Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Poenta je da su lazovi i plus nesposobni da naprave sistem sa jedinstvenim presekom novozarazenim u isto vreme po lokalu i zbirno centralno

Jel to toliko tesko?

 

Mada, posto radim u drzavnoj ustanovi i vidim sav javasluk i raspad shvatam da to jeste nedostizan ideal za zemlju zvanu srbija

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Priča, prva ruka:

Anesteziolog (moja švester inače) nekim zadatkom u covid bolnici u Leskovcu, i nakon boravka u prostoriji intenzivne nege, svlači sa sebe opremu: skafander, onaj plastično-papirni, masku i baca u infektivni otpad.

"NEEEEE, šta to radite? Što bacate skafander?"

"???"

"Mi to provetrimo, pa koristimo ponovo".

 

Ne dobijaju opreme, fali im svega, jedva kiseonik imaju.

Link to comment
31 minutes ago, Tihajeza said:

Priča, prva ruka:

Anesteziolog (moja švester inače) nekim zadatkom u covid bolnici u Leskovcu, i nakon boravka u prostoriji intenzivne nege, svlači sa sebe opremu: skafander, onaj plastično-papirni, masku i baca u infektivni otpad.

"NEEEEE, šta to radite? Što bacate skafander?"

"???"

"Mi to provetrimo, pa koristimo ponovo".

 

Ne dobijaju opreme, fali im svega, jedva kiseonik imaju.

21 vek, my ass. Meni su ostale urezane slike iz spanskih bolnica u jeku pandemije, med. sestre  u radnim mantilima skrojenim od kesa iz supermarketa i zalepljeno selotejpom. Pa kad odu kuci posle ne znam koliko dugog radnog vremena, zatekne ih papir na vratima gde stanari zgrade traze od njih da napuste zgradu, jer su kliconose.

Svaka cast svakom ko sad radi u zdravstvu.

  • +1 8
Link to comment

koja ce sad biti strategija blink.png

 

edip. slusham kod hrvata, njihov stozer uopshte ne komunicira sa predsednikom repiblike, ni po telefonu. skandal :o

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to smo potroshili. sad neka nas popnu na drvo.

sent from bubamoto
 

 

Ja bih onda, kao u Amarkordu, koristio Voglio una donna parolu da mi dovedu DKT..da se popricamo nesto.

Link to comment
kaže, vanredne mere [emoji38]ol:

ma da. ima da se ispresavijamo od straha. oni su svoj trenutak ugasili. i shto se kaze, sad svako za sebe, kako najbolje ume.

 

3 meseca su spizdili na bulaznjenje ludog nestora. sad ce to da se plati.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

@theanswer

Hoces reci da lokal npr objavi podatke od 11.7.u 10 h do 12.7.do 10h a izvestaj za republiku je npr od 11.7.  u 14h do 12.7 u 14h?

 

a to pravi ogromnu razliku :fantom:

na takve stvari bi se trebalo obazirati da su stvarni brojevi npr 420 novih, a oni prikažu 380, pa da razbijamo glavu, probavamo uklopiti i razmatramo da li je samo 2 ili možda 8 njih iz jablaničkog u nacionalnom izveštaju za 11.07, a koliko je za 12.07

ovako kad su stvarni brojevi nekoliko puta veći od zvaničnih, na ta različita vremena preseka kao bilo kakakv faktor se može osvrnuti samo dansver, otprilike.

 

sve ovo treba i mora što detaljnije dokumentovati. nisam siguran koliko će to imati upotrebne vrednosti u ovim vremenima, ali neki dokumentarac ili nešto slično, da vide neki drugi ljudi, za generacijeTM...to će vredeti zlata.

 

 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

 i shto se kaze, sad svako za sebe, kako najbolje ume

+ kolko treba

 

 

masku naglavu, pamet uglavu

Link to comment
15 minutes ago, vememah said:

 

 

Kako njih kvalitetno boli kurac za sve osim za njih same. Stotine ljudi bolesni vriste da ih setaju okolo i da ne mogu da se testiraju i pored jasnih simptoma a kako se koja privilegovana gamad pojavi u javnosti ne propusti da naznaci kako se testirao petsesnajest puta, cisto da provere svakog dana da li se nesto mozda promenilo u njihovim jadnim zivotima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...