Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, Mos said:

 

To prepolovi, jer će do maja, pola od tih pola miliona iz ugroženih grupa da budu već gecrkt. 

Пола милиона доза тј четврт милиона пелцованих

- угрожених је много више само пензоша старијих од 7 банки има преко милион, ту треба додати и све оне са факторима ризика од преко 40 и то је већ милка и по две

 - али је за очекивати да се на пролеће набаве и руске и кинеске вакцине да не зависимо само од еу расподеле

 Мас вак можда већ у мају

Link to comment
14 minutes ago, Aleksija said:

jos u aprilu sam bila znatizeljna kako ce zeznuti otvaranje, od septembra me zanimalo kako ce sjebati vakcinaciju... ali bukvalno su najpredvidljivija vlast koju smo imali :)

 

sve dok imamo kapacitete da vodimo svoju privatnu politiku kako cemo i shta cemo. nego ce i to da se potroshi :unsure:

 

sve shto sam zelela ove godine bilo je da ne budem u pravu. ono, jednom :dry:

Link to comment

Uopšte niko ne mora da bude vidovit, dovoljno je da svemu oduzmeš logiku i dobiješ obrazac sns postupanja.

 

Sve što je moguće uraditi ispravno oni će uraditi nakaradno.

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Arkadija said:

Ovi sve više odlažu vakcinu, prvo je bila do kraja godine, pa stiže početkom sledeće, sada je već april u igri. Ako je uopšte i dobijemo 2021. biće premija.

A najbolje je što će naši stručnjaci iz ALIMS-a da proučavaju dokumentaciju iz Fajzera maksimalnih 270 dana.

 

Nema šanse da će ALIMS da odobri vakcinu pre nego što to uradi EMA. Ja čak i ne znam da li su oni ikad odlučivali o odobravanju nekog leka, a da pre toga to nije uradila neka druga regulatorna agencija, takođe obično EMA, možda eventualno za neku lokalnu generiku već poznatu širom sveta. Čak sumnjam da su kadrovski sposobni za takvu vrstu odlučivanja.

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

jel oni još uvek nisu dali nikavo odobrenje za Fajzerovu vakcinu? Svi ovi po Evropi, znači kupuju mačku u džaku?

Ne, nisu dali odobrenje, i odbili su da daju preliminarno odobrenje na neviđeno, ali će izgleda dati uslovno odobrenje zbog hitnosti situacije - dobiješ listu uslova koju moraš da ispuniš u određenom roku, obično godinu dana, inače se dozvola povlači, ako ispuniš dobiješ redovnu dozvolu.

 

Quote

EMA receives application for conditional marketing authorisation of COVID-19 mRNA vaccine BNT162b2 

News 01/12/2020

EMA has received an application for conditional marketing authorisation (CMA) for BNT162b2, a COVID‑19 mRNA vaccine developed by BioNTech and Pfizer. The assessment of BNT162b2 will proceed under an accelerated timeline. An opinion on the marketing authorisation could be issued within weeks, depending on whether the data submitted are sufficiently robust and complete to show the quality, safety and effectiveness of the vaccine.

 

Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

que?

 

17 minutes ago, gospa buba said:

 

sve shto sam zelela ove godine bilo je da ne budem u pravu. ono, jednom :dry:

 

 

... psihološkog termina Kasandrin sindrom (metafora, kompleks, fenomen…), koji opisuje situacije u kojima se jasnim, verovatnim, i (na kraju) tačnim predviđanjima ne veruje i ona se odbacuju. 

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

 

 

... psihološkog termina Kasandrin sindrom (metafora, kompleks, fenomen…), koji opisuje situacije u kojima se jasnim, verovatnim, i (na kraju) tačnim predviđanjima ne veruje i ona se odbacuju. 

aaa. to su neke vashe drushtvenjachke stvari. danas sam mashinski inzenjer ceo dan, prashtaj brate :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...