Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pa najvise zarazenih i najmanje umrlih. A kriva vrtoglavo raste ne nedelju dana nego vec mesec i kusur.

 

O cemu pricamo. Ne da peglaju nego brutalno steluju uz pomoc Darije i ostalih saucesnika.

 

  • +1 9
Link to comment

Pritom pik umrlih vrlo nelogično prošao dok broj hospitalizovanih i pacijenata na respiratoru raste iz dana u dan.

 

45 minutes ago, Djuro said:

Ma sta vam je, u Srbiji vec sad umire 100+ dnevno.

A vrlo verovatno i 200.

 

Daj bože da nije 300.

  • +1 6
Link to comment

Konačno stigle vakcine protiv gripa, firma organizovala da se vakcinišemo, u petak dolaze u ofis. To će biti prvi put da odem tamo od septembra...

 

Ironija je što nam je za to slala mail koleginica koja ima koronu, bila do petka u toj kancelariji a u pon joj valjda nije bilo dobro i išla da se testira. Pozitivna, ali očigledno radi od kuće.

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Konačno stigle vakcine protiv gripa, firma organizovala da se vakcinišemo, u petak dolaze u ofis. To će biti prvi put da odem tamo od septembra...

 

Ironija je što nam je za to slala mail koleginica koja ima koronu, bila do petka u toj kancelariji a u pon joj valjda nije bilo dobro i išla da se testira. Pozitivna, ali očigledno radi od kuće.

ja sam ove godine rešio da preskočim, em ga izgleda nema(gripa, a da nije covid19). msm i da ga ima tretiraju te kao covid pacijenta, a i po mojoj nemedicinskoj logici bio bi naročito izložen tih 4-5-6 dana od primanja vakcine dok se imuni sistem ne dovede u red. 
sačekaću fajzer

:fantom:


 

e

naravno da sam u bilo kojoj rizičnoj grupi to bih svakako već obavio

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

šta ga znam

 

mislim da će mere koje preduzimam na dnevnoj bazi protivu covida biti delotvorne i protivu sezoncatm

 

naravno luksuz je da nisam u rizičnim grupama pa mogu da si priuštim odgodu

Link to comment

pa ništa, naravno. tih nekoliko dana po primanju regular vakcine, dok je u toku stvaranje antitela, organizam je prilično ranjiv pa da ne bude skuplja dara, nego mera

 

a i konkrtne mere protiv kovida će biti verujem dovoljne da zauzdaju i sezonski grip

Link to comment
7 hours ago, Mos said:

Zamišljam količinu kukanja da je situacija obrnuta i da su radikali u opoziciji. Pa to bi se čulo do Ganimeda i Evrope, uz ulične performanse, grafite, patos u skupštini i ostale prigodne manifestacije iz prvih 25 godina bitisanja.

I meni je to stalno napameti. Sećam se gripa, Šešelj majci, paljenja ambasada.

a sad, jebiga, viša sila, Ćuti tamo i zidaj kulu i tržni centar.

Link to comment
Jedino mi i Gruzini u celom svetu uz dve američke savezne države imamo sedmodnevni prosek od preko 1000 obolelih na milion stanovnika dnevno.
 

 

Edited by vememah
Link to comment
Quote

 

NAKON 35 SATI ČEKANJA: Mirko je umro u hodniku požarevačke bolnice

Pacijent Mirko Bibić (57) iz Velikog Gradišta, umro je u nedelju ujutru čekajući satima u hodniku bolnice u Požarevcu, da bude priključen na kiseonik.

Kako zvanično saznajemo, Mirko je odveden u požarevačku bolnicu u petak uveče, i nakon prijema, tamo je čekao u hodniku bolnice da bude priključen na kiseonik sve do nedelje ujutru kada je i preminuo.

Kako je potvrđeno za TPKNEWS, Mirko je imao dva negativna testa na COVID-19, a u požarevačku bolnicu je odveden jer mu je konstatovana obostrana upala pluća i imao je poteškoća sa disanjem.

Kako je za TPKNEWS izjavio jedan od pacijenata koji je, kako nam je rekao, čekao skoro 30 sati u hodniku požarevačke bolnice da bude pregledan: “Dok sam čekao, gledao sam ljude kako padaju po hodniku, neki leže na pločicama, u požarevačkoj bolnici vlada opšti haos. Niko ne brine o pacijentima, direktoru bolnice je važno samo da se slika za medije, i da neko od pacijenata ne objavi fotografije na društvenim mrežama o katastrofalnom stanju u bolnici”.

Pored Bibića, kako nezvanično saznajemo, proteklog vikenda sa teritorije Braničevskog okruga preminulo je najmanje još 17 osoba.

Neke od porodica sa kojima smo stupili u kontakt demantuju da su navedeni članovi porodice umrli od zarazne bolesti koronavirusa, dok su nam neki to potvrdili.

Ono što je činjenica, jeste da su bolnice prepune pacijenata i da ljudi umiru. Podatke o tačnom broju obolelih od COVIDA-19 i preminulima ZZJZ u Požarevcu krije, a iz kojih razloga, to ne znamo.

 

https://www.tpknews.com/mirko-je-umro-u-hodniku-pozarevacke-bolnice/

Link to comment
Quote

“Dok smo ja i Vučić tu, mogu da zaborave da tajkuni, antivkcinaški lobi i ostali da će voditi svoju politiku i lagati naše građane”, rekao je Lončar i pozvao se da u javnim nastupima “barataju činjenicama”. Ministar je ocenio da će vakcine protiv kovida 19 “biti najranije u aprilu” i naglasio kako je u međuvremenu neophodno pridržavati se epidemioloških mera kako bi “vakcinu sačekali sa što više živih”.

:ziga:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...