Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

11 minutes ago, Milosh76 said:

Pomoc koju ocekujem od EU, nema nagovestaja da ce se uskoro isporuciti.

Hvala Im za medicinsku opremu I pomoc firmama, kao i za to sto ih je bas briga sto to Vucic prikazuje da je on/drzava nesto uradila, a ne pomoc sa strane.

 

Ne znam da li se secas, dobili smo pomoc od EU otprilike u isto vreme kada su Kinezi sleteli i Vucic se bratimio sa njima, uz sto kamera i milion TV prenosa. Njihova pomoc bila je nesrazmerno manja od pomoci EU.

 

 

Link to comment
Quote

Dobijam sve više izveštaja da COVID ambulante u Srbiji na više mesta daju ljudima koji dođu sa simptomima test na antitela. Ako je test negativan, kažu pacijentu da nema COVID i da može da ide kući, samo da se pazi. Antitela ne nastaju do oko 8 dana u toku infekcije; a IgG antitela, na koja su najosetljiviji ovi testovi, ne nastaju do 20-tak dana u toku infekcije. U prvoj nedelji bolesti, kod SVIH BOLESNIKA, ovaj test će UVEK biti negativan.

Jedini način dijagnoziranja aktivne bolesti je PCR test.

Dati ljudima sa simptomima test na antitela je doslovno kriminalan čin. Ako je iz neznanja, to je kriminalan nivo neznanja za koga treba otpustiti hitno sve nadležne. Ako je namerno i sa predznanjem, treba ih hapsiti.

autor je američki naučnik našeg porekla

  • +1 2
Link to comment

Ovo gore mogu da potvrdim i iz šire porodice. Svi simptomi su tu. Test na antitela negativan. PCR dakle nije ni urađen. Četiri dana teško stanje, u bolnici, na intenzivnoj.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Tihajeza said:

Ovo gore mogu da potvrdim i iz šire porodice. Svi simptomi su tu. Test na antitela negativan. PCR dakle nije ni urađen. Četiri dana teško stanje, u bolnici, na intenzivnoj.

plus skroz ima logike

Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

Ovo gore mogu da potvrdim i iz šire porodice. Svi simptomi su tu. Test na antitela negativan. PCR dakle nije ni urađen. Četiri dana teško stanje, u bolnici, na intenzivnoj.

Meni su prošle srede uvalili test iz krvi, kao isto je to. Naravno bio negativan. Rezime znate, evo me u bolnici. 

Link to comment

Tako rade već nedeljama,seroloski da , PCR ne.Koliko je to pogresno znaju svi ali ih zabole.Takvu su direktivu dobili od direktora.Ti seroloski su jeftini ali neprecizni, valjda smo to dobili / kupili od Kineza.PCR je skuplji i nesto precizniji test ali jedini na koji se sad moze osloniti.Izgleda da ih nemamo dovoljno a paradoksalno izgleda i da nema dovoljno laboratorija koje to mogu da odrade masovno na dnevnom nivou.Privatnicima ne daju da rade jer bi se saznalo da ima x puta vise pozitivnih.Sve treba pamtiti, možda jednog dana ipak neko stane pred porotu ...

Edited by Haralampije
Link to comment

Potvrđujem iz druge ruke dečko 30 god prvo taj serološki ili kako već test - negativan
Posle 4 dana PCR pozitivan.
Srećom pluća ok

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

ja se izvinjavam, ali zasto bi radili seroloski test uopste? mora da postoji neki razlog. nece raditi test samo da bi uradili test... mislim, u Srbiji je i to moguce, ali ipak, ovo je next lvl glupost

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...