrebe za grupisanjem ako se nisi vakcinisao ne možeš fizički psihički ne moraš se pravdati. Niko nije normalan, ali akcije svih nas vuku reakcije. Nisu normalni ni vakcinisani koji ne nose maske, idu na koncerte masovna okupljanja... Nisi zdravo nevakcinisan ako te je mrzelo da odeš, šta te još mrzi vidi rešavaj i tvoj život je u pitanju.

 

Čitam postove čoveka godinama, beskrajno je simpatičan i duhovit, ali kako ja kapiram tvoje stanje trenutno @Zli Gli ako ti kažem da ti je životni stav okej - samo ti odmažem. Promeni nešto, za svoje dobro. Počni od malih stvari, štagod. I kreni na terapiju jebotebog, dok si još u stanju. 

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Hermetico said:

Nisi zdravo nevakcinisan ako te je mrzelo da odeš, šta te još mrzi vidi rešavaj i tvoj život je u pitanju.

Samo tvoj?

Pa sad bas...

Link to comment

Ja sam pesimista u vezi mera i vakcinacije, nema ništa od toga. Moraće da se sačeka da se desi ono što su Nemci rekli još u martu 2020: svi će da se zaraze, ovako ili onako. S obzirom da imamo veliki procenat nevakcinisanih, biće i mnogo obolelih, dosta njih koji će da završe u bolnici, neki/mnogi će da umru i to je to. Idu izbori, predsednik sigurno i dalje radi ispitivanja pučanstva na nedeljnom nivou, korelacija između odgovora na pitanje da li sam se vakcinisao i za koga ću da glasam sigurno postoji.

Jbg ljudi čuvajte se, ali ne preterano, ako ne živite sa starijim članovima porodice i recimo, primili ste i buster, tako je kako je, niko nam nije kriv što živimo gde živimo.

 

Mislim, imam i dan danas, u novembru 2021, osobe iz bliskog okruženja koje se razboljevaju i mnogo im teško ide bolest (ali preživeće, nisu za bolnicu), gutaju po 10ak tableta iz ruke, sad se raspituju kad može vakcina posle ozdravljenja, ali zadnjih 8 meseci su bili u fazonu samo se vi vakcinišite, vaša stvar.

 

Znam i dalje mnogo njih nevakcinisanih koji se nisu razboleli, ili su anegdotalno, tamo negde prošle godine "imali nešto" što su preležali na nogama (neki posle radili antitela, imaju ih, a što da se vakcinišu kad ih imaju). Dok se svi oni ne zaraze ili kovid19 ne nestane, ovo će da traje i traje.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...