Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

12 minutes ago, Hermetico said:

Misliš da će otkazati? Verovatno.

Otkazace,  samo ne stizu :D

Mislim da je trenutno najlosije stanje od pocetka pandemije

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, gone fishing said:

"Čak 80 odsto zaraženih, po onome što rade naše laboratorije, dokazano je inficirano britanskim sojem za koji je se zna da je veoma zarazan, da se lako širi. Dobrim delom i zato imamo ovako mnogo pozitivnih, a dobrim delom i zbog nepoštovanja mera", kaže za Kurir dr Tiodorović.

 

Jako su im ubedljivi ti rezultati, sa 35% na 80% za osam dana, a pre toga skoro nedelju dana da se popne sa 30% na 35%.

 

8.3.

Quote

 

U Srbiji je prisutno 35 odsto britanskog soja korona virusa, koji je, prema istraživanjima i podacima do kojih je došla naučna zajednica, zarazniji oko 60 odsto od obične varijante korona virusa i, kako se navodi, češće napada mlađu populaciju.

Podatak o procentu prisutnosti ovog soja virusa izneo je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a sličan podatak izneo je i dr Tiodorović, koji je pre manje od nedelju dana istakao da je potencijalna prisutnost britanskog soja u Srbiji oko 30 odsto.

 

blic.rs/vesti/drustvo/britanski-soj-srbija-simptomi/2bllhxk

  • +1 1
Link to comment

^^ Britanski soj - siri se mnogo efikasnije sa manjom kolicinom virusa. Cak je i vreme inkubacije krace. Za 3-4 dana.

Po stoti put.

Edited by Neutrino
Link to comment
22 minutes ago, Hermetico said:

Verujem i ja, valjda me iznerviralo što se na grupi govori kao da će da bude i iščuđava nad odloženim takmičenjima iz srpskog i matematike. Ja stvarno ne pobesnim lako i navikao sam na sve ali ovo kako se sad vodi škola, prošle nedelje i ove nedelje... Imam psihološke posledice. 

 

Juče me pitala koleginica da li će biti organizovano kao prošli put, nisam mogo da se setim koji je prošli. Saopštenje nismo ni postavili na sajt. Svi su klonuli duhom, baš se vidi. Biće samo da odradimo bilo kako i da se pozdravimo. Fascinantno mi je što je 80% nastavnika mislilo da nas šalju na onlajn na nedelju dana, kao da bi iko potego toliku promenu i šok za nedelju dana... I ti što sad znam da sve vreme nisu nosili maske, treba mi nedelju dana da to procesuiram. Ne mi dobro.

Sve razumem.  Kod mene u skoli je bio bunt,  traze nastavu uzivo. Nista ne kapiraju,  disa je ok,  to je jedina uteha.  

Sve vreme se pitam gde i sa kim ja radim.  

U glavi sam uveliko na Novom Zelandu :D

Edited by Sandradjer
  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Milošica said:

@SNARC

 

Ima tu mnogih koji nisu idioti. Mora država naći neki način da im bar delom nadoknadi ovo što se dešava.

 

Sve stoji..slazem se veoma. Ciljao sam vise na ovog idiota pojedinacno.

 

Inace..kao sto rece Sekler, svako od nas zna neke vlasnike kafana ili restorana koji su za neko zatvaranje koje bi dalo rezultate..ali ne ovu "Niti smrdim nit' mirisem varijantu". Ovo ne moze da daneki rezultat na duze staze.

Link to comment

i opet laprdaju kako se sve zatvara a nista se ne zatvara.. 

nisam ja neki fen kafica da se razumemo, al daleko vise zarazenih ima po kombinatima, i vise se ljudi zarazava po kombinatima nego po kaficima, al opet naravno ti kombinati se nece zatvarati..

tako da ono, dokle vise to laprdanje i kao satro neko sastancenje tih maloumnika iz tzv kriznog staba, koji ne bi znali ni da izoluju ovcu medj 100 svinja, a kamoli nesto drugo.. :coffee:

  • +1 4
Link to comment
Cekajte, hoce raditi servisi kompjutera, telefona, taxi?
 
Nek se nose u tri..jbt ispada da sve sto mi moze zatrebati nece raditi.
Taxi mora uvek da radi, kompjutere isto mora uvek neko da popravlja, telefoni su isto osnovna potreba i možda će biti zatvorene neke radnje koje su imale i servis ali to će biti i zbog objektivnih ličnih razloga... Ne mislite da se i ti prodavci, serviseri ne razboljevaju...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, SNARC said:

Valjalo bi da se mi ovde nekako dogovorimo koje bi nas mere zadovoljile.

 

 

 

 

Mene bi ovakve mere potpuno zadovoljile: 97-67-101

Edited by Filozof manijak
izmenio brojke :)
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, SNARC said:

Valjalo bi da se mi ovde nekako dogovorimo koje bi nas mere zadovoljile.

 

Taj dogovor..to bi bio spektakl.

ni totalni lock down sa policijskim casom jelte na neke 2 nedelje, ne bi imao neki uticaj, mozda smanjenje do 10% u najboljem slucaju, tako da je sve ispod toga besmisleno..

a kako znamo da toga nece biti, nek raspuste krizirani stab, i nek sve ide svojim 1 tokom, svakako ce tako biti ovako ili onako.. :coffee:

Link to comment
8 minutes ago, SNARC said:

Valjalo bi da se mi ovde nekako dogovorimo koje bi nas mere zadovoljile.

 

Taj dogovor..to bi bio spektakl.

 

 

Mislis?

 

Samo da zatvore teretane, kafice, kafane i kladionice na mesec dana, skola onlajn - da kazna za ucesce na zurci/svadbi/rodjendanu bude 500E po osobi, za nenosenje maske 200E, da te pare idu kao pomoc medicinarima, kafedzijama i turistickim radnicima... i naravno drzava koja ce to da sprovede.

 

Niko od toga ne bi najebao a sve bi se smirilo dok kazes "5G"

Edited by Caligula
  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

 

 

Mislis?

 

Samo da zatvore teretane, kafice, kafane i kladionice na mesec dana, skola onlajn - da kazna za ucesce na zurci/svadbi/rodjendanu bude 500E po osobi, za nenosenje maske 200E, da te pare idu kao pomoc medicinarima, kafedzijama i turistickim radnicima... i naravno drzava koja ce to da sprovede.

 

Niko od toga ne bi najebao a sve bi se smirilo dok si reko "stoka"

 

Uh suviše bi pao rejting psihu sa takvim merama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...