Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, theanswer said:

 

Izolacija se ne odnosi na tebe u onome što ti verovatno podrazumevaš, znači da imaš papir da ne smeš da izađeš iz kuće. Izolacija se odnosi na tebe da pošto imaš ukućane koji su bili u inostranstvu bilo bi dobro da je praktikuješ. 

 

I nemoj da se ljutite, ali mi stvarno nije jasno kako vam ovo nije jasno. 

Ma jasno je da je izolacija pozeljna, ali neko mora u prodavnicu, plus moram do vikendice da hranim pse... ne bih da mi policija pise prijavu ako me nè zateknu kod kuce

Link to comment
23 minutes ago, slepa živana said:

hvala puno!

jesu tebi odgovorili iz banke?

evo na cekanju sam za ukazanje agentovog glasa, ona automatska gospodja mi je ponudila da se "obavestim o mogucnuscu podizanja penzije". ja ne znam sta je ovo, ali u poslednje vreme kongruencija ne postoji, generalno - u kolokvijalnom govoru, sluzbenom, na medijima, internetu. i to izgleda ukinuto.

znam da nije sad tema, ali me vec duze vreme nervira :)

Link to comment
Just now, KNKNPNKN said:

Ma jasno je da je izolacija pozeljna, ali neko mora u prodavnicu, plus moram do vikendice da hranim pse... ne bih da mi policija pise prijavu ako me nè zateknu kod kuce

jbt

:isuse:

 

 

jebala te prijava. nek ti neko donese 10 konzervi hrane i dva ona leba iseckana i ostavi ti ispred vrata

Link to comment
2 minutes ago, KNKNPNKN said:

Ma jasno je da je izolacija pozeljna, ali neko mora u prodavnicu, plus moram do vikendice da hranim pse... ne bih da mi policija pise prijavu ako me nè zateknu kod kuce

 

Ako nemaš nikakvo rešenje po kome moraš da ostaneš kod kuće a nemaš preko 65 godina da se za tebe odnosi zabrana kretanja, nećeš dobiti nikakvu prijavu, samo logički razmišljaj. Za ovo drugo, naravno, koristi mere opreza, kada ideš u prodavnicu npr da ne bi zarazio druge ako si ti već zaražen i toeto. 

 

2 minutes ago, renne said:

Pa ja sam se više mogao zaraziti boraveći među stotinama đaka svakodnevno, kao i vaskoliko nastavno osoblje, nego tim pitem.
Ako çemo onako najiskrenije.
Ali dobro, grešan sam. Imamo još četiri dana da vidimo da li će svi da se razbole

 

Ma, brate, ja neću ništa da ti popujem, dovoljno si upućen u situaciju. Nego mi smešno kad si tako upućen kad kažeš možda jesam, možda nisam, znaš ti vrlo dobro. A ovo za 4 dana i slično, to je defanzivni mehanizam, pusti to. 

 

At the end of the day, svako će da radi kako misli, uvek bilo. 

Link to comment

Nesto mi pada na pamet da nisu cifru od 318k pustili da uplase narod da bi ostao kucama

 

Ako je to kumulativna cifra od 1. februara, tesko da su oni koji su presli granicu do pocetka marta mogli da zapate konrada™ 

Link to comment
8 minutes ago, KNKNPNKN said:

Jbg ne jedem hleb i konzerve

:lolol:

ti ko moja tetka. ona i njen sin pojedu celo pile za ručak i posvađaju se jer ostanu gladni. ja joj kažem doneće ti volonteri snsa neku pomoć. kaže ona, kilo brašna i kilo pasulja, hvala ne treba :lol:

Edited by slepa živana
Link to comment

A odakle vam to da je ta cifra nerealna? Ljudi i dan danas prelaze granicu, u oba smera, kamionski saobraćaj funkcioniše, gomila ljudi koji su prešli tada granicu, prešli su je još x puta u ovih mesec dana. Ako tu ubaciš i ljude koji jesu naši državljani a koji po svemu ostalom baš i nisu to je to. I negde se pisalo ovde da je ta cifra naglo sa 65k skočila za dan na 300k. Nije, ja sam slušao Vučića ili Brnabićku kad su rekli da je cifra oko 200k. I naravno da ti podaci postoje, pa koje će podatke država da ima ako neće koliko ljudi uđe u zemlju, to je bar lako za skupiti. 

 

Nego su se oni nadali da će ta cifra da bude 65k, pa ih je ovo gle čuda iznenadilo jer se u Srbiji inače divno živi pa niko ne ide preko da radi. Kontali su ostaće ljudi ilegalno preko 2,3 nedelje zabiće glavu u pesak jer će želeti da ostanu tamo da rade i posle, ali kurac. Pa nisu znali šta će sa svim tim ljudima jer su najavili te rigorozne mere samokarantina. Pa su skontali da ne bi mogli ni tih 65k ljudi da iskontrolišu a kamoli 300k plus pa su im napravili ove kao karantine u Moroviću. A živ nisam da znam koliko li je ljudi tamo smešteno i dal uopšte ima neko. Ja znam ljude koji dođu iz Mađarske pre  lupam 3 dana, pa se vrate opet, odvezu turu, vrate se, odvezu turu itd itd

Edited by theanswer
Link to comment

Ja mislim da je realna

Samo dovodim u pitanje vremenski raspon da li je validan

Sto se mene tice, ako ce naterati ljude da ostanu kuci - super! 

Link to comment
12 minutes ago, Aleksija said:

ja ne znam sta je ovo, ali u poslednje vreme kongruencija ne postoji, generalno - u kolokvijalnom govoru, sluzbenom, na medijima, internetu. i to izgleda ukinuto.

znam da nije sad tema, ali me vec duze vreme nervira :)

:lol: trebalo je da gledaš na rts kako se predaje lekcija o padežima. 

Link to comment

lol, koliko ljudi ne prate na času :happy:

- nije skočilo za dan sa 70k na 318k, cifra od 70k se odnosi na 3 dana pred uvođenje zabrane ulaska, tj karantina na granici, 318k je ukupno pridošlih gastosa od početka meseca

Link to comment

ja sam jutros vozila koalicionog na posao i malo sam se sokirala koliko je ljudi u kretanju...saobracaj u NSu oko 7h je bio kao u redovno stanje,bukvalno,umalo pa saobracajna guzva u jutarnjem spicu..

 

nema tu ni k da ne kazem od cega od karantina..

Edited by ivy
Link to comment
7 minutes ago, slepa živana said:

:lol: trebalo je da gledaš na rts kako se predaje lekcija o padežima. 

dobro ili lose?

 

ipak ce pre pronaci vakcinu nego sta ja dobijem agenta. ili tu negde...

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...