Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, gospa buba said:

jel mi stvarno znamo da smo na 40%? :unsure:

 

Ne znamo, nagađemo ststistički... A setimo se bivšeg kolege Recycle Bina, šta je objašnjavao o ststistici...:fantom:

Link to comment
21 minutes ago, Ayatollah said:

Ne, nisu dali odobrenje, i odbili su da daju preliminarno odobrenje na neviđeno, ali će izgleda dati uslovno odobrenje zbog hitnosti situacije - dobiješ listu uslova koju moraš da ispuniš u određenom roku, obično godinu dana, inače se dozvola povlači, ako ispuniš dobiješ redovnu dozvolu.

 

 

trebalo je da daju preliminarnu dozvolu prošle sedmice, ali je odloženo odlučivanje za 29. decembar.

kad se to završi, onda zaključak šalju svakoj pojedinačnoj zemlji na usvajanje.

za modernu je za 13. januar zakazan 'sastanak'.

Link to comment
19 minutes ago, fren said:

I da se necemo prokuziti dotad? Tek krecu proslave Nove god., novogodisnja snizenja, zimovanja... Ako smo sad na 40%, do aprila cemo biti na 70%.

 

sa 40% bili bi spasheni.

 

MIslim da je procenat daleko manji, s obzirom na broj ukupno hospitalizovanih od septembra na ovamo (one ranije ne racunam jer su vec ispali iz imuniteta krda)...

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

sa 40% bili bi spasheni.

 

MIslim da je procenat daleko manji, s obzirom na broj ukupno hospitalizovanih od septembra na ovamo (one ranije ne racunam jer su vec ispali iz imuniteta krda)...

 

Nisu nužno ispali. Ne znamo uopšte kako to funkcioniše. Odsustvo antitela ne znači da nemaš imunitet ili rezistenciju, odnosno da organizam nije naučio da proizvodi antitela po potrebi. 

40% i meni deluje preterano, ali ne verujem da smo na mnogo manje od 30% gledano po brojevima koje su priznali. Ako imamo dnevno 8k zaraženih, realna cifra je bar 40k ako ne i 80k dnevno, a ovo traje već nedeljama. Za 30 dana 40k je milion i dvesta, plus svi iz prethodnog perioda... a koliko ljudi realno živi u Srbiji, 6 miliona?

  • +1 1
Link to comment
Just now, harper said:

U stanju u kojem je nas zdravstveni sistem rec prokuzenost se cita naguzenost. Svaka eventualna strategija tog tipa bi bila ozbiljan zlocin.

Ma ne postoji nikakva strategija, samo nesposobnost.

Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

 

sa 40% bili bi spasheni.

 

MIslim da je procenat daleko manji, s obzirom na broj ukupno hospitalizovanih od septembra na ovamo (one ranije ne racunam jer su vec ispali iz imuniteta krda)...

pa uzmi samo bg

već danima se vrti oko 2000 i više, dakle 20000 realno a za deset dana to je 200.000

mi te visoke brojeve imamo već 15 dana, a nešto malo niže još (prethodnih) 15 dana

a po svoj prilici, potrajaće to još

 

Link to comment

verujem da ce na prolece, osim ako se na neki nacin ne ucini obaveznom, a s obzirom na trenutno vecinsko poverenje u vlast, struku i vakcine, kao i eventualni broj vec inficiranih do aprila, biti sasvim dovoljno vakcina za zainteresovane vaksere.

racunam maj/jun za retke koji nisu prelezali i hoce da se vakcinisu.

btw, najvise onih koji se ne bi vakcinisali ni pod kojim uslovima ima medju pristalicama bojkot opozicije, prema istrazivanju demostata :D 

Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

pa uzmi samo bg

već danima se vrti oko 2000 i više, dakle 20000 realno a za deset dana to je 200.000

mi te visoke brojeve imamo već 15 dana, a nešto malo niže još (prethodnih) 15 dana

a po svoj prilici, potrajaće to još

 

sve vreme je jedan te isti problem. ONI imaju te visoke brojeve, a mi imamo ko zna shta :sad:

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

sve vreme je jedan te isti problem. ONI imaju te visoke brojeve, a mi imamo ko zna shta :sad:

a mi možemo imati samo još više brojeve

ONI ne treba to ni da nam kažu, dovoljno je znati šta se dešava po bolnicama

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...