Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Mos said:

Flogocid najbolja stvar na svetu za bubuljice. Kad mi je to otkrila drugaricina mama veterinarka krenuo mi je zivot na bolje. 

To su preporucivale depilatorke ako uraste neka dlaka 

  • +1 1
Link to comment

Meni doktorka juče priča da je zvala neka rođaka iz Engleske da je moli da joj napiše recept za Ivermektin, ona krenula "u kontru" da vidi dokle to ide :
E moram da napišem za koju bolest dakle, povodom čega ti prepisujem?
A ova odgovara:
Stavi bilo šta, šta znam ovde kažu da ima neviđen uspeh, ali mora da se pije sa redovnom terapijom nikako sam...

E onda je ova doktorka krenula u rafalnu paljbu da naduvava i objašnjava i samo je bilo spuštanje slušalice iz daleke Engleske...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Quote

Direktor Univerzitsko kliničkog centra Srbije Milika Ašanin rekao je da je u kovid bolnici u Batajnici danas smešteno 660 pacijenata dok ih je pre dve sedmice bilo 810. Ašanin je za RTS rekao i da je primetno da „jedan trend blagog smirivanja situacije (sa korona virusom) postoji“. „U prijemo trijažnoj ambulanti Klinike za infektivne i tropske bolesti je manje za jednu trećinu, pa čak i za jednu polovinu ambulantnih pregleda“, rekao je on. Naveo je da se na Infektivnoj klinici „pojavi i poneko slobodno mesto“.

„Što se tiče Batajnice, pre dve nedelje bilo je 810 hospitalizovanih a na današnji dan je 660, što znači 150 manje bolesnika“, rekao je Ašanin. Naveo je da su „to uglavnom (slobodna) mesta na poluintnzivnoj nezi“.

„I dalje nam je jedinica intenzivnog lečenja popunjena i tu je 91 pacijent od čega su dve trećine na respiratoru“, rekao je Ašanin. Prema njegovim rečima, još uvek je popunjena intenzivna nega i tu se traži „krevet više“. „Apsolutno dominiraju nevakcinisni pacijenti“, rekao je on.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/asanin-u-kovid-bolnici-u-batajnici-660-pacijenata-150-manje-nego-pre-dve-sedmice/

Edited by vememah
Link to comment

Ja sam jako prijatno iznenadjen stepenom provodjenja ovih polumera. Koliko ljudi ustane i ode zavisi od tipa ljudi koji se negde okupljaju. Npr. kad sam prosle sedmice neki radni dan bio u Telmi na Vracaru oko 8 dolazi konobar i proverava sertifikate. Mislim da niko nije otisao, svi su uredno pokazali svoje sertifikate, a bilo je skoro puno (uz par slobodnih mesta).

Edited by Spooky
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...