Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 hours ago, Meazza said:

Ja sam tacno znao da ih je toliko.

 

Naravno da jeste. 2/3 Srbije su debili/maloumnici odnosno govna. 

 

To se vidi po rezultatima izbora, jer samo te dve kategorije glasaju za vučića.

Link to comment

Meni nije jasna moja firma, a nije jedina. Prvo nismo uopšte radili, onda smo počeli u nekim rotacijama, pa se dosta ljudi zarazilo, pa su rekli, ok - ko se oseća nesigurno, nek ostane da radi od kuće, a ko hoće da dolazi na posao, može da dođe, pod uslovom da vas ne bude više od 30% (nije bilo ni 10), maske i sve kako ide,

 

I to je funkcionisalo dobro.

 

Da bi onda nekome s vrha palo na pamet kako treba malo i da se družimo, te da se rotacije  vraćaju i to kao obaveza. Tako da ja sad dolazim dve pa sam kod kuće jednu nedelju.

 

Prvo - čemu to kad je sistem funkcionisao i niko nije doživeo krizu druženja, a posao je takav da većina zaposlenih može da ga radi od kuće.

 

Drugo - čemu to kad i dalje po ceo dan visimo na timsu i druženje, zbog kog smo se svede na to da te neko najčešće tera iz kancelarije ili pokazuje rukom da ćutiš jer je šta - pa na timsu.

 

A ti s vrha kojima je nedostajalo druženje su bili dva dana i nestali. Mislim da je rad od kuće, makar po stranim, šatro civilizovanim firmama kao što moja želi da se predstavi, mogao da se nastavi još neko vreme. I klijenti su se vratili na posao, i oni vise na timsu ceo dan i sve je prilično bizarno, posebno kad broj zaraženih raste a mi baš i nismo "esencijalni radnici".

Link to comment

Ima istine, bilo je tu i tamo "hodničkih" priča kako se zloupotrebljava rad od kuće, u smislu odlazi se po decu u školu, u prodavnicu itd... Kao da na poslu nemamo pauzu.

 

 

Link to comment
Ima istine, bilo je tu i tamo "hodničkih" priča kako se zloupotrebljava rad od kuće, u smislu odlazi se po decu u školu, u prodavnicu itd... Kao da na poslu nemamo pauzu.
 
 
Pa da to je ta paranoja menađera...
Mada ja imam rođaka koji radi od kuće ujutru obavi za 2 sata sve, onda izađe sa sinčićem u park, a ženi kaže da na 15 minuta "mrda mišem"...
A opet prijateljeva žena koja dobija pozive da uradi poslove i uveče u 20h jer "nisi pre podne sve vreme radila"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Ima istine, bilo je tu i tamo "hodničkih" priča kako se zloupotrebljava rad od kuće, u smislu odlazi se po decu u školu, u prodavnicu itd... Kao da na poslu nemamo pauzu.
 
 
ako svi sede kod kuce, kako znaju ko je u prodavnici :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

ja radim od kuce od 12. marta prosle godine... I poludecu... Realno mislim da radim vise, ali mnogo neefikasnije...

Ono sto bi resila za 5 min. usputnog razgovora sa nakim ovde se svede na Teams, dopisivanje, pa na kraju, Da te pozovem,

pa razgovor, pa E treba nam i Mika da ga pitamo, ajde zovi, nije tu, ok kasnije, i onda ko zna kad, a tebi neka trivijalija

visi u vazduhu i zakomplikuje ti stvar....

Da ne pricam da vodim neke juniore, koje nisam ni videla, i tako...

 

A i ne uspevam da se distanciram od posla... Ranije, kako pritisnem dugme od lifta kad idem kuci, tako resetujem mozak i udjem

u "private life" mod, a sada mi je "Bussines mod" usao u kucu i ne mogu da ga izbacim...

 

Jedva cekam da se vratimo u office, ali izgleda ne pre juna...

  • +1 3
Link to comment

Da ne grešim dušu - jedna od dobrih stvari ovog povratka na posao je ta što se u 17h pokupim i idem, kao u stara dobra vremena, i to fizičko distanciranje od posla stvarno znači.

 

Međutim, mislim da smo mogli još malo da sačekamo, iako se slažem da je rad od kuće da se čovek obesi (makar meni ne prija uopšte), ali ni rad iz kanca na timsu nije mnogo bolji, osim što se čovek upriliči, obuče, našminka, uključi kameru:)

 

Ako ništa drugo, da su firme koje stvarno ne moraju da potrče nazad u kanc ostale da rade kod kuće, smanjila bi se gužva u prevozu, ovako dadoh platu na car:go (nemamo gde da parkiramo) i jedva čekam da prođe deset dana od druge doze vakcine da najzad uđem u GSP i ne poželim da nasilno navlačim maske preko noseva.

Edited by angelada
Link to comment
18 minutes ago, gsb said:

A i ne uspevam da se distanciram od posla... Ranije, kako pritisnem dugme od lifta kad idem kuci, tako resetujem mozak i udjem

u "private life" mod, a sada mi je "Bussines mod" usao u kucu i ne mogu da ga izbacim...

dobrodošli u čari privatnog posla :dry:

 

ja tako radim već godinama, a klijenti zovu u 6 ujutro, u podne u ponoć, subota, nedelja, praznik

mnogo je zajebano za mentalno zdravlje 

Link to comment
31 minutes ago, dùda said:

dobrodošli u čari privatnog posla :dry:

 

ja tako radim već godinama, a klijenti zovu u 6 ujutro, u podne u ponoć, subota, nedelja, praznik

mnogo je zajebano za mentalno zdravlje 

Da, gledala sam to u neposrednoj blizini pre vise od 10.god.... Isplati se samo ako si ti vlasnik tog privatnog posla...

Pa imas neki osecaj da ne radis "samo" za platu, nego da gradis i nesto "svoje"...

Nema godisnjih odmora... nema opustenog zezanja sa klincima... samo pauze izmedju mobilnog, maila ... i sekiracijie...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...