Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, Halvard said:

Mene Crna Gora zbunjuje. Kod nas je ovo već peti talas, a u Crnoj Gori je praktično drugi, jer ih je prethodni držao od jula prošle godine pa do maja ove. Onda su imali kratak predah do početka avgusta i od tada ponovo cirkus. Takođe, tamo ukupan broj registrovanih slučajeva čini gotovo 25% populacije, pa svejedno ne deluje da su blizu kolektivnog imuniteta.

niko nije blizu kolektivnog imuniteta, u smislu potpunog iscezavanja koronavirusa.

ja se iskreno pitam i sta ce se podrazumevati pod endemskim nivoom, kad se dodje do toga. ali videcemo. 

Link to comment

Tesko je vise praviti poredjenja izmedju drzava. Virus talasa kako talasa. Negde postoje mere, negde ne. Vakcinacija razlicita po procentu vakcinisanih, terminima vakcinisanih, trecoj dozi, vrsti vakcina, vrsti vakcina po uzrastu. 

Mislim da je sad sledece sto sledi da se isprati Portugal, pa i Spanija i Italija. Dobro su vakcinisani, ne znam sta planiraju za trecu dozu i da li imaju neke mere. 

Ako u Portugalu bez nekih teskih mera ne bude visoka smrtnost i zauzeti kapaciteti bolnica onda je to to uz nadu da nece biti strasnih mutacija 

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Aleksija said:

jel vi stvarno imate utisak da jos raste?

kod nas je danas po zvanicnom izvestaju zzjz 23, najmanje od nekog avgusta. muz isao prekjuce u kovid ambulantu, srecom sve ok, nije korona, nema bas nikakve guzve, zavrsio brze nego sto sam mogla i da ocekujem.

moguce da je ovde sasvim drugacije nego svuda u srbiji.

 

Ne znam za rast, ali imam utisak da nije stalo. U kancelariji 6 od 13 pozitivno.

Link to comment
20 minutes ago, boldrock said:

 

Ne znam za rast, ali imam utisak da nije stalo. U kancelariji 6 od 13 pozitivno.

bas bezveze :(

ocigledno ima razlika.

 

ako je tacna ona procena o milion i vise zarazenih u poslednjem talasu (na osnovu cega god), to je potpuno jezivo, to bi bilo prakticno kao da su svi do sada zvanicno zarazeni bili pozitivni u samo jednom talasu. mislim da je pravi broj mrtvih zastrajuci cak i za srbiju naviklu na bezrazlozno umiranje.

Link to comment

Pauza u nastavi može da bude glavni uzrok ovog pada broja novozaraženih, pod uslovom da su brojke tačne.

 

Broj novozaraženih u svetu ponovo polako raste tako da i mi možemo da očekujemo novi rast broja novozaraženih već za 10ak dana jer ponovo otvaramo škole.

 

Link to comment
5 hours ago, Jeremija said:

 

Kod mene je suprotno, u ovom talasu bukvalno skoro svi koje poznajem su ili imali ili upravo dobili, zadnji primer (mada generalno ne volim o tome da pišem), drugar iz detinjstva dobio pre neki dan, i ne samo on, nego i njegova majka, žena i mala ćerkica.

 

 

O da.

 

I meni za ovaj talas ubedljivo najvise ljudi prijavilo zarazavanje. Armagedon u broju zarazenih - srecom, nije bilo teskih slucajeva.

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

 

O da.

 

I meni za ovaj talas ubedljivo najvise ljudi prijavilo zarazavanje. Armagedon u broju zarazenih - srecom, nije bilo teskih slucajeva.

Ako je jedan clan porodice zarazen svi ce biti. Delta je mnogo zaraznija. Znam po ucenicima u skoli, svi u porodici+babe, dede budu zarazeni.

Koleginica antivax je zarazila muza, dvoje dece, oca, majku i svekrvu. Pretekli su svi, tesko je bilo, nevakcinisani, u dobrim godinama neki. Mislim da je od nje pocelo sve jer je prva ona imala simptome 

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

 

O da.

 

I meni za ovaj talas ubedljivo najvise ljudi prijavilo zarazavanje. Armagedon u broju zarazenih - srecom, nije bilo teskih slucajeva.

 

 

Ni meni (da kucnem u drvo), najbliže je došao jedan dečko koji je svojevremeno radio za mene, i pored svih vakcina upala oba krila, hospitalizovan, isto cela porodica se razbolela, ja rekao ako vam išta zatreba mogu da vam donesem, slobodno nazovite, itd...

 

 

Niko me ne zove jedno jedno nedelju dana, ja nazovem, javi se žena, pitam kako je, ona kaže, "Eno ga, sprema se, idemo negde na rodjendan".  :ph34r:

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
21 minutes ago, Arkadija said:

Jel ste dobili SMS od Batuta kojim se pozivate da se vakcinišete i način prijave za željenu vakcinu.

Malo su zakasnili sa ovim, ali bolje ikad nego nikad.

 

2 komada...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...