Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ne znam gde bih sa ovim a osecam potrebu da svi procitaju

 

https://slobodnarec.eu/beleska-za-slavicu-ljudi-umiru-naivni-dok-ti-siris-teorije-zavere/?fbclid=IwAR29WJQkNKkmygR0YH_i-aGee7zS9spwcVNTPbWZnq6Sw5VdcwnrekTwpUQ

 

Quote

Dok mi se vizir magli, a gaće su mokre od znoja, ja pokušavam da ubedim ljude koji se guše za vazduh da pročitaju tvoj novi tekst, Slavice*, kako je ovo samo zavera i da virus ne postoji. Ali, ne slušaju me Slavice. Umiru mi onako naivni kakvi su i došli.

 

Link to comment

@Jumanji

smatra se da je potreban tim od 17 ljudi da bi se 24/7 pratila neka osoba, što daje odgovor na pitanje kako to da poznati islamisti uspeju da izvedu terorističke napade, nema zemlje koja je sposobna da istovremeno prati hiljade potencijalnih manijaka

Link to comment

Nemam pojma.sta se smatra, ja samo.smatram da doticni nije apsolutno nikakav faktor ni za koga, ne vredi pisljiva boba, osim po svoje duznike (e sad jedino ako ga od njih cuvaju), da bi mi placali tu svinjariju.


**

  • +1 1
Link to comment

E sad, da li su dužnici ili je nešto drugo, nisam baš sklon teorijama zavere ali,  da li je persona umešana u neke rabote oko događaja iz Marta 2003. vrv se nikada neće saznati ali svakako neko zna nešto jako bitno što mi možemo samo da naslućujemo pa čak ni to.

Msm 9 pubova zbog dužnika....ma ajte molim vas, nema šanse :laugh:...ozbiljnija je stvar u pitanju, mnooogo ozbiljnija.

  • +1 1
Link to comment

respiratorni centar na klinici za infektivne bolesti je nastao kada je bila epidemija polio virusa (koja kod nas nije eksplodirala kao u Americi), pa je ostala oprema i namena i posle se koristio za raznorazna stanja, nadam se da će tako biti i sa "svemirskom bolnicom". Kada ne postoji plan razgranavanja postojećih zdravstvenih ustanova i plansko ulaganje, najbolje čemu možemo da se nadamo je ono što ostane u trenucima nužde kada moraju da se daju pare, hteli-ne hteli, posle ostane za redovnu upotrebu

 

ja apsolutno ne mogu da zamislim da je ova zemlja nekad imala zavod za urbanizam, plansko grananje ključnih ustanova poput sportskih centara, bolnica, itd. Cenim da je i tada to bilo traljavo funkcionalno i ni izbliza nije radilo kako je zamišljeno, ali u odnosu na danas je dijametralna situacija

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Mos said:

Može biti malo i kurčenje. Deluje mi kao da je stupio u tu sredovečnu fazu patkometrije, a i pre joj je bio sklon. Samo na mladalački™ način.

I meni se čini. Čak i ako ti je zaista potrebno toliko obezbeđenje, sigurno nećeš na televiziji reći da je ono desetkovano.

Link to comment

Učestvuvao je u izručivanju Slobodana, pretili mu svakakvi dugo.  Pretpostavljam da je ništariji tako ostalo obezbeđenje. Danas je skaradna pojava kojoj bi bilo najbolje da se samoinicijativno isključi iz javnog života. Nažalost, taj film nećemo gledati.

  • +1 1
Link to comment

Naravno da neće ako jé..vrv je mislio, ako je išta i mislilo govedo, na celu jedinicu iz koje se regrutuje njegova pratnja.

Ali čemu i jedan (1) pripadnik drzavne službe koji se bavi njegovim obezbeđivanjem, naravno o našem trošku?

Link to comment

danas gledam lokalne podatke  -tacno 2/3 registrovanih pozitivnih od pocetka pandemije su oni testirani od 1. novembra do 9. decembra. a uzice je pretrpelo i vrlo znacajan talas u junu/julu. to prilicno govori o razmerama ovoga sada.

  • +1 1
Link to comment

Direktorka bolnice u Batajnici: "Nema lekara, nema sestara."

Profesor Miodrag Zec: "Jedan od razloga zašto smo tako siromašni je zato što ne koristimo kako treba jedini resurs koji je neiscrpan - obrazovanje. Decu iz Matematičke gimnazije izvozimo, a mi dobijamo rijaliti programe. Čovek je osnovni razvojni resurs, dar Božiji, a kroz obrazovanje povećava svoje sposobnosti koje su mu latentno date, kao mislećem biću. Ako ne razvije svoj potencijal, onda je osuđen da koristi samo rudimentarne sposobnosti."

Ovde ne da više nema lekara ni sestara već ni dobrih električara, vodoinstalatera, zidara... Sve su razjurili, svi normalni, obični  ljudi ovde su postali višak. Nisu samo pare razlog, ovde postaje nesnosno živeti.

  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...