Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Meni je drugar koji je prebacen da radi u Bataju rekao da imam srecu sto nisam dobio Bataju, nego Zvezdaru.

Bilo mi je dovoljno u detalje nisam ulazio

Link to comment

Daleko od toga da je ovakva drzavogradnja dosla sa SNS ekipom. Sve sto je gradjeno od 2000. do danas je fusarski uradjeno, kako bi se svako ugradio. Pogledajte Stepu, smrdljive zgrade u Ivana Ribara i to je sve DS + SPS ekipa radila. Ovi su samo nastavili s takvom tradicijom. Samo se cudim kako je neko mogao nesto vise da ocekuje.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, fren said:

Daleko od toga da je ovakva drzavogradnja dosla sa SNS ekipom. Sve sto je gradjeno od 2000. do danas je fusarski uradjeno, kako bi se svako ugradio. Pogledajte Stepu, smrdljive zgrade u Ivana Ribara i to je sve DS + SPS ekipa radila. Ovi su samo nastavili s takvom tradicijom. Samo se cudim kako je neko mogao nesto vise da ocekuje.

Stepa je solidno izgrađena u pojedinim delovima (bilo je raznih izvođača, zbog brzine, pa su neki radili fušeraj a neki pošteno, verovao ti meni ili ne, čitam utiske ljudi koji su se uselili, živim blizo a i interesovalo me). Elem, nisu se oni puno tu ni ugradili jer je cena stanova bila relativno niska, verovatno je da su posle dobijali lukrativne poslove na drugom mestu itd.

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

Meni je drugar koji je prebacen da radi u Bataju rekao da imam srecu sto nisam dobio Bataju, nego Zvezdaru.

A čekao si da se otvori Batajnica, Banja Koviljača sad zvuči kao Klinika Švarcvald u odnosu na nju.

Nisi mi odgovorio koji ab ti daju. 

  • +1 1
Link to comment

Malo vesti sa Juga:

Meni nepoznat portal, deluje mi da su strani plaćenici i domaći izdajnici.

 

Quote

HAOS I BEZNAĐE: Izvode ljude iz bolnice DA IH SPASU!

07.12.2020 09:59
 
Izvor:
Vranjske
 
 
 

 

Sve anomalije vranjskog Zdravstvenog centra, onih koji ga vode i onih koji u njima rade, pokazale su se u borbi sa kovidom.

Tokom vikenda post poznatog Vranjanca koji je rekao da će dovesti oca kući kako bi umro dostojanstveno, a ne u krvavoj posteljini, izazvao je pravu buru reakciji i čini se otvorio pandorinu kutiju problema sa kojim se suočavaju kovid pacijenti i njihove porodice u tri vranjske kovid bolnice.

Slučaj Vranjanca koga svi poznaju nije nikog ostavio ravnodušnim, ali nije to jedina priča koja pokazuje potpuni krah sistema.

Nedostatak medicinskih sestara i lekara doveo je do toga da naročito stariji pacijenti budu prepušteni sami sebi.

- Ne retko rodbina ulazi u kovid bolnice, kako bi nahranila pacijente, presvukla ih i pomogla im. Podsećamo da je ulaz u kovid bolnice strogo zabranjen, ali za neki dinar svi zažmure na jedno oko i tako se epidemija širi – pričaju neki od zdravstvenih radnika koji kažu da sve podseća ratno stanje.

Najgore je na staroj Hirurgiji tamo pacijenti leže goli na mušemi, pričaju našu sagovornici.

Ne menjaju se pelene starim ljudima, ne čisti se i gotovo ne svraća među pacijente...

Očajna sagovornica nam je napisala da na Staroj hirurgiji nema hrane, nema posteljina, nema jastuka...

Sa druge strane valja podsetiti na brojne akcije kada su donirane velike količine potrepština, recimo donacija veće količine flaširane vode, unazad par dana.

Zar je toliko teško podeliti pacijentima po flašu vode?

- Nema manometara, to je veliki problem, mnogo veći od tehničkih u smislu higijene. Bez toga ne možemo da dajemo pacijentima kiseonik. Biramo kome treba da damo ili bukvalno delimo pacijentima, što izaziva opšti haos – kažu zaposleni u kovid bolnicama.

Nezadovoljstvo je sa svih strana, među pacijentima, zaposlenima i onima koji ne rade u kovid sistemu, ali su zbog loše organizacije posla svakodnevno izloženi riziku o čemu govori zvanični podatak Zavoda za javno zdravlje da je od 1. oktobra do danas kod preko 80 zaposlenih u Zdravstvenom centru i Zavodu za javno zdravlje potvrđen koronavirus.

Nažalost, Info Vranjske za svaku od ovih tvrdnji imaju dokaze – fotografije, svedočenja i FB objave, koje ne želimo da objavimo štiteći dignitet pacijenata i njihovih porodica.

A kakvo je zaista stanje u ZC Vranje, i dokle je sve to došlo neka posvedoči i činjenica da iz ove firme ne komuniciaju sa javnošću, kriju se, ćute, rade i dele pare, dok je sistem pukao, i njihove pacijente čuva samo Bog.

I, što je najžalosnije, nema sile spremne da ovu situciju makar pokrene sa mrtve tačke.

Hteli ili ne, građani Vranja sada se sukobljavaju sa sopstvenim izborom – ovo je najbolje što SNS može da ponudi.

NIV

 

HAOS I BEZNAĐE: Izvode ljude iz bolnice DA IH SPASU! | VRANJSKE (infovranjske.rs)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Tutankamon said:

Stepa je solidno izgrađena u pojedinim delovima (bilo je raznih izvođača, zbog brzine, pa su neki radili fušeraj a neki pošteno, verovao ti meni ili ne, čitam utiske ljudi koji su se uselili, živim blizo a i interesovalo me). Elem, nisu se oni puno tu ni ugradili jer je cena stanova bila relativno niska, verovatno je da su posle dobijali lukrativne poslove na drugom mestu itd.

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=21&t=1204&start=5175

 

Ovo je samo jedan od opisa:

Spoiler

Zivim u ovom naselju 3god, sada prodajemo stan zbog gomile problema koje imamo ovde a koji su neresivi u drzavi u kakvoj zivimo.
Ljudi koji su planirali naselje jednostavno nisu dorasli zadatku ali gledajuci druge delove grada ona i moze da prodje jer je prakticno ceo grad veoma neuredjen i neplanski gradjen.
Klupe tik uz prozore gde ljudi spavaju, igralista i vezbalista na neprikladnim mestima takodje tik uz stanove iako u naselju ima mesta koliko hocete.
Poplocane staze su se rasklimale vec 2god po izgradnji i to se stalno krpi a nikad nece da se zakrpi jer mora podloga da se uradi valjano pa onda...
Zavrsna obrada u stanovima je katastrofa pa onaj ko zeli da sredi stan kako treba mora da ulozi fine pare da zakrpi i dovede u red sve
Parket je u 80% stanova los, a u 30% stanova veoma los, sto zbog samog kvaliteta sto zbog loseg posavljanja/lakiranja...ja sam morao da ulozim oko 1000eur da popravim moj parket ishoblujem i izlakiram
Pukotine na fugama u kupatilu i ispucali zidovi su normalna stvar u naselju, takodje potrebne popravke
Stolarija je losa, kvake se rasklimaju svaka 3meseca pa ih ponovo utezes da bi na kraju odlucio da kupis kvalitetne i postavis kako se ne bi igrao sa ovim. Pvc prozori su losi, gume sam morao sve da menjam odmah, lose je uradjena i ugradnja te sam na 3 prozora morao sredjujem silne rupe gde je duvalo kad ima vetra.
U kuhinji gde je konekcija za aspirator zavlacio sam ruku do ramena kako bih izvukao dve kofe suta, cetke, valjke, papire, krpe, rukavice....dakle djubre....
Znaci sve gde je bilo moguce da bude propusta tokom izgradnje i zavrsne obrade izgleda da ih je bilo, i ne usudjujem se misliti kako li je ispod maltera i kako je zidano.

Simptomaticno je kako su sve firme koje su angazovane prilikom izgradnje, npr. one koje su prosle tender za parket, pvc, kvake itd., registrovane godinu dana pre gradnje i volsebno nestale godinu dana posle.

 

Inace, cula sam od mnogih zarazenih da su im preneli ljudi koji su mislili da imaju obicnu prehladu, pa nisu ni registrovali da je kovid i kretali se takvi. Dakle, kijavica, crveno grlo i malaksalost isto je kovid. Jos sam i od lekara cula da gripa nema i dalje, te je onda ovo logicno. 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

EoqaY8FWMAUiKjJ?format=jpg&name=large

ovaj natpis je kao logo snsa

 

Oni to rade gde stignu.

 

Isti dizajner im radi kampanje, stranacki materijal i drzavne tezge za kapitalne i manje kapitalne projekte, i sve je to iz istog foldera.

 

Naravno, namerno, bukvalno subliminarna poruka.

 

Dobro i zuti su to radili samo su ovi usavrsili, zuti kad nesto naprave ofarbaju u plavo i udare zutu tacku po sredini oh wait :fantom:

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Caligula said:

Isti dizajner im radi kampanje, stranacki materijal i drzavne tezge za kapitalne i manje kapitalne projekte, i sve je to iz istog foldera.

Naravno, namerno, bukvalno subliminarna poruka.

Dobro i zuti su to radili samo su ovi usavrsili, zuti kad nesto naprave ofarbaju u plavo i udare zutu tacku po sredini oh wait :fantom:

Jesu žuti radili, ali ne ovoliko, a i taj simbol je vidno različit od državnih. I nisu farbali u plavo sve, kao ovi sada, i uličnu rasvetu, ograde pored puta, lokomotive, mostove,...  

Evi naši su odlaze u opsesiju zastavom kakva postoji u 'Rvata. 

 

Objedinjavanje nacionalnih i stranačkih simbola je vrlo opasno i trebalo bi biti zabranjeno.  Bila bi fora da neka opoziciona stranka prekopira čitav grafički identitet SNS-a. Samo da upišu svoja slova. 

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

konkretno naziv. mislim da je trebalo da se zove - "covid" болница koju je александар вучић sam, svojim novcem i sa svojih deset prstiju, ne spavajuci tokom gradnje, podigao за нашу децу

 

Ovo sam ti popravio..ali nemam kirilicu instalisanu 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...