Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

15 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je malo smešna ta priča o rejtingu kao ultimativnom božanstvu.

Kao da njegova ekipa ne bi mogla da mu nabije rejting posle neke medijske kampanje, nakon otvaranja.

Mislim da nije rejting presudan što nemamo nikakve mere, nego (prosto i jednostavno) - lova.

 

Setite kako su prdeli o najvećem rastu (tj.najmanjem padu) u privrednoj aktivnosti, a to je upravo jer nikakvih mera zimus i jesenas u suštini nije ni bilo, za razliku od normalnih država.

ima i jednog i drugog, sigurno.

ja sam pazljivo pretila situaciju oko zatvaranja skola u novembru/decembru - dok po drustvenim mrezama nisu poceli glasnije da se cuju roditelji koji su za onlajn nastavu nego oni koji su za ostanak u skoli, niko nije pominjao prelazak na nastavu na daljinu. od momenta kada je epidemiolozima bilo jasno da se to mora desiti, proslo je jedno dve nedelje, par nedelja za vreme kojih su odsustvo velikog broja ucenika i broj slucajeva medju roditeljima postali vecini ocigledni.

to je ovo vec tradicionalno kasnjenje od nekoliko nedelja za uvodjenje cak i ovakvih kilavih mera - mislim da se delom moze pripisati fokus grupama i cekanju da se zaba sama skuva kad vidi kako ljudi padaju oko nje.

delom je, takodje, posledica toga sto je psihopata nikakav strateg, a ogromnim delom su svakako i pare.

 

i na kraju, kao stvorenje zla i destrukcije, predsednik se tesko snalazi u stvarima dobra, cak i kada treba samo da ih odglumi na kratak rok, kako bi kasnije mogao da nastavi da se bavi poslovima tamne strane :)

 

  • +1 2
Link to comment

U cabru smo. Videcemo sta ce biti. Mene najvise baca u ocaj broj ljudi koji ne razume "2m distance".  Ne znam sta je tu toliko tesko i sta nije jasno. Ovde je moguce zaraziti se bilo gde,  svi nesto zure,  nabijaju se 

 

Link to comment

Ako se provtrava, i ako se maske nose pravilno, i redovno menjaju, sanse za transmisiju se svakako smanjuju..zavisi i kolika je kancelarija, sto veci prostor, to bolje...

Link to comment

bas kao sto misko rece, maske i provetravanje obavezno i smanjuje se verovatnoca podobro.

cim pocne malo lepse vreme, nek vam prozor bude stalno otvoren.

(iskustva iz ucionice)

e sad, u ovom trenutku je svakako bezbednije bez ikakavog kontakta, ali ako mora...

  • +1 1
Link to comment

"Delatnosti čije obavljanje ne zahteva prisustvo...". Znači, kvar kompjutera je moguće regulisati, to će da radi?  Grejač u bojleru, elektro popravke, može i to? Tako sam razumeo. Problem će biti ako je potreban rezervni deo (novi hard disk ili pomenuti grejač), kako to nabaviti ako specijalizovane prodavnice neće raditi?

Link to comment
17 minutes ago, Re-ac-tor said:

Problem će biti ako je potreban rezervni deo (novi hard disk ili pomenuti grejač), kako to nabaviti ako specijalizovane prodavnice neće raditi?

Preziveces nekako... :isuse: 

Link to comment
26 minutes ago, Re-ac-tor said:

"Delatnosti čije obavljanje ne zahteva prisustvo...". Znači, kvar kompjutera je moguće regulisati, to će da radi?  Grejač u bojleru, elektro popravke, može i to? Tako sam razumeo. Problem će biti ako je potreban rezervni deo (novi hard disk ili pomenuti grejač), kako to nabaviti ako specijalizovane prodavnice neće raditi?

popravice u hodu.

 

svi znamo da je pametnije bilo poslati za pochetak drzavnu upravu kuci, ako zatvarash shkolu, onda bacash restrikciju i na opshtinu. a da ne jurcaju okolo i da im ne dash da se grupishu u ushcu. ali shta ako kotkuce pochnu neobuzdano da misle i generishu teorije zavere?

 

@edip@namenski. pa nije, meni je hard crkao na pola aprila proshle godine, usred dedlajna i houm ofisa, da nije bilo lika da mi to zavrshi legalno, ne znam tachno kako bih radila ono shto se chekalo da radim. naravno, ne bi ni kosmos implodirao da to nisam zavrshila, ali ideja i jeste bila da glumimo da je sve u redu, svako prema sposobnostima i mogucnostima.

Edited by gospa buba
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

@edip@namenski. pa nije, meni je hard crkao na pola aprila proshle godine, usred dedlajna i houm ofisa, da nije bilo lika da mi to zavrshi legalno, ne znam tachno kako bih radila ono shto se chekalo da radim. naravno, ne bi ni kosmos implodirao da to nisam zavrshila, ali ideja i jeste bila da glumimo da je sve u redu, svako prema sposobnostima i mogucnostima.

Ma razumem ja tebe, ali sustina je u tome da u ovakvim pricama svako, ama bas svako u ime neke slobode ili prava da se bori da mu se nesto ne uskrati moze da navede prakticno bilo sta - od hard diska do - a bivalo je i toga, bio sam u Bg tokom pccetaka korone - uskracivanja navike da se svako vece proseta od-do...

Situacija sa koronom je nesto k'o ratno stanje, da ne kazem bombardovanje: ili ce svi da postuju i budu ako treba naterani na postovanje, ili od posla nema nista.

Nemoj dalje da me pitas nista :D 

Mislim na to ko je, kako i koliko u danasnjoj Srbiji iole sposoban - ako uopste jeste - da resava problem o kome govorimo...

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

...meni je hard crkao na pola aprila proshle godine, usred dedlajna i houm ofisa, da nije bilo lika da mi to zavrshi legalno, ne znam tachno kako bih radila ono shto se chekalo da radim.

Baš zbog toga i pitam: i ja koristim računar za rad od kuće, čak se i tuširam... Toliko ima banalnih stvari koje mogu da naprave problem, treba se svega setiti.

Link to comment

Ove mere su sprdnja. 

Ne samo što ne služe ničemu, nego će pojačati i opravdati pizmu ovih što su zatvoreni. 

Neverovatni smo skakavci . Neverovatni. 

Narod koji se ovako ponaša i sprda sam sa sobom, ne zaslužuje da postoji. 

  • +1 6
Link to comment

pa kad je klijentela ogromna, a oni i bez toga ne znaju shta da rade. sa izuzetkom muchenog krejzi shtaba, koji zna shta treba da radi, ali to nikoga ne zanima.

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Ma razumem ja tebe, ali sustina je u tome da u ovakvim pricama svako, ama bas svako u ime neke slobode ili prava da se bori da mu se nesto ne uskrati moze da navede prakticno bilo sta - od hard diska do - a bivalo je i toga, bio sam u Bg tokom pccetaka korone - uskracivanja navike da se svako vece proseta od-do...

Situacija sa koronom je nesto k'o ratno stanje, da ne kazem bombardovanje: ili ce svi da postuju i budu ako treba naterani na postovanje, ili od posla nema nista.

Nemoj dalje da me pitas nista :D 

Mislim na to ko je, kako i koliko u danasnjoj Srbiji iole sposoban - ako uopste jeste - da resava problem o kome govorimo...

 

Zato ja i rekoh..utvrditi koje bi mere bi bile odgovarajuce, makar samo na nivou foruma..to bi bilo ekstremno zabavno za kibicere :)

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...