Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ma ne, uopšte nije panika kad smo ovde čitali da ima i onih koji od marta belog dana nisu videli zbog straha, zadržavaju dah u liftu i sl. tim ljudima je preko potrebna stručna pomoć, uopšte se ne šalim. nova nenormalnost, dragi moji!

  • +1 1
Link to comment

Ako si pratila dogadjanja u Vuhanu, snimke dezinfekcije praznih ulica, avetinjski grad, ljude popadale po ulicama, iznosenja mrtvih iz zgrada - svakako sada sve to deluje preterano ali u tom trenutku, bez dovoljno informacija o virusu, sa stopom smrtnosti od 5% (iz Italije su stizale jos gore brojke) strah je sasvim opravdan. Ja imam (pisao sam o tome) aritmije koje su bezopasne u ovom stanju ali koje bi mogle biti fatalne ako zakacim ovo govno. Neko drugi ima dijabetes. Neko treci sveze zavrsio hemoterapiju. Po kucama mnogi imaju roditelje, babe i dede. Pa naravno da cu da se plasim i pazim da ne zakacim govno ako bas ne moram.

 

Normalna ljudska reakcija, mnogo normalnija od "Gejc hoce da nas chipuje" i "Farmkomafija izmislila virus". Ne znam za zaustavljanje daha u liftu, ali bes na ljude koji ne postuju mere (jebena maska i fizicko distanciranje) u to vreme meni je sasvim opravdan, taman kao danas kada znamo mnogo vise.

 

@ordi

 

edit, a panika se odnosila na medije, ucitavano je da sa medija stize panika. A u medijima najsmesniji virus na svetu. U medijima umanjivanje broja zarazenih i umrlih. Kakva crna panika, opsta ladovina.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

niti sam u fazonu gejts čipovanja, ravne zemlje i ostalih etiketa koje su svi skloni da pripišu onima koji nisu isprepadani kao moje prve komšije na placu koje u dvorištu peku paprike pod maskama. taj film kod mene neće da se gleda. da, postoji nešto što kosi ljude, ali istovremeno postoji i virus straha koji mediji šire, društvene mreže prednjače. tvrdim da su one najveće zlo. eno, lik napravio fejk tvit željka mitrovića, širi se ko kuga, ljudi mu kao nešto odgovaraju, a potreban je minut da se nađe izvor. ljudi veruju u sve što im se na tacni servira. 

 

  • +1 1
Link to comment

Ma nisam ni mislio da si iz te price. Problem je sto ako malo zagrebes po antimaskeru naidjes na antivaksera, a odmah ispod sloj ravnozemljasa.

 

Kazem, moj utisak je da vecu frku prave ovi sto lome po pekarama "jer je njihovo pravo da budu usluzeni bez maske" nego ljudi koji postuju mere. Eno onaj se jutros drao ispred dece i roditelja, ostali roditelji su istrpeli dranje u fazonu "pusti budalu".

 

Kakva bre panika, nisam ja to primetio u Srbiji. Najblize tome su jedna aprilska kolica koja sam video u Lidlu puna brasna. Toliko.

Edited by Caligula
Link to comment

e pa to, to je onaj radio, pretio malim grobljima, slao one italijanski scenario sms poruke i narod šta će, puni kolica jer ne zna da li će da mu kvrcne da nas zatamniči na mesec dana bez ikakve mogućnosti izlaska. sns volonteri, my ass! prvo sam natrpala uloške, posle i brašno. nemam ja mušku ruku u kući, same smo nas dve. i oće volonter da mi kupi šta mi od higijene treba, oće malo morgen. da mi je ova pamet a ono vreme, ne bi me vero video! :D

Link to comment

Jeste, i njega smo.pominjali onomad. On relativizovao, pa posle pravio paniku i punio groblja, pa ponovo minimizirao.

 

Mere su bile brutalne, preterane, nehumane.

 

Ali kod naroda po ulici i uopste u RL panike nema. Na mrezama ima, ali na mrezama ima svega :D

Link to comment
42 minutes ago, ordi said:

ma ne, uopšte nije panika kad smo ovde čitali da ima i onih koji od marta belog dana nisu videli zbog straha, zadržavaju dah u liftu i sl. tim ljudima je preko potrebna stručna pomoć, uopšte se ne šalim. nova nenormalnost, dragi moji!

Tebi je panika na forumu jednako panika u Srbiji? Jasno ti je da nije, ali ti je dobar izgovor da napadaš nenormalnost propagiranja socijalne distance.

Link to comment
56 minutes ago, napadaj said:

Najbolje je od svega je to što niko ne paniči i što najveću frku prave oni koji su u fazonu "NEMOJTE DA PANIČITE ALO DOKLE VIŠE PANIKA PRESTANITE DA PANIČITEEEE"

Isti ljudi ne mogu da stave masku preko usta jer ih ugusi co2 i pade im saturacija na 70.

Edited by Joe D
  • +1 1
Link to comment

Ja jutros u lidlu posle 100 godina.

Iznenađena disciplinom, svi pod maskama.

Doduše, u to jutarnje doba, uglavnom su sredovečni i stariji u marketu.

Jedna žena u momentu skinula masku. Došlo mi je da joj je nabijem u facu ali sam ipak reagovala pametnije i izmakla se od nje.

Mrzim kad se ljudi tako prave pametni. Svi drugi mogu da nose masku ali meni smeta. Ma mrš bre.

Link to comment

predugo sve ovo traje i svi su bezdusni prema starijima. 

ejdzizam najgori.

vremenom sam postao aljkav. nosim masku ali raste u meni trip mora da sam prelezao kovid na nogama, (zivim normalno, gutam godinama mg,zn,b123, povrcke, vocke, peglam basket, kafana..) no ipak kad me zabole zglobovi zent se javi. 

stajznam, nemam nikog starijeg u blizini. vrvatno bih manijacio da su mi zivi starci.

 

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, ordi said:

ma ne, uopšte nije panika kad smo ovde čitali da ima i onih koji od marta belog dana nisu videli zbog straha, zadržavaju dah u liftu i sl. tim ljudima je preko potrebna stručna pomoć, uopšte se ne šalim. nova nenormalnost, dragi moji!

To što mnogi nazivaju panika bilo je ništa drugo do zdrav razum. A to što je taj zdrav razum smanjio mehur komfora koji su mnogi sebi naduvali da se ne bi bavili realnošću je pitanje mehanizma svake jedinke da se bori sa životom uopšte a pogotovo životom u srbiji. A mehur je elastična stvar pa sad trenutno slušamo tvoj rebound koji odskače u krajnost sa sve svejedno mora da se umre, tačka bre tačka i ostala upiranja prsta u komšije paprikare i lepljenje dijagnoza.

Link to comment
Ja jutros u lidlu posle 100 godina.
Iznenađena disciplinom, svi pod maskama.
Doduše, u to jutarnje doba, uglavnom su sredovečni i stariji u marketu.
Jedna žena u momentu skinula masku. Došlo mi je da joj je nabijem u facu ali sam ipak reagovala pametnije i izmakla se od nje.
Mrzim kad se ljudi tako prave pametni. Svi drugi mogu da nose masku ali meni smeta. Ma mrš bre.
Meni se par zadnjih dana slošilo od maske, moram da mjenjam. stiska me ispod brade i pripadne mi muka. Skinem na 10 sekundi i nikog ne ubijem

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:

Meni se par zadnjih dana slošilo od maske, moram da mjenjam. stiska me ispod brade i pripadne mi muka. Skinem na 10 sekundi i nikog ne ubijem

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Pa ok, ali verovatno je nosiš na duže. Ovde se radilo o marketu. Pa koliko se vremena provodi unutra ? Pa nisu sati u pitanju već minuti.

Link to comment
8 minutes ago, Kenjeee said:

To što mnogi nazivaju panika bilo je ništa drugo do zdrav razum. 

 

ma važi, ako je zdrav razum = zadržavanje daha u liftu, evo onda biram da me se naziva ravnozemljašem, antivakserom, sveeeee zauvek :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...