Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

jel vi stvarno imate utisak da jos raste?

kod nas je danas po zvanicnom izvestaju zzjz 23, najmanje od nekog avgusta. muz isao prekjuce u kovid ambulantu, srecom sve ok, nije korona, nema bas nikakve guzve, zavrsio brze nego sto sam mogla i da ocekujem.

moguce da je ovde sasvim drugacije nego svuda u srbiji.

  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

virus je dostigao bioloshki maksimum bash u trenutku kad su se prepunile bolnice. bash zgodno. pa tako svaki put. kako je o dobro projektovan sistem, bukvalno vizionarski.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Janković iz Niša je jedan od malobrojnih likova u strukturama u koje zapravo imam povjerenja, ne vjerujem da je rekao nešto netačno. Drugo je pitanje zašto je moralo doći do tolikog rastezanja kapaciteta ovaj put.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

jel vi stvarno imate utisak da jos raste?

kod nas je danas po zvanicnom izvestaju zzjz 23, najmanje od nekog avgusta. muz isao prekjuce u kovid ambulantu, srecom sve ok, nije korona, nema bas nikakve guzve, zavrsio brze nego sto sam mogla i da ocekujem.

moguce da je ovde sasvim drugacije nego svuda u srbiji.

 

Kod mene je suprotno, u ovom talasu bukvalno skoro svi koje poznajem su ili imali ili upravo dobili, zadnji primer (mada generalno ne volim o tome da pišem), drugar iz detinjstva dobio pre neki dan, i ne samo on, nego i njegova majka, žena i mala ćerkica.

Link to comment
2 minutes ago, keitel said:

 

Janković iz Niša je jedan od malobrojnih likova u strukturama u koje zapravo imam povjerenja, ne vjerujem da je rekao nešto netačno. Drugo je pitanje zašto je moralo doći do tolikog rastezanja kapaciteta ovaj put.

upravo. bio je vrlo ostar zbog nepreduzimanja mera sve vreme, nije minimizirao opasnost nijednog trenutka.

 

sto se tice skole, mi smo isli 3 nedelje onlajn. nakon vracanja djaka u skolu, brojevi su nastavili da opadaju, ne tako brzo, ali su nastavili.

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Jeremija said:

 

Kod mene je suprotno, u ovom talasu bukvalno skoro svi koje poznajem su ili imali ili upravo dobili, zadnji primer (mada generalno ne volim o tome da pišem), drugar iz detinjstva dobio pre neki dan, i ne samo on, nego i njegova majka, žena i mala ćerkica.

ne, i kod nas je talas bio brutalan, bas strasan, pisala sam o tome - nesto ranije nego u ostatku srbije. ali kao i svaki talas, ima silaznu fazu, samo je pitanje ko se gde trenutno nalazi. 

tesko da cemo se zimus spustiti na letnji nivo, bez slucajeva, ali verujem da ce se desiti izvesno zaravnjivanje, bar neko krace vreme, na nesto manjem broju slucajeva.

 

 

  • +1 1
Link to comment
 
Kod mene je suprotno, u ovom talasu bukvalno skoro svi koje poznajem su ili imali ili upravo dobili, zadnji primer (mada generalno ne volim o tome da pišem), drugar iz detinjstva dobio pre neki dan, i ne samo on, nego i njegova majka, žena i mala ćerkica.
Isto i kod mene...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

zato sto je poceo mnogo ranije i nije skoro nicim zaustavljan.

plus, nasa dinamika je malo drugacija zbog onog jednog medjutalasa u julu prosle godine, kada je sve otvoreno na izvolte posle lockdowna.

Edited by Aleksija
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

virus je dostigao bioloshki maksimum bash u trenutku kad su se prepunile bolnice. bash zgodno. pa tako svaki put. kako je o dobro projektovan sistem, bukvalno vizionarski.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

1 hour ago, Jeremija said:

Drugim rečima, opet sledi falsifikovanje brojeva.

 

Nema potrebe, čovek je u pravu. Virus je dostigao biološki maksimum za koji je sposoban što se tiče tog soja, a BAZEN NIJE NEISCRPAN. Kod nas je talas ranije krenuo i apsolutno ničim nije sputavan, šta više, vlast je učinila sve što je u njenoj moći da se zarazi što je moguće više ljudi, te se zarazila većina koja je imala šanse da se zarazi, polovina je ovako ili onako vakcinisana i ovaj pad je rezultat svega toga, a nastaviće se i nadalje.

 

Onaj ko savetuje Vučića to je jako dobro znao, mere namerno nisu preduzete da bi krajm marata mogla svečano da se proglasi pobeda nad koronom, koja će tada de facto i biti ostvarena jer će virus na proleće ovde biti endemski.

 

Malecki problem su hiljade mrtvih i stotine hiljada obogaljenih, ali ko je ih jebe™, što se nisu čuvali™, bitno je da će Psiho pred punom Marakanom da proglasi pobedu 27.03.2022. godne.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

da ce se taj scenario realizovati, nisam sigurna, pogotovu ne u konkretan period godine. ali de je moguc - jeste.

uz naravno svesrdnu pomoc sistema koji ce uciniti sve da prilagodi podatke zeljenom stanju, pa posle izbora, kako bude.

  • +1 1
Link to comment
On 12.11.2021. at 14:59, Sandradjer said:

Nije nikada ovoliko cirkulisao kroz populaciju <18.

Moguce i 20k dnevno ukupno da smo imali, puta dva meseca.

A postoji i neki prirodni tok virusa, tj talasa 

Jankoviceva procena kao i moja, preko milion zarazenih. 

Morala sam da se pohvalim :)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mene Crna Gora zbunjuje. Kod nas je ovo već peti talas, a u Crnoj Gori je praktično drugi, jer ih je prethodni držao od jula prošle godine pa do maja ove. Onda su imali kratak predah do početka avgusta i od tada ponovo cirkus. Takođe, tamo ukupan broj registrovanih slučajeva čini gotovo 25% populacije, pa svejedno ne deluje da su blizu kolektivnog imuniteta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...