Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 hours ago, Milosh76 said:

Testirano 6.933 njih 173 je bilo pozitivno... preko 2%

 

 

Бројеве лажу то је сигурно могу руку да дам.Ево да појасним.Од пре две недеље су полако почела по селекцијама кошаркашка првенства млађих категорија.Наравно једна од услова је негативан пср тест.Број деце само у Београду који играју кошарку у млађим категоријама је 55 000,и они или су тестирани или ће тек бити тестирани,е какао се сада они уклапају у ове цифре то појма немам.

Link to comment

Fantasticno je koliko nasa struka puno prica i nista ne kaze. Ovakvih tralala tekstova ima na ppp par stotina. 
Napisi u jednoj recenici, nosite maske u zatvorenom, drzite razmak i perite ruke, virus nece nestati.

  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, Milošica said:

Može to sa CO2 biti problem ljudima koji inače otežano dišu...ali mnogo manji problem od onog koji može nastati ako ne nose.

Šta za CO2?

Postoji tačno nula dokaza da maska menja koncentraciju CO2 u krvi. Jedino mora malo više da se vuče plućima, al nije ni to kraj sveta (pogotovo što tokom kupovine ili popunjavanja obrazaca u nekoj administraciji ne postoji potreba za više vazduha, pa se tada i ne oseti. Osim oko ušiju sto rece filozof)

Link to comment

ako ništa, nadam se da je deo populacije koji ranije nije prao ruke nakon male i velike nužde, to sada krenuo da primenjuje. :puke:

meni besmisleno da mi neko svakog dana drobi o važnosti pranja ruku. to su me valjda naučili roditelji, kad sam imala 3 godine, tj. u doba kad sam otprilike mogla samostalno da perem ruke.

  • +1 3
Link to comment
Fantasticno je koliko nasa struka puno prica i nista ne kaze. Ovakvih tralala tekstova ima na ppp par stotina. 
Napisi u jednoj recenici, nosite maske u zatvorenom, drzite razmak i perite ruke, virus nece nestati.
Kako da ti kažem, ako od njega tražiš da ti to saopštava, a pričao je to odavno i odmah, onda nemoj ni da čitaš njegove tekstove.
Njegovi tekstovi umeju da budu, možda, preobimni.
No takva mu je struka, takvo mu je znanje.
Opet, ponavljam, on je to što ti tražiš od njega govorio na samom početku.
Učestalo to treba da govore političari, ljudi koji vode državu i obraćaju se narodu.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
29 minutes ago, ordi said:

ako ništa, nadam se da je deo populacije koji ranije nije prao ruke nakon male i velike nužde, to sada krenuo da primenjuje. :puke:

meni besmisleno da mi neko svakog dana drobi o važnosti pranja ruku. to su me valjda naučili roditelji, kad sam imala 3 godine, tj. u doba kad sam otprilike mogla samostalno da perem ruke.

 

Nije besmisleno, ljudi se zaborave, nisu stekli naviku. Nije fora samo u pranju posle upotrebe toaleta, nego posle bilo koje manuelne radnje ili dolaska spolja unutra, nakon izlaska iz radnje, gradskog  busa, korišcenja tudje tastature npr. treba prati ruke. 

I skontao sam da je pranje ruku mnogo svrsishodnije nego nošenje rukavica, pogotovo što mi je korišćenje istih upropastilo kožu nadlanice.

 

 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Nije besmisleno, ljudi se zaborave, nisu stekli naviku. Nije fora samo u pranju posle upotrebe toaleta, nego posle bilo koje manuelne radnje ili dolaska spolja unutra, nakon izlaska iz radnje, gradskog  busa, korišcenja tudje tastature npr. treba prati ruke. 

I skontao sam da je pranje ruku mnogo svrsishodnije nego nošenje rukavica, pogotovo što mi je korišćenje istih upropastilo kožu nadlanice.

 

 

 

izvini, mladiću, ali ja to oduvek tako.

Link to comment

Isto. Bukvalno imam u glavi spisak kolega iz firme kojima ne pružam ruku, zato što sam ih video da ih ne peru posle upotrebe toaleta. I to nemali broj.

Link to comment
46 minutes ago, Frank Pembleton said:


Njegovi tekstovi umeju da budu, možda, preobimni.
No takva mu je struka, takvo mu je znanje.
 

Toliko je nevidjeno strucan da mu tekst nema ni glavu ni rep, a i informaciju koliko kosta test u evrima i dinarima smo bas ocekivali od epidemiologa u doba pocetka treceg talasa epidemije. 
Deda je kalibar dkt samo nema sise da to i dokaze.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...