Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

17 minutes ago, jezovuk said:

Promako ti 1, ante portas...

:OCD:

Jbg, radio sam replace u editoru, ovo je bilo u padežu, promaklo mi...

 

ALi, jbt, peams 1/1 a napisana osamdesetih...

 

Imam ja još... Ovde ne moram ništa da menjam... Kao da je danas pisano... Moj bold

 

Quote

Taj orkestar stari nema pojma u stvari
i večito peva svoje "tra-la-la-la".
I sto da se menja kad su uslovi čisti:
prvi su i jedini su na Top-listi.

Taj orkestar stari dugo pali i žari,
uz evergreen temu zvanu "tra-la-la-la"
i što da se vežba da se proširi lager
za publiku je dosta jedan jedini šlager!

I samo ja, pa ja,
o draga gospoja,
o tako pametan,
i tako postojan.


I ja ću da vam sviram,
a vi plešite
u krug i pogled dole
i ne grešite.

Taj orkestar stari dobro poznaje stvari
čim traje toliko uz "tra-la-la-la"!
Da stigneš do neba treba znanja i truda
a niko od nas za to nema ... snage.

Taj orkestar stari audicije kvari
jer pevaju neki svoje "tra-la-la-la".
Al' brzo se svaki anti-talenat smiri
jer slučajno su stari momci vrhovni žiri.

Ovi što gude se najviše trude,
al' već u refrenu sve drukčije bude
- dominiraju trube.

Koriste bubnjeve bolje od grupa
i svima pokazuju kako se lupa,
nikad ritam ne gube.

I samo ja, pa ja...

Taj orkestar stari ima izvesne čari
al' već se pevuši novo "tra-la-la-la"
i što više slušam, sve sam više tog dojma
da nikad nisu imali pojma, pojma!

 

  • +1 2
Link to comment

Potpuno iznenađujuće, srpske vlasti spavale su dubokim snom po pitanju nabavke vakcina.

 

Quote

Brnabić: Srbija će [najverovatnije] tek u drugoj polovini sledeće godine imati na raspolaganju vakcine protiv COVID-19.

...

Ja sam juče :ajde: imala razgovor sa jednim od proizvođača vakcina koji će uskoro biti registrovan mislim i pri EU, do koga smo jedva došli i koji je rekao, da, možete da dobijete vakcinu u 4. kvartalu 2021. Do tada smo već prodali sve naše vakcine.

https://www.slobodnaevropa.org/a/30969381.html (na 2:11)

 

Hrvatska:

 

Quote

 

Sve zdravstvene ustanove dobile su "nalog" Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo po kojem do ponedjeljka moraju županijskim zavodima dostaviti popis svojih djelatnika koji se namjeravaju cijepiti protiv covida-19 kako bi se na vrijeme mogao napraviti detaljan plan cijepljenja.
...
Po svemu sudeći, zdravstveni djelatnici koji se odluče na cijepljenje cijepit će se u svojim ustanovama koje trebaju odrediti osobe za procjepljivanje kao što se to čini i kod cijepljenja za gripu. Naime, oni, kao i korisnici i zaposlenici domova za starije, u planu su za cijepljenje u prvoj fazi. Nakon toga slijedi druga faza u kojoj će se cijepiti stariji od 65 godina i kronični bolesnici pa je to razlog što su do jučer liječnici obiteljske medicine trebali dostaviti županijskim zavodima za javno zdravstvo podatke o tom dijelu populacije o kojoj se i inače skrbe.

No, uskoro bi trebao slijediti i poziv građanima da se prijave za cijepljenje svojim liječnicima obiteljske medicine kako bi se također morao napraviti plan cijepljenja po ordinacijama s točnim brojem potrebnih doza.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/uskoro-prve-predbiljezbe-obiteljski-lijecnici-popisuju-sve-koji-se-zele-cijepiti-protiv-covida-15035937

 

Quote

Hrvatska je, zasad, rezervirala 4,5 milijuna doza, što bi trebalo biti dostatno za više od pola populacije.

https://www.jutarnji.hr/globus/politika/sest-kljucnih-pitanja-o-cjepivu-i-cijepljenju-mozemo-li-izdrzati-dok-ne-stigne-15034988

Edited by vememah
Link to comment
Just now, gone fishing said:

kako smo krenuli imaćemo imunitet krda za već za srpsku novu godinu

super, samo necemo imati nijednu funkcionalnu bolnicu niti pismenog lekara i sestru

 

a necemo imati ni imunitet krda

Link to comment

Ne, ovo je prosto genijalno, moram sve da kvotujem...

Quote

"Nabavka vakcina je skup proces. Za sve vakcine, bilateralno ili kroz međunardone mehanizme, kao što je Covax, avansno morate da platite da stanete u taj red. Da izdvojite iz budžeta koji je već iscrpljen. Ako ne možete, vi ne stajete u red, što znači da nemate vakcinu tokom 2021. godine", ukazala je premijerka.

Srbija, dodala je, danas ima veći međunarodni ugled, i u malo je drugačijoj situaciji, iako svakako mučnoj, da dođe do vakcine, ali da se može zamisliti kako siromašnije zemlje, i to što imaju više stanovnika, ne mogu ni da dođu do proizvođača vakcine.

Iznela je podatak da je, primera radi, Kanada unapred kupila toliko vakcina da može pet puta da vakciniše svakog Kanađanina.

"Verujem da će te zemlje biti solidarne da ih daju ili prodaju zemljama, ali one neće doći dok se imućnije zemlje prvo ne vakcinišu i steknu dodatnu prednost nad ostalim svetom", istakla je Brnabić.

Premijerka je navela da će zalihe Fajzerove vakcine, koje će se proizvoditi 2021, gotovo sve otići u bogatije zemlje, jer su 96 odsto te vakcine već kupile zapadne zemlje.

"Mi smo u situaciji da imamo nešto opstimističniju sliku po pitanju vakcina, ali je borba teška i mučna i odvija se svaki dan. Juče sam razgovarala sa proizvođačem vakcina koja će uskoro biti registrovana u EU, i do kojeg smo jedva došli. On nam je rekao - 'da, možete da dobijete vakcinu od nas, u četvrtom krartalu 2021. godine, do tada smo prodali'", prenela je Brnabić.

"To je Srbija, a zamislite siromašnije zemlje, koje imaju i više stanovnika", dodala je.

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Odjebali si uh za ugradnju... Traže nekog sa kim će moći da se ugrade...

 

Gde su Rusi i Kinezi?

 

prva rečenica je bezobrazluk...

 

Budžet je već iscrpljen, ali se moglo danas donirati dodikovcima 20.000.000 eura, što je 2 miliona vakcina... Ma jebem im mater lopovsko pljačkašku...

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Odjebali si uh za ugradnju... Traže nekog sa kim će moći da se ugrade...

 

Gde su Rusi i Kinezi?

 

prva rečenica je bezobrazluk...

 

Budžet je već iscrpljen, ali se moglo danas donirati dodikovimcima 20.000.000 eura, što je 2 miliona vakcina... Ma jebem im mater lopovsko pljačkašku...

jbg kada nam je predsednik bosanac poreklom, nema nama sreće dok neki piroćanac ne zasedne na vlast :happy:

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Odjebali si uh za ugradnju... Traže nekog sa kim će moći da se ugrade...

 

Gde su Rusi i Kinezi?

 

prva rečenica je bezobrazluk...

 

Budžet je već iscrpljen, ali se moglo danas donirati dodikovcima 20.000.000 eura, što je 2 miliona vakcina... Ma jebem im mater lopovsko pljačkašku...

ruska i kineska nam ne ginu na kraju, kontam da od fajzerove ovde nema ništa.

  • +1 1
Link to comment

Lagano,sad ce ako se malo digne javnost zasto tako kasno,kupiti ruske ili kineske,vec vidim.Posebno ovo oko putovanja u inostranstvo a nisi pelcovan.Pa da predstave kao pobedu,bice i torta u obliku sputnika V.:D

 

Mada nije iskljuceno da ne mogu uopste da organizuju efikasno masovno pelcovanje.

Edited by Bogotac
Link to comment

ja sam siguran da ce opet Djilas biti kriv.

 

Sada cekam sta ce tašta da kaze. Ona je prije sedam dana odusevljeno rekla da ce vakcinacija u srbiji poceti krajem mjeseca zahvaljujuci naravno Vucicu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...