Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Zamišljam količinu kukanja da je situacija obrnuta i da su radikali u opoziciji. Pa to bi se čulo do Ganimeda i Evrope, uz ulične performanse, grafite, patos u skupštini i ostale prigodne manifestacije iz prvih 25 godina bitisanja.

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Haralampije said:

neka svi leze po kucama, supama,magacinima.samo VIP-ovi i SNS-ovci imaju pravo na bolnicki krevet, stoka neka lipshe :fantom:

 

sto je najgore, tako ce i biti. vadice se spiskovi telefonskih poziva i ko je sta rekao

Link to comment
17 minutes ago, Haralampije said:

neka svi leze po kucama, supama,magacinima.samo VIP-ovi i SNS-ovci imaju pravo na bolnicki krevet, stoka neka lipshe :fantom:

nece tu sitna sns boranija ni primirisati. nije da mi je krivo.

  • Hvala 1
Link to comment
48 minutes ago, Mos said:

Zamišljam količinu kukanja da je situacija obrnuta i da su radikali u opoziciji. Pa to bi se čulo do Ganimeda i Evrope, uz ulične performanse, grafite, patos u skupštini i ostale prigodne manifestacije iz prvih 25 godina bitisanja.

 

A mesto Lončara tu bi bio 1 Tomica Milosavljević....

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Zamišljam količinu kukanja da je situacija obrnuta i da su radikali u opoziciji. Pa to bi se čulo do Ganimeda i Evrope, uz ulične performanse, grafite, patos u skupštini i ostale prigodne manifestacije iz prvih 25 godina bitisanja.

 

 

Bravo.

 

Milion puta pomislio. A onda bi stoka izlazila na ulice bez problema jer ko se qratz plasi Zutih. A od fasista prpa jebiga, ako se skupi par hiljada i to je to.

Edited by Caligula
Link to comment

Sve se nadam da ce im negde u vreme i inace neradnih dana tokom praznika pasti na pamet da BDP nece biti ugrozen nekim uistinu drasticnim merama. Ocajnicki nam treba da zaista zaravni kako bi malo popustio pritisak na sistem.

Takodje znam i za neke slucajeve koji su danima hospitalizovani, a da ne zahtevaju takvu negu, imaju obostranu upalu pluca, ali nisu u kriticnom stanju. Sigurno da ima nemali broj onih koji mogu biti pusteni na kucno lecenje ako bas zagusti.

Edited by Malvo
Link to comment
41 minutes ago, Apollo Creed said:

 

A mesto Lončara tu bi bio 1 Tomica Milosavljević....

Da, neuporedivo bolji i kompetentniji covek za to mesto, odlican lekar i ne druzi se za zemunskim klankm. Ali da, sve je to isto. 

 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Haralampije said:

ma kako vam ovo sve izgledalo ali januar ce biti armagedon

ne znam, meni vec sve ovo lici na armagedon prilican..ne bih da gatam nista, ni da predvidjam gore, ni smirivanje, gledam po svojoj okolini, polako se narod smiruje, opalilo po glavi sve, jbg, direktono, indirektno, mislim da sve vise ljudi pocinje ovo da shvata ozbiljno, nedokazanih budala ce uvek biti, naravno...a i mislim da nam drasticnije mere ne ginu, zapravo njih prizeljkujem i nadam im se..

Edited by Misko
Link to comment
4 minutes ago, Malvo said:

Takodje znam i za neke slucajeve koji su danima hospitalizovani, a da ne zahtevaju takvu negu, imaju obostranu upalu pluca, ali nisu u kriticnom stanju. Sigurno da ima nemali broj onih koji mogu biti pusteni na kucno lecenje ako bas zagusti.

ovo je, rekao bih, dosta zajebano. nisu ti ljudi u bolnici zbog nege nego zato sto se pokazalo da je bolest takva da stanje moze rapidno da se pogorsa jako brzo i da covek moze da umre ocas posla ako mu se u tom slucaju ne ukaze strucna pomoc. 

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Malvo said:

Takodje znam i za neke slucajeve koji su danima hospitalizovani, a da ne zahtevaju takvu negu, imaju obostranu upalu pluca, ali nisu u kriticnom stanju. Sigurno da ima nemali broj onih koji mogu biti pusteni na kucno lecenje ako bas zagusti.

možda to samo tako izgleda, sigurno lčekari u ovakvoj situaciji otpuštaju svakoga koga mogu

prate se tu redovno analize iz krvi, verovato po tome znaju najbolje šta da očekuju

razrađeni su protokoli poprilično, nabralo se iskustva

Link to comment

 "Na Korona odeljenju Opšte bolnice Sremska Mitrovica trenutno je smešteno 216 pacijenata, 30 pacijenata je na respiratoru" - pr bolnice

 

Kako to da u srbiji ima  20x vise ljudi nego u sremskom okrugu a ukupan broj na respiratorima samo 9,5x veci?

 

A ne izdvajaju nas kao neko posebno zariste, naprotiv, prema broju zarazenih u svakom danu nijedan grad nema preko 70 registr. i ima manjih gradova po srbiji da konstantno imaju..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...