Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

17 minutes ago, Haralampije said:

Tako rade već nedeljama,seroloski da , PCR ne.Koliko je to pogresno znaju svi ali ih zabole.Takvu su direktivu dobili od direktora.Ti seroloski su jeftini ali neprecizni, valjda smo to dobili / kupili od Kineza.PCR je skuplji i nesto precizniji test ali jedini na koji se sad moze osloniti.Izgleda da ih nemamo dovoljno a paradoksalno izgleda i da nema dovoljno laboratorija koje to mogu da odrade masovno na dnevnom nivou.Privatnicima ne daju da rade jer bi se saznalo da ima x puta vise pozitivnih.Sve treba pamtiti, možda jednog dana ipak neko stane pred porotu ...

Nije da nas zabole, nego PCR testova prosto nema dovoljno, ovih brzih seroloških ima koliko hoćeš. I pizdimo svi, ali džabe. Ovako se ciklus samo ubrzava i uvećava, kontakti se odavno ne testiraju (a i testirali su se samo u jednom kratkom periodu), već se samo šalju u izolaciju, koju neki poštuju, a neki ne. Na test se čeka par dana, pa se rezultati čekaju par dana i onda sve gubi smisao. Pričam o severu zemlje gde je situacija koliko toliko stabilna.

Da bi se ovo zaustavilo, ovde treba masovno testiranje, veliki restart, ali se bojim i gotovo sam sigurna da od toga nema ništa.

Link to comment
1 minute ago, freakns said:

ja se izvinjavam, ali zasto bi radili seroloski test uopste? mora da postoji neki razlog. nece raditi test samo da bi uradili test... mislim, u Srbiji je i to moguce, ali ipak, ovo je next lvl glupost

 

Evo meni su tražili test za ulazak u bolnicu (drugim povodom). Rade se na 2 antitela. Oba negativna znači nisam imala kovid, oba pozitivna znači jesam ali sam prezdravila. Jedan +, drugi - može značiti da je infekcija u toku i ostaje onaj prozor od nekoliko dana kada moze biti negativan i sa infekcijom. Nije neka sigurnost, ali eliminiše jedan deo opasnosti iz bolnica.

Ali testiranje ljudi sa vidnim simptomima, sada kada je doktorima dosta dobro poznata i dokumentovana klinička slika, stvarno nema smisla.

  • +1 1
Link to comment

Kao i u 99% stvari u Srbiji, ispunjava se forma, dok se na suštinu niko ne obazire. Dodatan plus za vlast je prikazivanje manjeg broja obolelih putem serološkog testiranja. Bukvalno je sve u službi političke kampanje vladajuće klike, a realnost nije nešto na šta se obaziremo. Samo se plašim da će realnost sada da opali ogroman šamar velikom delu stanovništva. Pouke će malo ko izvući. Prepušten si uvek i samo sebi.

  • +1 3
Link to comment
15 hours ago, InvisibleLight said:

E za to treba da odgovaraju, svi iz ks su to govorili,dokaza kolko hoces

I nigde sem u srbiji se to nije pricalo, amateri neodgovorni

 

Nije u njihovu odbranu, jer Krizni stab ima ogromnu odgovornost, ali ovo o slabljenju virusa sam cuo i od obicnih ljudi Italijana, a i od nase lekarke u Francuskoj. No, jasno, Krizni stab je pocinio neshvatljive greske sa svojim nadanjima o slabljenju virusa.

 

S druge strane, ako nije oslabio virus, onda mozda ni jesen nece biti toliko strasna koliko se sada u Srbiji najavljuje.

Link to comment

Ma svo to trtljanje o slabljenju virusa je bilo u službi otvaranja zbog izbora.

Ne može se tako nešto izjavljivati bez ozbiljnog medicinskog istraživanja.

Samo zbog toga ceo krizni štab bi trebalo da fasuje zatvor- direktno su odgovorni za ovaj raspad sada.

Link to comment

Virulentnost virusa zavisi od nas. U skladu sa brojem zaraženih zavisi i klinička slika. Statistika je na velikim brojevima neumoljiva. 

Link to comment

Prema poslednjem preseku u 15h na dan 12. jula, u Srbiji je od korona virusa preminulo još 11 osoba.

Za poslednja 24 sata testirano je 4.050 osoba, među kojima je  287 novozaraženo. Na respiratorima se trenutno nalazi 144 pacijenta.

Link to comment

Znači bilo je 10 ljudi umrlo bez Beograda i Vojvodine i sada ukupno 11. Ma važi...ovo ispade čak 7 posto zaraženih čak i u njihovim lažima

Edited by arkonada
Link to comment

Zvanični podaci:

 

287 novozaraženih osoba (7,09% testiranih)
4050 osoba testirane
11 osoba preminulo
144 osobe na respiratoru (+5, tj. +3,6%)
4091 aktivnih slučajeva (+180, tj. +4,6%)

Link to comment
4 minutes ago, arkonada said:

Ma važi...ovo ispade čak 7 posto zaraženih čak i u njihovim lažima

 

Vrlo je moguće da će sad krenuti da objavljuju donekle realnije brojeve kako bi prebacili krivicu na proteste. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...