Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ja očekujem neko žešće sranje, ili neki info, ili neka teža mera... zašto bi menjali sistem obaveštavanja sada kad već manipulišu informacijama kako žele.
dobila sam informaciju da će od sutra biti uvedena zabrana kretanja za sve.
Zato što su pomerili policijski čas na 17h, pa da ovi novinari stignu da izmontiraju priloge i odu kući pre "rampe"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Austrija 9 mil stanovnika, cca 24.000 ljudi testirano

Srbistan 7 mil stanovnika, zaključno sa 22.3. u 18h - 761 testiranih [emoji15][emoji15][emoji15]

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
15 minutes ago, slepa živana said:

meni su poslali juče ponudu na mejl. ali na taj mejl ne može da se odgovori. a danas mi je već naplaćen jedan kredit. sad sam pisala onoj što mi je kao savetnik, imam njen mejl jer sam joj slala skenove nekih potvrda ranije... 

čitam odluku nbs i nije mi jasno kada počinje primena, mislila sam sa uvođenjem vanrednog stanja.

 

procitaj ovo pazljivo, drugi pasus:

https://www.nbs.rs/internet/cirilica/15/mediji/vesti/20200319.html

Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

to ne znate, zato što se niste testirali

jbt rene ko u buretu da živiš

 

:isuse:

 

Dobro. Kriv sam. Mogo sam i da ne podelim to sa vama, i šta sad.

To je bilo 14.3. u pola 5 ujutro. Nikakve vanredne mere tada nisu bile na snazi. Ni sa strane BiH niti sa strane Srbije.

Da su dali bilo kakav papir, ili bilo šta rekli, naravnp da bih poštovao sve.

Btw supruga nigde nije izlazila evo već devet dana, ja jesam iz hajmo reći opravdanih razloga

 

Link to comment

ništa mi nije jasno. ako je procenjeno da su ljudi koji su od određenog datuma došli iz inostranstva potencijalno zaraženi, a pre tog datuma se nisu izdavala rešenja o izolaciji niti jasna uputstva građanima, šta ih koj moj sad obilaze, ako im ne izdaju rešenja.

Link to comment

Ako uvedu totalnu zabranu kretanja, jel nema više ni odlazak do prodavnice po hleb i novine? Ni do apoteke? Kako će ovi moji, tj kako ću ja da im podignem lekove u tamo nekom terminu?

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Ako uvedu totalnu zabranu kretanja, jel nema više ni odlazak do prodavnice po hleb i novine? Ni do apoteke? Kako će ovi moji, tj kako ću ja da im podignem lekove u tamo nekom terminu?

 

Moći će da se ide i do prodavnice i apoteke. 

Link to comment
10 minutes ago, renne said:

Dobro. Kriv sam. Mogo sam i da ne podelim to sa vama, i šta sad.

To je bilo 14.3. u pola 5 ujutro. Nikakve vanredne mere tada nisu bile na snazi. Ni sa strane BiH niti sa strane Srbije.

Da su dali bilo kakav papir, ili bilo šta rekli, naravnp da bih poštovao sve.

Btw supruga nigde nije izlazila evo već devet dana, ja jesam iz hajmo reći opravdanih razloga

 

Meni i dalje nije jasno da li se izolacija odnosi i na mene, moji su se vratili iz inostranstva, a ja nisam nigde putovao

Link to comment
1 minute ago, KNKNPNKN said:

Meni i dalje nije jasno da li se izolacija odnosi i na mene, moji su se vratili iz inostranstva, a ja nisam nigde putovao

 

Izolacija se ne odnosi na tebe u onome što ti verovatno podrazumevaš, znači da imaš papir da ne smeš da izađeš iz kuće. Izolacija se odnosi na tebe da pošto imaš ukućane koji su bili u inostranstvu bilo bi dobro da je praktikuješ. 

 

I nemoj da se ljutite, ali mi stvarno nije jasno kako vam ovo nije jasno. 

Edited by theanswer
Link to comment
Just now, Arkadija said:

Ako uvedu totalnu zabranu kretanja, jel nema više ni odlazak do prodavnice po hleb i novine? Ni do apoteke? Kako će ovi moji, tj kako ću ja da im podignem lekove u tamo nekom terminu?

 

Ovako je u Parizu vec 5 dana.

 

Zabranjeno je čak i slobodno kretanje.

 

Dozvoljeno je samo u slučaju pet preciznih razloga:

 

1. Odlazak na posao, ako je posao obavezan
2. Kupovina namirnica
3. Odlazak kod doktora
4. Pomoć familiji
5. Kratka šetnja oko mjesta stanovanja radi minimalne fizičke aktivnosti, ili radi šetanja kućnog ljubimca

Link to comment
ništa mi nije jasno. ako je procenjeno da su ljudi koji su od određenog datuma došli iz inostranstva potencijalno zaraženi, a pre tog datuma se nisu izdavala rešenja o izolaciji niti jasna uputstva građanima, šta ih koj moj sad obilaze, ako im ne izdaju rešenja.
Ma ni meni. Ali najiskrenije
Link to comment
 
Izolacija se ne odnosi na tebe u onome što ti verovatno podrazumevaš, znači da imaš papir da ne smeš da izađeš iz kuće. Izolacija se odnosi na tebe da pošto imaš ukućane koji su bili u inostranstvu bilo bi dobro da je praktikuješ. 
 
I nemoj da se ljutite, ali mi stvarno nije jasno kako vam ovo nije jasno. 
Pa ja sam se više mogao zaraziti boraveći među stotinama đaka svakodnevno, kao i vaskoliko nastavno osoblje, nego tim pitem.
Ako çemo onako najiskrenije.
Ali dobro, grešan sam. Imamo još četiri dana da vidimo da li će svi da se razbole
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...