Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, harper said:

 

Ja i ne ocekujem pad u sledecih mesec dana, bilo bi dobro da ne raste dalje od ovoga.

vaistinu, ovo podseća na zatišije koje smo imali od sredine avgusta do sredine oktobra

 

c19.jpg.c80c17fe535501099d0114d7730a9d5a.jpg

 

- ako se ponovi situacija od jesenas, nadam se da neće, pitanje je gde se trenutno nalazimo, tu gde pokazuje crna ili gde pokazuje zelena strelica

Link to comment

Tesko je ovo psolednjih mesec dana zatisje, pre stagnacija..zatisje je ono sto se desava u regionu,a mozda cak i kraj epidemije za njih za ovu sezonu..morali bismo maksimum hiljadu d aimamo, pa d apricamo o nekom zatisju..mi opet, izgleda, psotajemo najgori od sve dece, nije nam prvi put, da li ce se i kako stvari odvijati u narednom periodu, neizvesno je, ali trenutni trend ne ohrabruje bas..

Edited by Misko
Link to comment

imamo prisustvo britanskog soja, tako da može da se očekuje nagli porast kao i da taj soj postane dominantan. Obuhvat vakcinacijom je premali, tako da to neće imati nikakvog efekta. Mislim, ne mi, niko nema odgovarajuć obuhvat.

  • +1 1
Link to comment

Najpametnija  filozofija  je, biti oprezan, ali bez panike, naravno, licemerno je da ja to pricam, jer je se ni sma ne pridrzavam, ali, ispada da je tako najbolje..

Au, Dzejms, ne kaci to, ima narod da se  opusti mnogo..salu na stranu, o dva esktrema svi praciju od kad su mutacije nastupile, i licno bih podrzao stav onih koji kazu da teba, kao i do sada uopstalom, biti na oprezu, ali, zalazenje u strah, anksioznost, paniku, ne vodi nikud,a cini se da ljudi rade ili ovako ili onako..a oba modela ponasanja su  stetna.. 

Edited by Misko
Link to comment

blagoj si ga vama


ja sam od kraja maja, kad je krenulo opuštanjetm uz dodatan posao koji iziskuje manje više 5 radnih dana, po 6-8 sati imao i 38 radnih dana honorarnog posla, od kojih je 21 dan bio van beograda u dijapazonu od subotice do surdulice. sa sve maltretmanom maska do tamo i nazad, i tjekom rada, asepsoli, toplomeri

 

na trenutke mi je pucala glava tj kičma, al verujem da bi odlepio da posao moram da radim od kuće 5 dana po 8 sati

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Misko said:

Najpametnija  filozofija  je, biti oprezan, ali bez panike, naravno, licemerno je da ja to pricam, jer je se ni sma ne pridrzavam, ali, ispada da je tako najbolje..

Au, Dzejms, ne kaci to, ima narod da se  opusti mnogo..salu na stranu, o dva esktrema svi praciju od kad su mutacije nastupile, i licno bih podrzao stav onih koji kazu da teba, kao i do sada uopstalom, biti na oprezu, ali, zalazenje u strah, anksioznost, paniku, ne vodi nikud,a cini se da ljudi rade ili ovako ili onako..a oba modela ponasanja su  stetna.. 

Bez uvrede prema bilo kome, više vjerujem Laucu koji imenom i prezimenom i titulom i akademskim pedigreom stoji iza svojih riječi nego paušalnim ocjenama da smo najebali. Možda je to moj trip neki da vučem na silu na optimizam, ali nije sve ni u toj projekciji. 

Link to comment
18 minutes ago, James Marshall said:

Bez uvrede prema bilo kome, više vjerujem Laucu koji imenom i prezimenom i titulom i akademskim pedigreom stoji iza svojih riječi nego paušalnim ocjenama da smo najebali. Možda je to moj trip neki da vučem na silu na optimizam, ali nije sve ni u toj projekciji. 

brojniji su respektabilni naucnici koji smatraju nove sojeve realnom opasnoscu. mada niko ne kaze da je smak sveta u pitanju.

no, s druge strane, i ja se nadam da kod nas kombinacija prokuzenosti i vakcinacije ipak vec stvara neku barijeru. nemoguce je da da se ponovo nadjemo onde gde smo bili prosle godine - jedino sto ce se sve vise razvuci nego sto bi se desilo da nije doslo do znacajnijih mutacija.

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

Tesko je ovo psolednjih mesec dana zatisje, pre stagnacija..zatisje je ono sto se desava u regionu,a mozda cak i kraj epidemije za njih za ovu sezonu..morali bismo maksimum hiljadu d aimamo, pa d apricamo o nekom zatisju..mi opet, izgleda, psotajemo najgori od sve dece, nije nam prvi put, da li ce se i kako stvari odvijati u narednom periodu, neizvesno je, ali trenutni trend ne ohrabruje bas..

 

Crna Gora je nedostižni šampion trenutno:

 

Quote

Ukupno su dijagnostikovana 584 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

 

Link to comment
23 minutes ago, Anonymous said:

 

Crna Gora je nedostižni šampion trenutno:

 

 

rešili da steknu kolektivni imunitet do početka sezone

 

Link to comment

Ako je neko zainteresovan da se pojavi. Komemoracija u organizaciji Sindikata lekara i farmaceuta Srbije.

Ne znam da li je bilo (ne čitam redovno teme ovde, dosta mi je), ne znam da li je okačeno negde drugde na PPP. Ako jeste, izvinite.

 

 

Синдикат лекара и фармацеута Србије Вас обавештава да ће се дана 15.02.2021. године у 12:05 часова, испред зграде Владе Републике Србије у Београду, ул. Немањина бр. 11, одржати комеморација преминулим колегама, свим преминулим здравственим радницима и свим преминулим у епидемији COVID 19.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...