Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

11 hours ago, Frank Pembleton said:

 

 


.... Shiit has hit the fan!
 

 

odlican je radovanovic, kao i uvek.

jesam li ja dobro razumela da ne bi trebalo da ikad vise dozivimo onakvu katastrofu kao u julu i da sledeci talasi ipak mogu biti samo manje dramaticni?

  • +1 2
Link to comment

Deda se sve vreme bavi politikom,da se ne lažemo.I okej,to je legitimno,dali su mu povoda.Samo eto,nije mi on nikakav koristan i pozitivan lik u celoj priči.

 

Naravno,bilo kakva poređenja sa DKT i ostatkom KŠ su bespotrebna i pretenciozna.

Edited by Milošica
Link to comment
4 minutes ago, Milošica said:

Deda se sve vreme bavi politikom,da se ne lažemo.I okej,to je legitimno,dali su mu povoda.Samo eto,nije mi on nikakav koristan i pozitivan lik u celoj priči.

 

Naravno,bilo kakva poređenja sa DKT i ostatkom KŠ su bespotrebna i pretenciozna.

nisi ti to ispratio bas od pocetka.

Link to comment

Mondo "spekulise" sbbkbb

Uslovi za pooštravanje mera

1. Ako procenat zaraženih u odnosu na broj testiranih skoči na 10 odsto

2. Istovremena pojava nekoliko žarišta širom Srbije

3. Veći rast broja pacijenata na respiratorima

4. Veći broj hospitalizovanih

5. Naglo dodatno pogoršanje situacije u zemljama okruženja

Moguće oštrije mere

1. Karantin za pojedina mesta ili delove opština/gradova

2. Dodatno skraćenje radnog vremena za sve objekte

3. Delimično ili potpuno zatvaranje granica

4. Obaveza rada od kuće za određen broj zaposlenih

5. Dodatna restrikcija za boravak đaka u školama

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Deda se sve vreme bavi politikom,da se ne lažemo.I okej,to je legitimno,dali su mu povoda.Samo eto,nije mi on nikakav koristan i pozitivan lik u celoj priči.

 

Covek se bavi faktima koje krizni stab krije i upravo sam kaze da politika ne se da se mesa u epidemiologiju. Pratim od pocetka sta covek govori, svaka mu moze u gorski vijenac. Sad ispade da se bavi politikom jer je sa druge strane Vucic, pa je valjda racionalan i logican stav zapravo samo politicko preganjanje opozicije sa vlascu.

 

Nece biti da je tako.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

odlican je radovanovic, kao i uvek.

jesam li ja dobro razumela da ne bi trebalo da ikad vise dozivimo onakvu katastrofu kao u julu i da sledeci talasi ipak mogu biti samo manje dramaticni?

 

sa tom procenom bi mogao da promaši baš gadno.

Link to comment
 
sa tom procenom bi mogao da promaši baš gadno.
bukvalno.

sa potpuno nekontrolabilnim sistemom, kakav je srbija, davanje bilo kakve prognoze je neozbiljno.

a ako bude sranje, naravno da ce zatvarati sve, to ce tada vec biti civilizacijsko pitanje :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

odlican je radovanovic, kao i uvek.

jesam li ja dobro razumela da ne bi trebalo da ikad vise dozivimo onakvu katastrofu kao u julu i da sledeci talasi ipak mogu biti samo manje dramaticni?

i ja se tome nadam, ali...

Link to comment

Upravo Radovanović ne mora da se bavi politikom, pošto je u penziji i nije deo KŠ (koji, pak, mora da cinculira zbog politike).

Čovek na osnovu svog obrazovanja i radnog iskustva daje svoje viđenje stanja u Srbiji i epidemioloških mera koje se sprovode, a koje direktno određuje politika a ne struka. Malo se mešaju teze tvrdnjom da se deda bavi politikom.

Link to comment

Ni meni se ne dopada  sve sto kaze, i mislim da i on ide u neke krajnosti, ali, ima i mesta gde ubode..za manje dramitcne talase,sve je moguce..sa jedne srane, dosta smo se  prokuzili i najebali tokom leta, a ni prolece nam nije bas lpo bilo, bez obzira na lockdown, mada, tu se i ne zna sta se sve tacno izdesavalo..to moze i ne mora da nam donese laksi i sledeci talas,sa   druge strane, ide zima, mada, eto, ispada d aklima ne utice na virus, osim kada utice..

Edited by Misko
Link to comment

U davanju analiza i prognoza i treba ići u krajnosti, moraju se sagledati sve eventualne posledice (ne)delanja nadležnih. 

Ono gde je moguće da deda greši je to što nastupa sa više teorijske pozicije, a videli smo da se virus nepredvidivo ponaša i iznenađuje naučnike.

  • +1 1
Link to comment

Pa ruku na srce svi nastupaju sa teorijske pozicije, nije on jedini,od forumasa do svetski priznatih virusologa, ne smeta meni to kod njega, mada  mi se jesu smucila silna kontradiktorna nagadjanja koja ne vode nikuda..skoro osam meseci, i nigde se nije   stiglo

Edited by Misko
Link to comment

ljudi mi ne znamo da li smo se 'dosta' prokuzili preko leta, ali uopshte ne znamo. prokuzivanje moze da se ustanovi jedino statistikom,statistika moze da se ustanovi na relevantnom uzorku, znachi istrazivanje. a to se nije desilo. moze da se nagadja na osnovu brojeva sa kzsh, ali to smo valjda reshili vec da je machka u dzaku.

ne znamo da li smo se i koliko prokuzili, ne znamo koliko drze antitela.

na tome ne moze da se zasnuje apsolutno nishta osim neki su bili bolesni, a neki i nismo.

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment

Dobro, en znamo, ali pretpostaljamo..doduse, aj govorim iz pozicije nekog ko zivi u mestu i opstini gd ejos uvek nije bilo zarista, samo u prvom naletu krace vreme jedno manje mesto,drugo, pa mozda nisam dovoljno upucen..ali, sve je moguce..po nekim zakonima virusologije, koji opet ne marojau uopste da  vaze u ovom slucaju, drugi talas je uvek slabiji od prvog..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...