Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, Caligula said:

 

 

Mislis?

 

Samo da zatvore teretane, kafice, kafane i kladionice na mesec dana, skola onlajn - da kazna za ucesce na zurci/svadbi/rodjendanu bude 500E po osobi, za nenosenje maske 200E, da te pare idu kao pomoc medicinarima, kafedzijama i turistickim radnicima... i naravno drzava koja ce to da sprovede.

 

Niko od toga ne bi najebao a sve bi se smirilo dok si reko "stoka"

 

A firme ? Sve ono gde ljudi borave zajedno ? Mislis da mogu sve vreme svi da budu pod maskama..8 sati dnevno ? 

 

 

E da...banujte ove mizogine seksiste iznad, hvala.

 

Link to comment
 
 

Sve najnovije mere Kriznog štaba na jednom mestu

 

Vlada Srbije objavila je detaljan spisak mera u borbi protiv koronavirusa, koje su donesene danas na predlog Kriznog štaba.

Saopštenje prenosimo u celosti:

Krizni štab za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti Covid-19, predložio je danas nove mere za suzbijanje epidemije, koje će važiti od sutra, 17. marta 2021.godine do nedelje, 21. marta 2021. godine.

 

Od večeras, u 20 časova odnosno 21 čas biće zatvoreni svi ugostiteljski objekti, (kafići, restorani, barovi), tržni centri, sve prodavnice ( osim prodavnica prehrambene delatnosti), bioskopi, muzeji, galerije, kozmetički i frizerski saloni, saloni lepote, kladionice, kockarnice, dečije igraonice, teretane, vežbaonice, fitnes centri, bazeni, baloni za sport…

Takoreći, tokom narednih dana na snazi će biti epidemiološke mere kao i prethodnog vikenda.

Kako je vikend uobičajeno neradan, bitno je naglasiti da se mere zatvaranja ne odnose na preduzeća, fabrike i njihove interne organizacije rada i poslovne aktivnosti. Takođe, u uobičajenom radnom vremenu biće otvoreni svi šalteri državne uprave, pošte, banke, osiguravajuća društva, menjačnice…

Identično kao i za vikend, objekti na koje se ovo ograničenje rada u narednim danima ne odnosi i kojima je dozvoljeno da rade i tokom vikenda.

• Apoteke, ordinacije, laboratorije, stomatološke i veterinarske ordinacije, veterinarske apoteke.

• Trgovinski objekti u kojima se vrši prodaja prehrambenih proizvoda, pijace, zelene pijace, prodavnice stočne hrane, pet šopovi…

• Samostalni maloprodajni objekti u kojima se kupovina obavlja bez ulaska u objekat – kiosci i trafike.

• Objekti i radnje u kojima se pružaju usluge koje ne zahtevaju dugotrajno prisustvo korisnika i u kojima je kontakt ograničenog trajanja, poput obućara, staklorezaca, krojačkih radnji, stolarskih radnji, vulkanizeri, tehnički pregledi, auto-perionice, hemijska čišćenja …

• Benzinske pumpe u obavljanju delatnosti prodaje goriva.

• Restorani i barovi u okviru hotelskih i drugih kategorizovanih smeštaja isključivo za goste koji imaju prijavljen boravak u tom hotelu.

• Sportski objekti za pripremu i održavanje registrovanih takmičenja u okviru nadležnih nacionalnih sportskih saveza.

Bitne napomene su da šalter prodaje hrane u restoranima, kao ni šalter prodaja kafe i pića u lokalima na šetalištima nije dozvoljena.

Nadležni organi, inspekcijske službe i komunalna policija vršiće strogu kontrolu poštovanja epidemioloških mera u narednim danima i Vlada Republike Srbije i ovim putem još jednom poziva na poštovanje svih epidemioloških mera i apeluje na ličnu odgovornost svih građana. Sve mere uvode se radi zaštite zdravlja stanovništva i svođenja socijalnih kontakata na minimum ali do konačne pobede nad pandemijom potreban je doprinos svih pojedinaca u društvu.

 
Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

 

A firme ? Sve ono gde ljudi borave zajedno ? Mislis da mogu sve vreme svi da budu pod maskama..8 sati dnevno ? 

 

 

E da...banujte ove mizogine seksiste iznad, hvala.

 

 

Privreda mora da radi jbg, a bez svadbe ili decijeg rodjendana niko nije uginuo.

 

ja govorim o manjoj steti a ne o nultoj steti.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

 

Uh suviše bi pao rejting psihu sa takvim merama.

Najgore, rejting bi mu verovatno skočio, jer Srblji vole čvrstu ruku više nego leba jesti...

  • +1 1
Link to comment

Mene bi za početak zadovoljilo da se jasno, konkretno i taksativno navede šta se to tačno zatvara (po mogućstvu ne danas za sutra), umesto da ovako nagađamo, a na kraju se ispostavi da ne mogu da rade kafići i restorani. I da se tako nešto ne naziva "totalnim zatvaranjem".

I da neko od nadležnih makar pokuša da objasni zašto je jedna farbara ili gvožđara veća opasnost po javno zdravlje od Lilija kroz koji će proći 300 puta više ljudi dnevno, ali pretpostavljam da je to ipak viša matematika. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Halvard said:

Mene bi za početak zadovoljilo da se jasno, konkretno i taksativno navede šta se to tačno zatvara (po mogućstvu ne danas za sutra), umesto da ovako nagađamo, a na kraju se ispostavi da ne mogu da rade kafići i restorani. I da se tako nešto ne naziva "totalnim zatvaranjem".

I da neko od nadležnih makar pokuša da objasni zašto je jedna farbara ili gvožđara veća opasnost po javno zdravlje od Lilija kroz koji će proći 300 puta više ljudi dnevno, ali pretpostavljam da je to ipak viša matematika. 

Lili je veća opasnost, ali i puni budžet... Farbara nije opasnost, ali ne puni budžet bog zna šta, pa nije šteta da se zatvori... Jebo im mater...

 

Banke rade? Pošte rade? Baš logično...

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

Najgore, rejting bi mu verovatno skočio, jer Srblji vole čvrstu ruku više nego leba jesti...

Vole čvrstu ruku sve dok najdirektnije ne dohvati njih za vrat.

 

Naravno da bi mu totalno zatvaranje oborilo rejting.

Edited by Milošica
Link to comment
Just now, Milošica said:

Vole črvstu ruku sve dok najdirektnije ne dohvati njih za vrat.

 

Naravno da bi mu totalno zatvaranje oborilo rejting za koji procenat.

ALi bi naplata kazne bahatim partijašima, koja bi išla live na Pinku donela +++++... 

 

Nije ovde pitanje rejtinga, nego je pitanje budžeta, što privatnog, što državnog...

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

ALi bi naplata kazne bahatim partijašima, koja bi išla live na Pinku donela +++++... 

 

Nije ovde pitanje rejtinga, nego je pitanje budžeta, što privatnog, što državnog...

Slažem se za budžet, ali to je povezano i sa rejtingom. Državni direktno, privatni tih jačih glava indirektno. Na stranu što ipak mislim da jeste delom pitanje rejtinga i van tog konteksta novca.

 

Što se prve rečenice tiče, ti što se lože na igrarije sa Pinka već ionako glasaju za njega.

Edited by Milošica
Link to comment

Meni je malo smešna ta priča o rejtingu kao ultimativnom božanstvu.

Kao da njegova ekipa ne bi mogla da mu nabije rejting posle neke medijske kampanje, nakon otvaranja.

Mislim da nije rejting presudan što nemamo nikakve mere, nego (prosto i jednostavno) - lova.

 

Setite kako su prdeli o najvećem rastu (tj.najmanjem padu) u privrednoj aktivnosti, a to je upravo jer nikakvih mera zimus i jesenas u suštini nije ni bilo, za razliku od normalnih država.

  • +1 3
Link to comment
37 minutes ago, radisa said:

Najgore, rejting bi mu verovatno skočio, jer Srblji vole čvrstu ruku više nego leba jesti...

 

Pa nisam siguran, mi već godinu dana živimo tu kalkulaciju "koliko sme da se zateže i zatvara a da rejting ne pada". Izgleda da ovaj haos i ad hok donošenje odluka ljudima više odgovaraju nego neke dugoročne i predvidive mere koje bi od ljudi zahtevale 1 dugotrajnu disciplinu i poštovanje mera bez jasnog vremenskog ograničenja.

Uostalom 8.jula je hteo čvrstorukaški opet da zavede pol.čas pa je odustao samo zbog procene da bi mu to nanelo političku štetu.

Edited by Nikodije
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Inače sve više čujem:
Pozitivan mi muž/brat/sestra
i posle dva dana:
I majka i otac pozitivni.
Nekako mi izgleda da češće cele poridice oboljevaju...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Logično, provode vreme zajedno.

 

2 hours ago, vememah said:

 

Jako su im ubedljivi ti rezultati, sa 35% na 80% za osam dana, a pre toga skoro nedelju dana da se popne sa 30% na 35%.

 

8.3.

blic.rs/vesti/drustvo/britanski-soj-srbija-simptomi/2bllhxk

 

Moj jučerašnji "insajd" info glasio je da je britanac prešao 50%, ispostavlja se kao tačno... Verujem čak i da je R blizu tačnog, u proteklih godinu dana nikada se nije desilo da znam toliko ljudi koji su oboleli u tako kratkom vremenskom roku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...