Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, steins said:

Polako ali sigurno nam skače broj zaraženih. 

Dal je uvod u treći talas™ ili anomalija, ne znam. 

Ono što je veći problem je veliki zamor materjala medju medicinskim radnicima - prvo zbog očajne organizacije posla u zdravstvenom sistemu, drugo zbog toga što ih je vlast promptno zaboravila™ posle prvog napada panike i treće, zato što su, na svu muku, žestoko popičkali medjusobno zbog onog nesrećnog Udruženja protiv korone, ili kako se to već zove. 

zar nisu ljudi nezadovoljni usled istih problema koje imaju sve vreme?

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

zar nisu ljudi nezadovoljni usled istih problema koje imaju sve vreme?

 

Jesu, ali sada je situacija grdja. Prvo su dali ono povećanje od 10% plate što se ispostavilo kao nevidjena prevara pošto se to vodi kao stimulacija i odnosi se na broj radnih sati pa je ono u realnosti manje od 5%. Onda su povećali broj zdravstvenih radnika kojima sada ne daju plate jer Ministarstvo zdravlja nije nadležno za njih nego Ministarstvo za rad i socijalna pitanja (sic?!). 

Potom su napravili cirkus sa ekipama u COVID centrima pošto ih ne rotiraju a i ne plaćaju prekovremeni rad, čak zaraženima daju bolovanje od 65% 

 

Same ustanove su razvaljene podosta jer se gradilo, rušilo i pregradjivalo kako se kome digne, i niko ništa ne popravlja. 

 

 

Sve to dovodi do toga da popriličan broj zdravstvenih radnika /i starih i onih koji su sad naprimani/ odlazi. 

 

 

Link to comment

Ne, prestrasen sam vec duze vreme, ali sam recimo jedno vreme uspeo da  budem smiren..mesec dana skoro celih, vala za mene, previse..

Edited by Misko
Link to comment

osnovna stvar koja mene plaši ovih meseci nije virus i njegove karaktersitike, nego stanje i kapaciteti srpskog zdravstvenog sistema. Silom prilka imao sam susret sa našim zdravstvom u jeku prvog talasa, zbog nekovid situacije - i zaključak je bio: ne dao Bob da mi zatrebaju medicinske usluge i tretman.

  • +1 1
Link to comment
osnovna stvar koja mene plaši ovih meseci nije virus i njegove karaktersitike, nego stanje i kapaciteti srpskog zdravstvenog sistema. Silom prilka imao sam susret sa našim zdravstvom u jeku prvog talasa, zbog nekovid situacije - i zaključak je bio: ne dao Bob da mi zatrebaju medicinske usluge i tretman.
eto iz tog nekog razloga danas na kriznom shtabu govori neki razuman lik (pretpostavljam banjica ili tako neshto) koji detaljno objashnjava shta se deshava ako se sistem zakrchi i zashto to treba da se izbegne. pa kisic objashnjava da je sve na nama i poshtovanju mera, pa chak i silno zabrinuti maj-preshsss-vesic neshto drlja o aplikacijama na koje cemo moci da drukamo objekte koji ne poshtuju mere.

prosto se chovek zapita kakva je tachno situacija kod nas, pobedili smo ali nismo? mene sada svaki izliv razuma u javni prostor plashi vishe nego prosto laganje. kad lazu i budlalasaju ja znam shta cu ph34r.gif

to je trebalo da se govori u aprilu i julu. i stalno, ovo radimo, zbog toga radimo. a inspekcija/policija da radi posao, ima ih vishe nego drveca u beogradu. a ne ja da gledam chijeg rodjaka sns dripca cu da prijavljujem da krshi mere, pazi molim te isuse.gif

[mention=2845]steins[/mention]. hvala smile.png

sent from bubamoto





Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...