Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pa ok, ali verovatno je nosiš na duže. Ovde se radilo o marketu. Pa koliko se vremena provodi unutra ? Pa nisu sati u pitanju već minuti.
Da. smakne se, natakne se ali gadno je kad se tvrdoglavci inate i počnu da pametuju

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
27 minutes ago, ordi said:

 

ma važi, ako je zdrav razum = zadržavanje daha u liftu, evo onda biram da me se naziva ravnozemljašem, antivakserom, sveeeee zauvek :lolol:

 

Jedan japanski ministar se (dokazano) zarazio u liftu. Ne zadrzavam dah u liftu ali nije nerazumno itch.

Link to comment
54 minutes ago, ordi said:

 

ma važi, ako je zdrav razum = zadržavanje daha u liftu, evo onda biram da me se naziva ravnozemljašem, antivakserom, sveeeee zauvek :lolol:


Samo negde uzmi i kucni u drvo što ti ćerkica nije rodjena sa ozbiljnom bolešću. Drugu bi priču pričala. 

Link to comment
17 minutes ago, Mos said:


Samo negde uzmi i kucni u drvo što ti ćerkica nije rodjena sa ozbiljnom bolešću. Drugu bi priču pričala. 

 

aman, ljudi, ja taj štek hiruških maski imam 10 godina jer je rođena sa oslabljenim imunitetom zbog komplikacija na porođaju, tako da su nas savetovali da u slučaju nazeba masku stavimo i tako ne prenosimo na nju. sada je ok, to se sve dešava dok je bila beba.

mene samo zanima zbog čega, gde i kako nastaje to luđenje da neko 7 meseci ne vidi oca, majku, pod uslovom da žive u istoj zemlji, gradu, da ne vidi svetlost dana od marta, da ne diše u liftu i kako se dokazuje gde i u kom momentu se neko zarazio. ako sam danas obišla prodavnicu, apoteku, pijacu, i sutra ću isto, ko to zna kog dana i na kom mestu sam pokupila virus?

  • +1 1
Link to comment

Ne vidim kod nas nikakvu paniku. Jedino što zatvaraju radnje, i ne služe po restoranima i kafićima posle pola 11, pošto ih kažnjavaju ukoliko je u 11 prisutan živalj u bašti ili unutra. Jbg, ja sam od velike discipline odustao otkada su me vratili na kancelarijski posao, a tamo posle dve nedelje raspašoj. Zaraženih još nema, srećom. Pre svega izbegavam zatvorene prostorije. Idiotski mi je sedeti u zatvorenim/zagušenim prostorijama restorana, klubova ili kafića, blejati po tržnim centrima satima, ići na svadbe, slave i rođendane sa velikim brojem gostiju. Međutim, pojedinci se ne mogu smiriti 15-tak meseci, tako da je to nam je, što nam je. Letnje prokuživanje je očigledno odložilo novi udar, koji će svakako pre ili kasnije doći. Tako da sada gledamo prokuživanje drugih evropskih zemalja. Takođe ljudi dok ih nešto ne pogodi lično, jednostavno ne vide bilo kakvu opasnost. Dotle je smešan virus, grip, izmišljotina, Gejc čipuje.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
4 hours ago, ordi said:

ko to zna kog dana i na kom mestu sam pokupila virus?

Pa s našim kontakt trejsing sistemima, lako dostupnim testiranjem i laserski preciznom evidencijom ne zna se ni koji ti je JMBG. S druge strane, u Japanima i Novim Zelandima se ozbiljni ljudi ozbiljno bave ozbiljnim stvarima.

Link to comment
8 hours ago, ordi said:

e da, kojom se metodom dokazuje tačno vreme i mesto zaražavanja?

 

U Japanu su u to vreme imali tek par desetina slucajeva i pratili su apsolutno sve kontakte. Jedini kontakt koji je covek imao bilo je par minuta u liftu sa tom zenom, razmenili par recenica.

 

Imas i sheme iz autobusa, restorana, ko se i gde zarazio. To tamo gde se prate kontakti.

Link to comment

Da li je neko skoro bio u Ikei, zanima me kakva je situacija što se tiče gužve i ostalih stvari. Išao bih za vikend dok ne počne da bude gadnije. 

Link to comment
3 minutes ago, arkonada said:

Da li je neko skoro bio u Ikei, zanima me kakva je situacija što se tiče gužve i ostalih stvari. Išao bih za vikend dok ne počne da bude gadnije. 

 

Bila pre mesec dana. Nula gužve, recimo upola manje ljudi nego pre K.

Restoran potpuno prazan, jedan sto i mi došli. Čak sam sigurna da je bio vikend.

I letos je bilo tako.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...